Pasaulio U20 čempionate lietuvės iškovojo triuškinamas pergales

2022-06-29

Pasaulio jaunimo U20 merginų rankinio čempionate pergalių sąskaitą atidarė Lietuvos rinktinė. Slovėnijoje vykstančio pasaulio čempionato antrame etape Lietuvos rankininkės triuškinama persvara nugalėjo Čilės ir Meksikos rinktines.

LTU_CHI_1

Po grupių varžybų iš kovos dėl medalių pasitraukusios lietuvės pirmose antro etapo rungtynėse rezultatu 33:15 (14:8) sutriuškino Čilės ekipą. Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė po 5 įvarčius pelniusios Silvija Mackonytė ir Vakarė Damulevičiūtė. Antrame susitikime Lietuvos rinktinė 38:22 (24:10) pranoko Meksikos komandą. Agnė Gudlinkytė ir Dominyka Andronik prie pergalės pridėjo po 6 įvarčius.

LTU_CHI_3

Lietuvos rankininkės antrame etape surinko 4 taškus, grupėje užėmė 2 vietą ir tęs kovą dėl 21-os pozicijos. Ketvirtadienį lietuvės susitiks su Gvinėjos rinktine. Pergalės atveju, lietuvės kovos su Brazilija. Pralaimėjusi, Lietuvos ekipa liks 23-oje vietoje, nes galima varžovė Austrijos rinktinė pasitraukė iš čempionato dėl koronaviruso protrūkio komandoje.

Po dviejų pasaulio čempionato etapų Lietuvos rinktinė yra mažiausiai 2 min. pašalinimų gavusi komanda ir pirmauja „Fair play“ įskaitoje. Rinktinės vartininkė Skirmantė Gečaitė čempionate yra lyderė tarp daugiausia varžovių metimų atrėmusių vartininkių.

LTU_CHI_6

Paaiškėjo ir pasaulio čempionato ketvirtfinalių poros. Tarp aštuonių geriausių komandų pateko net 7-ios Europos atstovės ir Afrikos čempionė Angola. Grupių varžybose lietuves nugalėjusios Angolos rankininkės ketvirtfinalyje susitiks su Nyderlandais. Norvegija žais su Šveicarija, Vokietija su Švedija, o Vengrija su Danija. Pasaulio čempionės paaiškės liepos 3 dieną.

LTU_CHI_8

IHF nuotraukos

Varžybų rezultatai