Paaiškėjo Europos rankinio čempionato finalininkai

2016-01-29

Kuomet Lenkijoje prasidėjo Europos vyrų rankinio čempionatas, mažai kas galėjo spėti, kad pusfinaliuose žais Norvegija su Vokietija ir Ispanija su Kroatija – ekipos, kurios padovanojo ne vieną rankinio spektaklį. Pusfinaliai nebuvo išimtis, neįtikėtini mūšiai ir toliau drebina Lenkijos arenas.

Pirmajame pusfinalyje susitiko didžiausia čempionato staigmena tapusi Norvegijos rinktinė ir Vokietijos atstovai. Mažai kas tikėjosi šias ekipas matyti pusfinalyje, tad jų neslėgė įtampa ir jos padovanojo gražų rankinio spektaklį žiūrovams. Po įnirtingos kovos, kurioje net prireikė pratęsimo, vokiečiai įrodė, kad moka žaisti rungtynių pabaigas ir iškovojo bilietą į finalą.

csm_GERWIN_Sascha_Klahn_582ee9540fPo pirmojo kėlinio vokiečiai buvo vienu įvarčiu priekyje 14:13. Antrajame kėlinyje ir toliau vyko apylygė kova. Per paskutiniąsias penkias minutes komandos nesugebėjo pelnyti įvarčių, kol likus dvidešimčiai sekundžių tikslus vokiečių metimas išlygino rezultatą 27:27 ir ekipoms teko žaisti pratęsimą.

Pratesimo metu komandos lengvai rasdavo kelius prie varžovų vartų ir rezultatas nuolatos kito. Vis tik paskutinė minutė prasidėjo tiksliu norvegų metimu ir rezultatas tapo lygus. Vokiečiai sugebėjo suregzti sėkmingą išpuolį ir likus penkioms sekundėms pelnė pergalingą įvartį. Galutinis rezultatas – 34:33.

Vokiečiai pateko į finalą po 12 metų pertraukos. Tuomet lemiama kova jiems buvo sėkminga. Iš tos ekipos šių metų rinktinėje nėra nei vieno rankininko. Tai buvo šeštoji Vokietijos rinktinės pergalė iš eilės šiame čempionate. Norvegai niekada nebuvo žaidę pusfinalyje ir jiems teks kovoti dėl trečiosios vietos. Tad šis čempionatas bet kokiu atveju bus geriausias jų rinktinės istorijoje.

Antrajame pusfinalyje susitiko Ispanijos ir Kroatijos rinktinės. Abi ekipos Europos čempionato pusfinaliuose yra žaidusios ne kartą, bet dar niekad šiame etape nesusitiko tarpusavyje. Taip pat abi ekipos dar nėra laimėjusios Europos čempionato, tad motyvacijos joms netrūko.

Rezultatyvus pirmasis kėlinys, kuriame įtikinamą persvarą susikrovė ispanai – 18:14, buvo apgaulingas. Antrajame kroatai pagerino gynybą ir pradėjo vytis varžovus. Sužaidus 52 minutes 27:26 priekyje ispanai. Tačiau tuomet Ispanijos rinktinė sužaidė lemiamą dvikovos atkarpą ir pelnė tris įvarčius be atsako bei nutolo. Pastarosios persvaros jiems užteko ir nuskambėjus finaliniam švilpukui ir rezultatui esant 33:29 ispanų naudai, buvo aišku, kad pusfinalio laimėtojai ketvirtą kartą bandys laimėti finalą. Prieš tai jie finale žaidė 1996, 1998 ir 2006 m.

Beje, finalininkai jau yra susitikę šiame čempionate grupės rungtynėse. Tuomet stipresni buvo ispanai – 32:29. Tai buvo vienintelis vokiečių pralaimėjimas šiame čempionate. Ispanai yra nusileidę danams.

Kitos ekipos kovojo dėl žemesnių vietų. Septinti liko lenkai, kurie įveikė švedus 26:24. Dėl penktosios vietos susikovė Danijos ir Prancūzijos rinktinės, kurias dauguma ekspertų prieš čempionatą matė finale. Stipresni buvo Europos čempionų titulą praradę prancūzai – 29:26.

Varžybų rezultatai