Neramumais pažymėtą Graikijos finalą pralaimėjęs Laurynas Palevičius: „Labai norisi kažką nuveikti su rinktine“ (VIDEO)

2019-06-05

Laurynas Palevičius šį sezoną debiutavo aukščiausioje Graikijos lygoje, kur gynė legendinio Atėnų „AEK“ klubo garbę. Praėjusiais metais Klaipėdos „Dragūne“ rungtyniavęs varėniškis Graikijoje iš arti susidūrė su pakvaišusiais klubų sirgaliais: lemiamose Graikijos lygos finalo rungtynėse tarp „AEK“ ir „Olympiakos“ ekipų susitikimas buvo stabdomas net kelis kartus, o galiausiai į aikštę įsiveržę „AEK“ sirgaliai beveik valandai buvo visai nutraukę rungtynes.

Nepaisant trikdžių lemiamos Graikijos finalo rungtynės buvo sužaistos ir pirmą kartą savo žiūrovų akivaizdoje šį sezoną pralaimėjęs „AEK“ klubas (21:28) serijoje iki 3 pergalių rezultatu 1:3 nusileido „Olympiakos“ rankininkams. „Labai skaudus pralaimėjimas. Jau nuo pirmų susitikimo minučių paleidome varžovus į priekį ir niekaip nesugebėjome sugrįžti į mačą. Sirgaliai pamatę, jog pralaimėsime pradėjo įvairiais būdais tolinti mačo pabaigą – sprogdinti fejerverkus, veržtis į aikštę ir tt. Graikijoje tai jokia naujiena“, – prisiminimais apie lemiamas finalo rungtynes dalijosi kairiarankis rankininkas iš Lietuvos.

L.Palevičiui ir jo komandai prastai susiklostė ne tik Graikijos lygos finalas. Apmaudžiai „AEK“ pralaimėjo ir EHF Iššūkio taurės pusfinalio rungtynėse. Tarp keturių stipriausių ekipų patekę graikai abu kartus pralaimėjo portugalų Madeiros „Andebol SAD“ ekipai (22:27 ir 22:30). „Pralaimėtas Europos taurės pusfinalis, pralaimėtas Graikijos lygos finalas. Tai dabar labai norisi kažką nuveikti su rinktine“, – kalbėjo pirmosiomis poilsio dienoms besimėgavęs L. Paleivičius.

Pačiam lietuviui šis sezonas Graikijoje buvo sėkmingas. Net ir pralaimėtose lemiamose finalo rungtynėse lietuvis pelnė 6 įvarčius. Nepaisant gero sezono Graikijoje kol kas apie ateitį klube L. Palevičius kalbas miglotai: „Kol kas dėl kito sezono dar nieko nežinau. Yra ir gerų dalykų klube, yra ir priežasčių, dėl kurių galbūt nesinorėtų čia likti. Kalbėsimės su klubo vadovais ir žiūrėsime kas kaip. Šiai dienai nieko konkretaus dar pasakyti negaliu ir tiesiog laukiu rinktinės stovyklos.“

PalevičiusLietuvos rinktinė su Prancūzijos rankininkais Klaipėdos „Švyturio“ arenoje žais jau birželio 13 dieną, o pats L. Palevičius teigia, jog iš tų rungtynių bene labiausiai laukia galimybės vėl žaisti prie savų sirgalių: „Lietuvoje sirgaliai mėgaujasi žaidimu, jie palaiko savo komandą, tačiau yra pagarba varžovams. Visada malonu žaisti tokioje atmosferoje. Graikijoje viskas kitaip. Ten į rungtynes net neįleidžiami priešininkų komandos sirgaliai, o žaisdamas išvykoje visuomet patiri labai didelį spaudimą iš žiūrovų.“

Mūsų šalies nacionalinei rinktinei dar liko žaisti dvi rungtynes Europos čempionato atrankoje. Birželio 13 dieną Lietuvos rankininkai namuose priims prancūzus, o birželio 16 dieną laukia akistata su Portugalijos rinktine išvykoje. Pergalės per likusias rungtynes greičiausiai mūsų rinktinei pravertų Europos čempionato duris.

Varžybų rezultatai