Pasaulio kariškių žaidynėse „Granitas“ iškovojo pirmąją pergalę

2015-10-06

Mindaugas UrbonasPirmadienį Korėjoje Lietuvos komanda, atstovaujama Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ rankininkų, VI-ose pasaulio kariškių žaidynėse (CISM) B grupėje susitiko  su Jungtinių Arabų Emiratų  rinktine ir ją įtikinami nugalėjo rezultatu 35:25(16:14).

Mūsiškiams daugiausia įvarčių pelnė Vaidas Drevinskas (11 įv.), Paulius Šarkauskas (8 įv.), Mindaugas Urbonas (5 įv.), Mindaugas Barzdenis (4 įv.), Deividas Virbauskas (3 įv.), Aurimas Balčiūnas (2 įv.), Valdas Jarukas ir Paulius Zėringis (po 1įv.).

Varžovų tarpe pasižymėjo giminių dinastijos atstovai – Abdulla ir Kazim Alsaffar (po 6įv.), Hussain Alsaffar, o taip pat Mohammad, Tariq ir Mawan Albalooshi (visi po 3).

Ši labai svarbi pergalė leido mūsiškiams reabilituotis po išvakarėse patirto skaudaus pralaimėjimo Katarui (20:35) ir turėtų atverti kelią į pusfinalį. Tačiau kol nepasibaigė B grupės rungtynės tarp dviejų Arabų šalių Kataro ir Jungtinių Arabų Emiratų   (B grupėje rungtyniauja trys komandos, o A – keturios) ekipų, kurios vyks antradienį, šimtu procentų teigti apie pusfinalį negalima. Mažai tikėtina, kad jų tarpusavio dvikovą laimės JAE kolektyvas daugiau nei penkiais įvarčiais, tačiau kartais ko nebūna…

Antroji vieta B grupėje mūsiškiams suteiktų galimybę rungtis pusfinalyje su A grupės nugalėtojais – Korėjos ar Egipto rankininkais, kurių tarpusavio ginčas vyks irgi antradienį.

Lietuvaičių  grupės nugalėtojai kausis su A grupės antrosios vietos laimėtojais. Grupės varžybose užėmę 3 – 4 vietas žais dėl 5-7 vietų žaidynėse.

A grupės pirmadienio rungtynių rezultatai:

Brazilija – Egiptas 18:30(7:14) ir Korėja – Omanas 31:26(17:13).

Varžybų finalas vyks Mungjongo Gimnazium sporto rūmuose šeštadienį, kuomet ekipos kausis dėl visų spalvų medalių, o taip pat tą dieną  paaiškės ir visos kitos rankinio varžybų dalyvių vietos.

Varžybų rezultatai