Pasaulio čempionato atrankai besirengiančios rinktinės vyr. treneris M.Andriuška: sunku bus atrinkti galutinį septynioliktuką (VIDEO)

2020-01-04

Penktadienį Lietuvos vyrų rankinio rinktinė pradėjo pasirengimą pasaulio čempionato atrankos kovoms Liuksemburge.

Alytuje susirinkę pajėgiausi šalies rankininkai čia bus iki sausio 9 dienos ir sužais dvejas draugiškas rungtynes su Kauno „Granito-Kario“ rankininkais ir Minsko SKA ekipa.

Jau sausio 10 dieną mūsų šalies rinktinė susitiks su Farerų Salų rankininkais, kitą dieną lauks akistata su turnyro šeimininke Liuksemburgo komanda, o paskutiniaisiais varžovais taps slovakai. Į kitą pasaulio čempionato atrankos etapą pateks tik grupės nugalėtoja.

Vyriausiasis Lietuvos rinktinės treneris Mindaugas Andriuška pirmąją stovyklos dieną džiaugėsi tuo, kad atvyko visi kviesti žaidėjai ir problemą įžvelgia tame, kad keletui iš 20 susirinkusių žaidėjų teks padėkoti už darbą stovykloje, bet į Liuksemburgą jie nevyks.
„Svarbiausia, kad visi pakviesti yra čia. Visi nori ir visi yra užsidegę. Bus mįslių tik atrinkti tą finalinį septynioliktuką, kuris vyks į Liuksemburgą“, – kalbėjo vyriausiasis treneris.

– Šį ciklą jau pradedate nuo pradžių kaip vyriausiasis treneris. Ar juntate kažkokį skirtumą?

– Nejaučiu jokio skirtumo. Su žaidėjais santykiai yra fantastiški ir po paskutinių rungtynių su portugalais pasikalbėjome ir nusprendėme „važiuoti toliau“.

– Ar jau analizavote būsimų varžovų žaidimą? Ką galima išskirti iš jų?

– Varžovus žiūrėjome, tačiau nenoriu kažko išskirti. Kaip sakoma, šiuolaikiniame rankinyje visi moka žaisti ir negalima nei kažko nuvertinti, nei kažko išskirti. Reikia ruoštis trejoms rungtynėms, visam savaitgaliui ir gerai, kad pasirengimui turime visą savaitę, tad bus galima pasidėlioti savo žaidimą.

– Tai, kad teks žaisti tris dienas iš eilės yra privalumas mums ar trūkumas?

– Kai turi daugiau žaidėjų tai gali tapti privalumu. Tiems, kas turi mažesnę rotaciją gali būti sunkiau ištempti tris dienas po rungtynes. Mes vien čia turime 20 žaidėjų ir tai mums gali būti privalumu.

– Galima teigti, kad sudėtis surinkta praktiškai optimali?

– Visi, kuriuos kvietėme, yra čia.

– Tikslas pirma vieta ir patekimas į kitą etapą?

– Tik tam čia ir susirinkome.

Vienu iš rinktinės lyderių ir vėl turėtų būti Monpeljė „Montpellier“ ekipoje žaidžiantis Jonas Truchanovičius. Prieš du metus su klubu Čempionų lygos trofėjų laimėjęs šiaulietis teigė, kad po švenčių vėl smagu pajudėti treniruotėse.

„Visi daugiau mažiau pailsėję, tad smagu susirinkti su kitais lietuviais ir kartu pajudėti“, – kalbėjo J.Truchanovičius.

– Ar nesunku po atostogų įsivažiuoti ir sugrįžti į sportinę formą?

– Nei sunku, nei lengva. Manau, kad greitu metu „pramušime“.

– Ar jau kažkiek žiūrėjote apie laukiančius varžovus?

– Dar tam laiko neskyrėme. Dar bus tam skirtas dėmesys. Dabar pirmai treniruotei prajudinome kojas, o vėliau jau rimčiau analizuosime ir varžovų žaidimą.

– Tai, kad reikės žaisti tris dienas iš eilės minusas ar privalumas?

– Savi pliusai, savi minusai. Yra tekę jau taip žaisti tai iš patirties galiu pasakyti, kad fiziškai yra gana sunku, bet ir žaidėjams, ir federacijoms taip yra tikrai kur kas patogiau.

– Galima teigti, kad surinkta optimali sudėtis?

– Manau, kad taip. Visi labai noriai atvažiavo ir tai tikrai džiugina.

– Tikslo turbūt net nereikia klausti?

– Tikrai taip. Likti pirmiems grupėje ir keliauti toliau kovoti dėl kelialapio į pasaulio čempionatą.

Varžybų rezultatai