Pasaulio rankinio čempionato galvosūkiai. Migliaus Astrausko komentaras
Jau šiandien Paryžiuje, rungtynėmis tarp šeimininkų prancūzų bei visai neseniai olimpinėse žaidynėse žibėjusių brazilų, prasideda 25 – asis pasaulio rankinio čempionatas. Iš viso jame varžysis 24 komandos, suskirstytos į 6 grupes. Lietuvos vyrų rankinio rinktinė atrankoje į šį čempionatą savojoje grupėje užėmė 3 vietą, į priekį praleidusi Slovakijos bei Bosnijos ir Hercogovinos rinktines. Šiame pasaulio čempionate didelio dėmesio turėtų sulaukti dabartinių Lietuvos varžovų atrankoje į Europos čempionatą – prancūzų bei norvegų pasirodymai. Abi šios rinktinės yra priskiriamos prie turnyro favoritų. Apie tai, ko galima tikėtis iš Prancūzijoje vyksiančių kovų, mums sutiko papasakoti LRF generalinis sekretorius Miglius Astrauskas.
Neabejotinais favoritais yra laikomi šeimininkai prancūzai, tačiau ką įvardintumėt kaip pagrindinius jų konkurentus?
Be abejonės, pagrindiniai čempionato favoritai yra prancūzai, bet nuo to jiems tikrai nebus lengviau. Pagrindiniais konkurentais, galinčiais sutrukdyti prancūzams siekti eilinio titulo, galėtų būti olimpiniai čempionai danai bei Europos čempionai vokiečiai, į prizininkų trejetą galėtų įsiterpti ir Ispanija.
Kurios komandos gali tapti juodaisiais čempionato arkliukais ir nustebinti labiausiai?
Turbūt Kataro rinktinė jau nebus tokiu juoduoju arkliuku, kokiu tapo praeitame pasaulio čempionate, kai iškovojo sidabro medalius. Iš ne Europos šalių nebent Brazilijos rinktinė gali nustebinti, nes daug brazilų šiuo metu rungtyniauja Danijos, Ispanijos, Rumunijos, Lenkijos, Prancūzijos ir kt. Europos šalių klubuose, kur jų meistriškumas tikrai kyla. Iš Europos rinktinių, manau, gali nustebinti Slovėnija, kurios visi žaidėjai rungtyniauja Čempionų lygos arba Bundeslygos klubuose ir turi kūrybingą, patyrusį ir ambicingą trenerį Veseliną Vujovičių. Slovėnų vienas iš lyderių Jure Dolenecas neseniai pasirašė ilgalaikį kontraktą su FC „Barcelona“ klubu. Niekaip savo potencialo neišnaudoja Vengrija, galbūt šį kartą…
Kaimyninė Lenkija į šį čempionatą vyksta ženkliai pasikeitusi. Kokios prognozės šiai komandai.
Po fiasko praeitame Europos rankinio čempionate namie, lenkai kažkaip nuleido galvas. Į šių metų pasaulio čempionatą vyksta atjaunėjusi rinktinė, beveik visi „auksinės“ kartos rankininkai paliko nacionalinę komandą. Tačiau perspektyvių rankininkų Lenkija turi pakankamai, 90 proc. rinktinės žaidėjų rungtyniauja Lenkijos klubuose, naujas rinktinės treneris T. Dujšebajevas dirba Lenkijoje jau ilgą laiką ir pakankamai gerai pažįsta žaidėjus, jų galimybes, charakterio bruožus, tai sudaro geras galimybes gerai pasirengti čempionatui.
Lenkijos rinktinės laukia gana lygus pogrupis, kuriame be Prancūzijos rinktinės rungtyniaus apylygės rinktinės Rusija, Brazilija, Norvegija, Japonija. Manau, Lenkija turi galimybes iš šio pogrupio prasimušti į aštunfinalį, o toliau jai kovoti bus dar sunku. Aišku, žinomas treneris T. Dušebajevas, kuris iškovojo daug titulų su klubais, norės įrodyti, kad jo vadovaujamos Vengrijos rinktinės fiasko praeitame Europos čempionate buvo atsitiktinumas.
Mūsų konkurentė Europos čempionato atrankoje Norvegija pastaruoju metu braunasi tarp elitinių komandų. Ar pavyks išlaikyti tokį lygį ir šio čempionato metu?
Norvegijos rinktinė yra jauna ir perspektyvi, kuri jau nustebino visus Europos čempionate patekdama į pusfinalį. Jos žaidėjai rungtyniauja aukšto lygio klubuose, kai kurie jau rašosi kontraktus su Europos elito klubais. Kaip minėjau, Norvegija žais lygiame pogrupyje, kuriame gali užimti nuo 2 iki 5 vietos. Abejoju, ar šiuo metu Norvegija gali kovoti dėl aukštesnės , nei 5-8 vieta pasaulyje. Tačiau jei pavyktų norvegams būti antriems pogrupyje, tai Norvegija gali pasiekti pasaulio čempionato pusfinalį.
A grupė: Brazilija, Prancūzija, Japonija, Norvegija, Lenkija, Rusija.
B grupė: Islandija, Ispanija, Angola, Makedonija,Slovėnija, Tunisas.
C grupė: Baltarusija, Čilė, Kroatija, Vokietija, Vengrija, Saudo Arabija.
D grupė: Argentina, Bahreinas, Danija, Egiptas, Kataras, Švedija.