Paaiškėjo stipriausios regionų merginų rinktinės

2016-03-10

Kovo 9 d. prieš Lietuvos ir Baltarusijos nacionalinių ekipų dvikovą Kauno sporto halėje vyko regionų merginų rankinio turnyras, kuriame dalyvavo 2000-2001 m. gimusios merginos. Turnyre dalyvavo Aukštaitijos, Žemaitijos ir Dzūkijos rinktinės. Ketvirtoji turnyro komanda buvo sudaryta iš 2000 m. gimusių merginų iš visos Lietuvos.

Burtai lėmė, kad pusfinaliuose susitiko Aukštaitijos regionas, vadovaujamas trenerės Alos

Senvaitienės, bei 2000 m. merginų rinktinė, kurios vyriausias treneris Karolis Kaladinskas.

Favoričių statusą įrodė 2000 m. gimusios merginos, kurios ir pateko į finalą laimėdamos rungtynes 27:22.

Rezultatyviausia nugalėtojų gretose buvo Greta Valatkevičiūtė pelniusi 7 įvarčius. Ūla Šyvytė ir Viltė Nasaitytė pelnė po 5 įvarčius. Pralaimėtojas į priekį traukė Aistė Malinauskaitė ir Karolina Čekuolytė, pelniusios po 6 įvarčius.

Kitame pusfinalyje susitiko Dzūkija, kuriai vadovavo trenerė Rasa Lugauskienė ir Daivos Pakulienės diriguojama Žemaitija. Į finalą pateko dzūkės, kurios įveikė savo varžoves 27:19. Šiai ekipai po 9 įvarčius pelnė Raminta Neveckaitė ir Rusnė Markinaitė. Varžovių gretose išsiskyrė Ugnė Kavalenkaitė atlikusi 7 tikslius metimus.

Dėl trečiosios vietos žaidė pusfinaliuose pralaimėjimus patyrusios Žemaitijos ir Aukštaitijos regionų komandos. 23:15 – stipresnės buvo aukštaitės.

Žemaitijos ekipoje vėl išsiskyrė Ugnė Kavalenkaitė. Ji sėkmingai varžovių vartus atakavo 8 kartus. Nugalėtojoms Aistė Tuomaitė pelnė 5 įvarčius, Aistė Malinauskaitė – 4.

Finale tarp Dzūkijos merginų ir 2000 m. gimusių merginų rinktinės didelės intrigos nebuvo. Galingai sužaidusios pirmąjį kėlinį 2000 m. rinktinės merginos  antrame tik didino savo pranašumą ir šventė užtikrintą pergalę rezultatu 30:18.

12801382_1140650289301367_2544143188015733913_nNugalėtojų gretose nesulaikoma buvo Greta Valatkevičiūtė pelniusi 13 įvarčių. Dzūkijos ekipoje išsiskyrė Rusnė Markinaitė ir Raminta Neveckaitė, pelniusios atitinkamai 7 ir 5 įvarčius.

Kalbėdamas apie turnyrą ir savo ekipą, U-16 Lietuvos rinktinės treneris K. Kaladinskas pasidžiaugė, kad organizuojamas toks turnyras, nes pastarųjų trūksta. „Renginys labai lauktas, nes vis norisi kuruoti, matyti merginas, kaip jos tobulėja, ar nestovi vietoje. Apmaudu, kad tobulėjame lėčiau, nei kad norėtųsi, bet, mano nuomone, kaltas yra per menkas rungtynių skaičius ir menka patirtis už Lietuvos ribų, ribotas veiksmų arsenalas tam tikrose situacijose bei tų situacijų įvertinimas. Tačiau, galiu pasidžiaugti, jog yra iš ko rinktis, yra naujų veidų į kuriuos krypsta akys”.

Naudingiausios regionų žaidėjos:

2000 metų rinktinė: Ugnė Malinauskaitė ir Greta Valatkevičiūtė

Dzūkijos regionas: Raminta Neveckaitė ir Rusnė Markinaitė

Aukštaitijos regionas: Karolina Čekuolytė ir Aistė Malinauskaitė

Žemaitijos regionas: Ugnė Kavalenkaitė ir Aistė Dražbaitė

Varžybų rezultatai