Nepavyko pakartoti sėkmės Baltijos lygoje – „Dragūnas“ ir „Šviesa“ krito pusfinalyje

2022-04-23

Baltijos rankinio lygoje (BHL) nepasikartos praėjusio sezono scenarijus. Praėjusiais metais finale kovojo Klaipėdos „Dragūno“ ir Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Tačiau šį sezoną finalininkai jau pusfinalyje turėjo pripažinti Estijos komandų pranašumą. Lietuvos ekipos sekmadienį kovos dėl bronzos medalių.

Sviesa_Polva_6

Vos vienas įvartis lėmė pergalę pusfinalyje, kuriame susitiko Lietuvos ir Estijos čempionai. Stipriausia Estijos komanda Pelvos „Serviti“ rezultatu 27:26 įveikė Lietuvos čempionę Vilniaus „Šviesą“. Rungtynes sėkmingiau pradėjo estai, tačiau antrame kėlinyje lietuviai perėmė iniciatyvą ir buvo įgiję dviejų įvarčių persvarą. Dramatiškai besiklosčiusioje rungtynių pabaigoje pergalę minimaliu skirtumu išplėšė „Serviti“ septynetas.

Rezultatyviausiai „Šviesos“ komandoje žaidė 8 įvarčius pelnęs Šarūnas Ugianskis. 4 įvarčius įmetė Skirmantas Plėta.

„Į finalinį ketvertą atvažiavome laimėti ir buvome tam pasirengę. Bet atkakliose rungtynėse strigome puolime, pritrūkome tikslių tolimų metimų ir lemiamais momentais sėkmė nusisuko nuo mūsų. Antrame kėlinyje persvėrėme rezultatą, bet pritrūko to lemiamo proveržio, po kurio galėjome atitrūkti nuo varžovų. Nepaisant to, kovojome iki paskutinių rungtynių sekundžių. Deja, dramatiškoje kovoje nepavyko rungtynių pabaigoje išplėšti lygiųjų, nors turėjome tokį šansą. Šį sezoną tai jau ne pirmos rungtynės, kai pralaimime minimaliu skirtumu. Tai tampa kaip mūsų šio sezono liga. Atrodo, kad turim patyrusių žaidėjų, bet svarbiausiose sezono rungtynėse su tuo spaudimu nesusitvarkom“, – sakė vienas „Šviesos“ lyderių Valdas Drabavičius.

Dragunas_Viljandi_1

Kitame pusfinalyje reguliariojo sezono nugalėtojas ir finalinio ketverto šeimininkas „Viljandi“ klubas 30:26 įveikė BHL čempiono titulą praradusį Klaipėdos „Dragūną“. Klaipėdiečius į priekį vedė 8 įvarčius pelnęs ukrainietis Danylo Hlušakas. 4 įvarčius surinko Laurynas Simonavičius.

„Koją pakišo mūsų jaunatviškas maksimalizmas. Kai kuriose situacijose labai jautėsi patirties trūkumas. Kai reikia pasirinkti vieną variantą iš kelių, neretai pasirinkome patį blogiausią. Kur reikėjo šaltų nervų – realizuoti 7 metrų baudinį, ar atlikti tikslų lemiamą perdavimą, padarėme jaunatviškų klaidų, o jų varžovas neatleido. Bet noriu pagirti savo komandą, kuri davė gerą kovą lygos favoritams. Patampėme favoritams nervus, bet to neužteko pergalei pasiekti“, – teigė „Dragūno“ treneris Gintaras Cibulskis.

Sekmadienį 13.00 val. „Dragūno“ ir „Šviesos“ rankininkai kovos dėl bronzos medalių.

„Kova dėl bronzos bus principinė, nes „Dragūnas“ su „Šviesa“ jau ne vieną sezoną kovojam dėl apdovanojimų tiek Lietuvos čempionate, tiek Baltijos lygoje. Žaidėjai supranta medalių svarbą ir tikrai nesinori tokį kelią atvažiavus, namo grįžti be medalių“, – tvirtino G. Cibulskis.

„Nors po pralaimėjimo pusfinalyje jaučiasi nusivylimas, bet žaidėjai jau apkalbėjome, kad jokiu būdu nenorime likti ketvirtoje vietoje. Ne tam atidavėm tiek jėgų, ruošdamiesi lemiamoms kovoms visus aštuonis mėnesius. Kibsime į kovą ir privalome namo grįžti bent su bronza“, – atkaklią kovą žadėjo „Šviesos“ rankininkas V. Drabavičius.

BHL rungtynes dėl bronzos ir 15.30 val. prasidėsiantį finalą tiesiogiai rodys „Sport 1“ televizija.

Varžybų rezultatai