Pasaulio čempionato finale kovos Danijos ir Prancūzijos rinktinės

2023-01-28

Lenkijoje ir Švedijoje vykstančiame 28-ajame pasaulio vyrų rankinio čempionate liko lemiamos kovos dėl medalių. Sekmadienį Stokholme vyksiančiame finale dėl aukso kovos Danijos ir Prancūzijos rinktinės. Dėl bronzos medalių susitiks pusfinaliuose pralaimėjusios Ispanijos ir Švedijos komandos.

Danija_Ispanija_1

Jau trečio iš eilės pasaulio čempionų titulo siekiantys Danijos rankininkai Gdanske vykusiame pusfinalyje 26:23 įveikė Ispanijos rinktinę. Nuo pat rungtynių pradžios į priekį išsiveržę danai varžovams taip ir neleido išlyginti rezultato. Nugalėtojų gretose rezultatyviausiai žaidė Simonas Pytlickas, pelnęs 6 įvarčius, 5 įvarčius įmetė Magnusas Saugstrupas Jensenas. Ispanų komandai 5 įvarčius surinko Alexas Duišebajevas.

Danija_Ispanija_5

Danijos rinktinė pratęsė istorinę seriją – tai buvo jau 27-osios danų nepralaimėtos rungtynės pasaulio čempionatuose. Danijos rankininkai gali tapti pirmieji istorijoje, kurie laimės tris pasaulio čempionatus iš eilės.

Nutraukti Danijos rinktinės dominavimą sieks Tokijo olimpinių žaidynių čempionai Prancūzijos rankininkai. Stokholme vykusiame pusfinalyje prancūzai 31:26 nugalėjo net 19 tūkstančių žiūrovų palaikomą praėjusio 2021 m. pasaulio čempionato vicečempionę ir praėjusių metų Europos čempionę Švedijos rinktinę. Prancūzai atsirevanšavo švedams už pralaimėjimus pusfinaliuose 2021 m. pasaulio čempionate ir 2022 m. Europos čempionate.

Prancuzija_Svedija_5

Nugalėtojams 6 įvarčius pelnė Ludovicas Fabregasas, po 5 įvarčius prie pergalės pridėjo Kentinas Mahe ir Dika Memas. Švedijos komandai 5 įvarčius pelnė Ericas Johanssonas.

Pasaulio čempionatų rekordininkė Prancūzijos rinktinė planetos pirmenybes yra laimėjusi net 6 kartus. Paskutinį kartą prancūzai triumfavo dukart iš eilės 2015 ir 2017 m., o vėliau sostą užleido dukart iš eilės 2019 ir 2021 m. laimėjusiems danams.

Prancuzija_Svedija_1

Prancūzijos ir Danijos rinktinės kovojo paskutinių dvejų olimpinių žaidynių finaluose. 2016 m. Rio de Žaneire pirmą kartą istorijoje olimpiniais čempionais tapo Danijos rankininkai. 2020 m. Tokijo žaidynių finale Prancūzijos rinktinė atsirevanšavo danams finale ir olimpine čempione tapo rekordinį trečią kartą.

Mikkel Hansen

Finale laukia ir intriguojanti Prancūzijos ir Danijos rinktinių žvaigždžių, po tris kartus geriausiais pasaulio metų rankininkais išrinktų Nikolos Karabatičiaus ir Mikkelio Hanseno akistata. Jie laikomi geriausiais pastarojo dvidešimtmečio pasaulio rankininkais. Prancūzijos rinktinės gretose net tris kartus olimpiniu čempionu tapęs 38-erių metų N. Karabatičius geriausiu pasaulio rankininku buvo išrinktas 2007, 2014 ir 2016 m. Danijos rinktinės lyderis 35-erių M. Hansenas geriausiu pasaulyje tapo 2011, 2015 ir 2018 m.

Sekmadienį dvikova dėl bronzos medalių prasidės 19.00 val. Finalo pradžia 22.00 val. Pasaulio čempionatą Lietuvoje transliuoja „Viaplay“.

IHF nuotraukos

Varžybų rezultatai