Pasaulio čempionate aštunfinalio etapas be Lenkijos rinktinės

2017-01-21

Vakar rungtynėmis tarp Kataro ir Danijos ekipų baigėsi pirmasis pasaulio čempionato etapas. Po jo iš 24 startavusių ekipų, beliko šešiolika stipriausių, kurios ir toliau tęs kovą dėl čempionų titulo. Viena didžiausių staigmenų galima laikyti kaimynų lenkų patirtą fiasko. Pastaruosius keletą metų itin puikius rezultatus demonstravę lenkai, šiemet krito jau po grupės etapo.

A grupė

Kaip ir buvo galima tikėtis šioje grupė dominavo šeimininkai prancūzai, kurie dar iki paskutiniojo turo buvo ne tik užsitikrinę patekimą į kitą etapą, bet ir pirmąją vietą grupėje. Paskutines OK_FB_HOMEgrupės rungtynes prancūzai žaidė prieš lenkus ir net be Nikolos Karabatičiaus bei Valentino Porte‘o šeimininkai šventė pergalę 26:25. Antri šioje grupėje liko Norvegijos rinktinę, kurią Lietuvos nacionalinė rinktinė „Siemens“ arenoje dar lapkritį sugebėjo įveikti.

Treti A grupėje liko rusai, kurie kovoje dėl trečiosios vietos 28:24 įveikė Brazilijos rankininkus. Lenkai, įveikę šio čempionato metu tik Japonijos rinktinę, užėmė 5 vietą, o japonai, kuriems pergalių iškovoti taip ir nepavyko liko 6.

B grupė

B grupėje dominavo kita Europos rinktinė. Visas 5 pergales ir itin solidų žaidimą demonstravę ispanai užėmė pirmąją vietą grupėje ir dabar jau laukia aštunfinalio kovų. Antra liko dar daug potencialo turinti Slovėnijos rinktinė, ji iškovojo tris pergalės, patyrė vieną pralaimėjimą ispanams bei kiek netikėtai sužaidė lygiosiomis su Tunisu. Makedonijos šalies rinktinė užėmė trečiąją vietą, o paskutinį kelialapį į aštunfinalį nustvėrė islandai. Jiems kelią toliau atvėrė paskutinė dieną iškovotas taškas žaidžiant su makedonais. Apmaudžiai už aštunfinalio borto liko Tuniso rankininkai, kurie surinko tiek pat taškų, kaip ir islandai, tačiau dėl prastesnio praleistų ir įmestų įvarčių santykio Tuniso ekipa į kitą etapą nepateko. Paskutiniai grupėje liko Angolos rankininkai, kurie nesugebėjo pasipriešinti nė vienai ekipai šioje grupėje.

C grupė16179048_1652294548404895_5852120340937202863_o

Bene aiškiausiai viskas susidėliojo į vietas būtent C grupėje. Pirmąją vietą iškovoję vokiečiai kol kas nepatyrė nė vieno pralaimėjimo. Tik pastariesiems nusileidę kroatai liko antri, trečiąją vietą iškovojo mūsų kaimynai baltarusiai, o vengrams pavyko iškovoti ketvirtąją vietą ir patekti tarp 16 stipriausių pasaulio rinktinių. Saudo Arabijos rankininkai, kurie nugalėjo Čilės ekipą užėmė penktąją vietą, o ši Pietų Amerikos rinktinė taip pat neliko be taškų. Čilės ekipa dar pirmenybių starte 32:28 įveikė baltarusius. Šis pralaimėjimas galėjo stipriai sukomplikuoti Baltarusijos rinktinės padėtį, tačiau vėliau baltarusiai mobilizavosi ir ne tik, kad pateko į kitą etapą, bet dar užėmė ir trečiąją vietą grupėje.

D grupė

Kaip ir visose kitose grupėse, taip ir D grupėje lyderiai buvo gana aiškūs. Jais tapo visas pergales iškovojusi Danijos rinktinė. Antra liko kita Skandinavijos komanda – Švedija. Jie per penkerias rungtynes pralaimėjo tik kartą (27:25) danams. Trečiąją vietą grupėje užėmė ambicinga Egipto rinktinė, surinkusi 6 taškus. Nors kelialapį į kitą pasaulio čempionatą Kataro rinktinė, kuri prieš pora metų tapo pasaulio vicečempionais ir iškovojo, tačiau jų žaidimas nepaliko didelio įspūdžio. Vilties šios šalies rankinio rinktinės gerbėjams gali suteikti nebent paskutiniosios rungtynės su Danais, kuriose Kataras jau demonstravo neblogą žaidimą ir olimpiniams čempionams nusileido tik trijų įvarčių skirtumu (32:29). Už aštunfinalio borto liko Argentinos ir Bahreino nacionalinės rinktinės.

Aštunfinalio poros

Sausio 21 diena

Norvegija – Makedonija

Prancūzija – Islandija

Rusija – Slovėnija

Brazilija – Ispanija

Sausio 22 diena

Baltarusija – Švedija

Vengrija – Danija

Vokietija – Kataras

Kroatija – Egiptas

 

Varžybų rezultatai