Pasaulio čempionatas Japonijoje artėja prieš finišo tiesiosios

2019-12-12

Po trečiadienį sužaistų moterų pasaulio čempionato paskutiniųjų grupių etapo rungtynių paaiškėjo, kurios ekipos tęsia kovą dėl medalių, o kurios kovoja dėl žemesnių vietų.

olandės

Į finalo ketvertą pateko nė karto nesuklupusi Rusija, Nyderlandų, Ispanijos bei Norvegijos rinktinės. Pusfinaliuose penktadienį Rusija susitiks su Nyderlandais, o ispanės žais su norvėgėmis.

Iš ekipų, kurios tęsia kovą dėl čempionių titulo dvi ekipos jau yra laimėję pasaulio čempionatus. Rusija tokia pergale džiaugėsi 4 kartus (pastarąjį kartą 2009 metais), Norvegija – tris kartus (pastarąjį kartą 2015 metais).

Olandijos rinktinė savo kolekcijoje jau turi sidabro ir bronzos medalius, tačiau aukso nėra iškovojusios. Ispanių trofėjų lentyna pasaulio čempionatuose kukliausia – 2011 m. iškovota bronza.

Ekipos, nepatękusios į finalo ketvertą, kovos ne tik dėl garbės, bet ir dėl geresnių pozicijų olimpiniame atrankos turnyre.

Tiesioginiai kelalapiai į olimpiadą atitenka olimpinių žaidynių šeimininkėms, pasaulio čempionėms bei keturių kontinentų stipriausioms ekipoms.

Tokiu būdu, kelalapius į Tokijų jau turi šeimimininkės japonės, Europos čempionė – Prancūzija, Panamerikos žaidynių nugalėtoja – Brazilija, Azijos atrankos turnyro nugalėtoja – Pietų Korėja bei Afrikos žemyno arankos laimėtoja – Angola.

Dar viena vieta aiteks 2019 m.  pasaulio čempionei, ją gali tapti tik viena iš keturių rinktinių: Rusijos, Norvegijos, Olandijos arba Ispanijos. Šešios rinktinės, rungtyniausiančios Tokijo olimpinėse žaidynėse, paaiškės po olimpinių atrankos turnyrų.

Bus vykdomi trys olimpiniai atrankos turnyrai, kuriuose rungtyniaus po keturias komandas, iš viso dvylika rinktinių. Šešios rinktinės patenka iš pasaulio čempionato (2-6 vietos), dvi vietos skirtos stipriausiam kontinentui – Europai, po vieną vietą skirta kitiems žemynams.

Kadangi į atrankos turnyrą nepateko Okeanijos komanda (kad patekti reikėjo Okeanijos komandai pasaulio čempionate užimti 8-12 vietą), dar viena vieta skirta antram pagal reitingus kontinentui – Azijai.

 Tokiu būdu Aziją atrankos turnyruose atstovaus ne tik priešpaskutinę vietą pasaulio čempionate užėmusi Kinija, bet ir trečia Azijos atrankos turnyre likusi Korėjos LDR. Amerikos žemyną atstovaus Argentina, Afrikos – Senegalas bei kevirtąją vietą 2018 m. Europos čempionate užėmusi Rumunija.

Kita Europos komanda dar neaiški, ar tai bus šeštą vietą Europos čempionate užėmusi Švedija ar septinta likusi Vengrija. Tai priklausys nuo to, kas laimės kovą pasaulio čempionate dėl septintos vietos tarp Vokietijos ir Švedijos rinktinių. Jei laimi Vokietija – ji patenka į pirmąjį olimpinės atrankos turnyrą, o Švedijai teks rungtyniauti antrajame atrankos turnyre.

Varžybų rezultatai