Pasaulio rankinio čempionate liko aštuonios pretendentės į titulą

2023-01-24

Lenkijoje ir Švedijoje vykstančiame 28-ajame pasaulio vyrų rankinio čempionate baigėsi antrasis etapas ir paaiškėjo ketvirtfinalio poros. Tarp aštuonių geriausiųjų pateko septynios Europos rinktinės ir tarp pasaulio elito vis dažniau prasibraunantys Afrikos čempionai.

Pasaulio čempionato ketverioms rungtynėms teisėjavę lietuviai Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis nepateko tarp atkrintamosioms varžyboms atrinktų teisėjų porų.

IHF. Prancuzija_Ispanija_3

1 grupės nugalėtojais tapo Tokijo olimpinių žaidynių čempionai Prancūzijos rankininkai, kurie laimėjo visas rungtynes ir surinko 10 taškų. Prancūzai paskutinėse grupės rungtynėse 28:26 įveikė antrą vietą užėmusią ir kelialapį į ketvirtfinalį taip pat pelniusią Ispanijos rinktinę, kurios sąskaitoje liko 8 taškai. Už ketvirtfinalio borto liko Slovėnija (6 tšk.), viena turnyro šeimininkių Lenkija (4 tšk.), Juodkalnija (2 tšk.) ir Iranas.

IHF. Svedija_Portugalija_1

2 grupės nugalėtojais užtikrintai tapo pasaulio čempionato šeimininkai Švedijos rankininkai. Pasaulio vicečempionai švedai susirinko visus 10 taškų. Iš antros vietos į ketvirtfinalį prasibrovė Vengrijos rankininkai, su kuriais vienoje 2024 m. Europos čempionato atrankos turnyro grupėje žaidžia Lietuvos rinktinė. Vengrai iškovojo 6 taškus, kaip ir trečioje vietoje likusi Islandijos rinktinė. Vengrams kelialapį į ketvirtfinalį lėmė tarpusavio rungtynėse iškovota pergalė. Nedaug iki vietos ketvirtfinalyje trūko Portugalijai (5 tšk.), toliau išsirikiavo Brazilija (3 tšk.) ir Žaliojo Kyšulio rinktinė (0 tšk.).

IHF. Norvegija_Vokietija_1

3 grupėje pirmą vietą užėmė Norvegijos rinktinė, kuri kaip ir Prancūzijos bei Švedijos komandos, pasaulio čempionate dar neprarado nei taško. Norvegijos ekipai pirmą vietą grupėje garantavo paskutinėse rungtynėse pasiekta pergalė 28:26 prieš antroje vietoje likusią Vokietijos komandą (8 tšk.). Kovas čempionate jau baigė Serbija (6 tšk.), Nyderlandai (4 tšk.), Argentina (2 tšk.) bei paskutinėje vietoje likusi praėjusio pasaulio čempionato ketvirtfinalio dalyvė Kataro rinktinė (0 tšk.).

IHF. Danija_Egiptas

4 grupės nugalėtojai taip pat sprendėsi paskutiniame ture. Pirmą vietą užėmė pasaulio čempionės titulą ginanti Danijos rinktinė. 9 taškus surinkę danai 30:25 nugalėjo ir tašku aplenkė jau anksčiau vietą ketvirtfinalyje užsitikrinusią Egipto rinktinę. Ispano Roberto Garcia Parrondo, kuris šį sezoną Vokietijos „Melsungen“ klube treniruoja ir Aideną Malašinską, vadovaujama Afrikos čempionų komanda į pasaulio čempionato ketvirtfinalį pateko jau trečią kartą iš eilės, o Tokijo olimpinėse žaidynėse užėmė 4 vietą. Vos tašku nuo Egipto atsiliko vienintelė iš Danijos rinktinės tašką atėmusi, tačiau Egiptui tarpusavio rungtynėse pralaimėjusi Kroatija. Toliau išsirikiavo Bahreinas (4 tšk.), JAV (2 tšk.) ir pasaulio čempionatų debiutantė Belgija (0 tšk.).

Trečiadienį Stokholme ir Gdanske vyksiančiuose ketvirtfinaliuose jau trečio iš eilės pasaulio čempionės titulo siekianti Danijos rinktinė susitiks su Vengrija, o Švedija rungtyniaus su Egiptu, olimpiniai čempionai Prancūzijos rankininkai susitiks su Vokietija, o Norvegijos rinktinė kovos su Ispanija.

Teisejai Mazeika ir Gatelis

Pasaulio čempionatas baigėsi Lietuvos teisėjų porai V. Mažeikai ir M. Gateliui. Lietuviai vadovavo ketverioms rungtynėms. Pirmame etape V. Mažeika ir M. Gatelis švilpė Serbijos ir Alžyro bei Argentinos ir Šiaurės Makedonijos susitikimuose, antrame etape – Lenkijos ir Irano bei Kataro ir Nyderlandų rungtynėms. Lietuvos teisėjų porai tai jau ketvirtas pasaulio vyrų rankinio čempionatas. Be to jie yra teisėjavę keturiuose pasaulio moterų rankinio čempionatuose.

IHF/Kolektiff nuotraukos

Varžybų rezultatai