Pasaulio čempionate – dramatiškos švedų ir prancūzų pergalės (video)

2021-01-19

Pirmadienį Pasaulio rankinio čempionate Egipte paaiškėjo pirmos 12 rinktinių, kurios tęsia kovą antrajame varžybų etape.

ŠvedijaH Grupėje pergalingai pirmąjį etapą užbaigė Rusijos rankinio federacijos komanda, kuri 30:26 (15:15) paskutiniajame mače įveikė Pietų Korėjos rankininkus. Šios rungtynės nei vienai iš komandų nieko nelėmė, kadangi korėjiečiai jau neturėjo šansų patekti į antrą varžybų etapą, tad rusams pergalė prieš juos taškų kitame etape taip pat neatnešė.

Daug svarbesnė kova šioje grupėje vyko tarp Slovėnijos ir Baltarusijos nacionalinių komandų. Nors abi rinktinės jau buvo užsitikrinusios vietą kitame etape, tačiau jų tarpusavio rungtynių rezultatas skaičiuosis ir toliau. Slovėnai, pradėję čempionatą sutriuškinimu Rusijai, šįkart 29:25 (15:15) pranoko Baltarusijos rinktinę.

Antrajame etape Rusija startuoja su 3 įskaitiniais taškais, slovėnai savo sąskaitoje turės 2 taškus, o Baltarusija – 1.

Šios trys komandos varžysis vienoje grupėje su Švedijos, Egipto ir Šiaurės Makedonijos rinktinėmis.

Pirmadienio vakarą švedai pasiekė svarbią pergalę 24:23 (9:12) prieš turnyro šeimininkus Egipto rankininkus. Šis laimėjimas leido švedams užimti pirmąją vietą grupėje ir į antrą etapą žengti su 4 įskaitiniais taškais. Egiptiečiai turės 2 taškus.

Išgyvenimo rungtynes šioje grupėje laimėjo Šiaurės Makedonijos rinktinė, kuri po permainingos kovos 32:29 (16:17) pranoko Čilės komandą. Vis tik nors makedonai ir pateko į kitą etapą, jų situacija bus komplikuota, kadangi varžybas jie tęs neturėdami įskaitinių taškų. Nepaisant to, tai neturėtų gadinti geros šios rinktinės nuotaikos, kadangi į planetos pirmenybes ji pateko pirmenybių išvakarėse pakeitusi čekus, kurie dalyvauti negalėjo dėl koronaviruso protrūkio rinktinėje.

F grupėje, kurioje varžėsi dvi Lietuvos rinktinės varžovės Europos čempionato atrankoje, viskas išsisprendė gana paprastai. Paskutinę dieną portugalai 26:19 (14:9) pranoko Alžyro rankininkus, o islandai 31:23 (15:10) nugalėjo Maroką.

Visas 3 pergales pirmajame etape pasiekusi Portugalija į kitą etapą keliauja su 4 taškais, islandai savo sąskaitoje turės 2, o Alžyras – 0.

Panaši situacija susiklostė ir mirtininkų E grupėje, su kurios rinktinėmis kitame etape ir žais Alžyras, Portugalija ir Islandija.

Vieni iš čempionato favoritų prancūzai paskutiniajame mače tik per plauką išnešė sveiką kailį ir 25:24 (14:14) palaužė šveicarus. Ši pergalė prancūzams garantavo pirmąją vietą ir 4 taškus antrajame etape, o šveicarai nors ir nebaigė savojo pasirodymo, tačiau įskaitinių tašku antrajame etape neturės.

Su 2 taškais kito etapo kovas pradės norvegai. Jie pirmadienį vėlai vakare 38:29 (20:17) nugalėjo Austrijos rankininkus. Pastariesiems čempionatas baigėsi būtent su grupės varžybomis. Austrams turėtų būti itin apmaudu, kadangi jų grupėje turėjo būti ir JAV rankininkai, tačiau juos pakeitę šveicarai jau pirmajame mače pranoko savo kaimynus. Akivaizdu, kad giliu rankinio tradicijų neturinti JAV rinktinė šioje grupėje didesnio vargo Europos komandos sukėlusi nebūtų.

Antradienį pasaulio čempionate Egipte paaiškės dar 12 rinktinių, kurios tęs varžybas. Visos čempionate toliau kovojančios 24 komandos bus suskirstytos į 4 grupes po 6 rinktines, o į ketvirtfinalį pateks tik po 2 stipriausias kiekvienos grupės komandas.

Varžybų rezultatai