Pasaulio jaunimo čempionatą lietuvės baigė keturių pergalių serija

2022-07-01

Slovėnijoje vykstančiame pasaulio jaunimo U20 merginų rankinio čempionate Lietuvos rinktinė užėmė 21 vietą. Po grupių varžybų iš kovos dėl medalių pasitraukusios lietuvės pasaulio čempionatą baigė nugalėdamos keturias varžoves iš eilės.

LTU_CHI_8

Paskutinėse čempionato rungtynėse dėl 21-os vietos Lietuvos rankininkės po dramatiškos kovos 27:26 (13:13) įveikė Brazilijos ekipą. Lietuvės pergalę išplėšė jau pasibaigus antro kėlinio laikui, kai metimu nuo 9 m linijos varžovių gyvatvorę ir vartininkę įveikė Singrida Kulikovaitė. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė 9 įvarčius pelniusi Silvija Mackonytė. Mantė Voskresenskaja prie pergalės pridėjo 6 įvarčius, S. Kulikovaitė surinko 5 įvarčius.

Pirmoje kovoje dėl 21-24 vietų, Lietuvos rankininkės ketvirtadienį 41:27 (20:12) sutriuškino Gvinėjos komandą. Nugalėtojoms Gabija Pilikauskaitė pelnė 10-imt, S. Mackonytė 8 įvarčius.

Antrame čempionato etape Lietuvos rankininkės nugalėjo Čilės ir Meksikos rinktines, o pirmame etape turėjo pripažinti Čekijos, Rumunijos ir Angolos komandų pranašumą.

LTU_CEK_2„Čempionatą baigti laimėjimų serija ir tokia įspūdinga pergale yra labai džiugu. Tai suteiks jaunoms žaidėjoms motyvacijos tolesnėje karjeroje. Užimtą 21-ą vietą vertinčiau pakankamai gerai. Mūsų rinktinės amžiaus vidurkis yra vos 17,5 metų ir buvome viena jauniausių komandų dvidešimtmečių čempionate. Jaunoms rankininkėms buvo sunku kovoti su keleriais metais vyresnėmis varžovėmis, bet įrodėme, kad galime laimėti. Pagrindinis mūsų uždavinys pasaulio čempionate buvo grūdinti jaunas rankininkes ir suteikti joms kuo daugiau tarptautinių varžybų patirties“, – sakė Lietuvos rinktinės trenerė Ala Senvaitienė.

Lietuvos rinktinė pasaulio čempionate tapo „Fair play“ įskaitos nugalėtoja, nes gavo mažiausiai 2 min. pašalinimų. Rinktinės vartininkė Skirmantė Gečaitė čempionate išlieka lyderė tarp daugiausia varžovių metimų atrėmusių vartininkių. Čempionate dar lieka lemiamos rungtynės dėl medalių. Pasaulio čempionės paaiškės sekmadienį.

LTU_ANG_4

Lietuvos jaunimo rinktinė pasaulio U20 čempionate dalyvavo trečią kartą istorijoje. 1999 m. Lietuvos rankininkės iškovojo sidabro medalius, o 2005 m. užėmė 14 vietą.

Varžybų rezultatai