Pasikeitusioje Čempionų lygoje – du lietuviai

2015-09-16

Aidenas MalašinskasPasikeitusi ir, tikėtina, įdomesnė Europos sirgaliams. Tokia šį sezoną žada būti trečiadienį startuojanti vyrų rankinio Čempionų lyga. Ji tikrai bus įdomesnė Lietuvos sirgaliams, nes savaitgalį į stipriausio žemyno turnyro arenas įbėgs du Lietuvos rankininkai Povilas Babarskas ir Aidenas Malašinskas.

P.Babarskas į Čempionų lygą grįžta vilkėdamas Slovėnijos čempiono Celės „Pivovarna Laško“, A.Malašinskas – Ukrainos čempiono Zaporižės „Motor“ klubo aprangą.

Pirmosios šio sezono rungtynės žaidžiamos trečiadienį, bet „Pivovarna Laško“ ir „Motor“ varžybas pradės šeštadienį.

Reforma. Europos rankinio federacija (EHF) šiais metais įvykdė Čempionų lygos reformą ir drastiškai pakeitė varžybų sistemą.

Svarbiausiame Europos turnyre žais 28 komandos, kurios pagal pajėgumą suskirstytos į dvi pakopas. 16 stipresniųjų komandų sudaro A ir B grupes (po 8 komandas), 12 silpnesniųjų – C ir D grupes (po 6 komandas).

Dėl pasikeitusios varžybų sistemos stipriausi žemyno klubai žais daugiau tarptautinių rungtynių, o galimybių tapti Čempionų lygos nugalėtojais turi ir silpnesniosios pakopos klubai.11952744_10153600348558486_2017876094137239694_o

Lietuviai. 26-erių P.Babarskas ir 29-erių A.Malašinskas į Čempionų lygą grįžta po pertraukos. Abu Lietuvos rankininkai šiame turnyre debiutavo 2008-2009 metų sezone atstovaudami Kauno „Granitui“. Pasirodymas elitinėse varžybose padėjo tuometiniams granitiečiams išvykti į užsienį ir jie karjerą tęsė kitose šalyse.

A.Malašinskas į Čempionų lygą dar buvo grįžęs 2013-2014 metų sezone, kai žaidė Logronjo „La Rioja“ komandoje, o P.Babarskas nuo „Granito“ laikų rungtyniavo tik žemesnio rango Europos turnyruose.

Dabartinėms komandoms abu lietuviai atstovauja pirmą sezoną. P.Babarskas į Slovėniją atvyko iš „Bregenz“ (Austrija), A.Malašinskas į Ukrainą persikėlė iš Puerto Sagunto „Fertiberia“ (Ispanija).

Klubai. Praėjusį sezoną „Pivovarna Laško“ ir „Motor“ rezultatai Čempionų lygoje buvo vienodi. Abi komandos grupių etape per 10 rungtynių surinko po 6 taškus ir užėmė penktąją vietą. Nei Celės, nei Zaporižės rankininkai į atkrintamąsias varžybas nepateko.

Tiek „Pivovarna Laško“, tiek „Motor“ Čempionų lyga yra vienintelė galimybė susitikti su stipriais varžovais. Nacionalinėse varžybose šie klubai neturi lygiaverčių konkurentų ir pralaimi labai retai. Pralaimi net ne kasmet.

„Pivovarna Laško“ praėjusį sezoną Slovėnijos pirmenybėse laimėjo visas 31 rungtynes, be to, iškovojo šalies taurę. Ukrainos lygoje „Motor“ patyrė vos vieną pralaimėjimą. Mažai tikėtina, kad kiti Slovėnijos ir Ukrainos klubai favoritams labiau pasipriešins ir šį sezoną.

Tad Čempionų lygoje tiek P.Babarskas, tiek A.Malašinskas galės netausoti jėgų.

 

Čempionų lygos grupės

Stipresnioji pakopa

A grupė: „Kiel“ (Vokietija), Vespremo MVM (Vengrija), Paryžiaus PSG (Prancūzija), Celės „Pivovarna Laško“ (Slovėnija), Plocko „Wisla“ (Lenkija), Zagrebo PPD (Kroatija), Stambulo „Besiktas“ (Turkija), „Flensburg-Handewitt“ (Vokietija).

B grupė: „Barcelona“ (Ispanija), Kielcų „Vive“ (Lenkija), Skopjės „Vardar“ (Makedonija), „Kolding-Kobenhavn“ (Danija), Segedo „Pick“ (Vengrija), Manhaimo „Rhein Neckar“ (Vokietija), „Kristianstad“ (Švedija), „Montpellier“ (Prancūzija).

Silpnesnioji pakopa

C grupė: Logronjo „La Rioja“ (Ispanija), Bresto „Miaškov“ (Baltarusija), Čechovo „Medvedi“ (Rusija), „Porto“ (Portugalija), Novi Sado „Vojvodina“ (Serbija), Prešovo „Tatran“ (Slovakija).

D grupė: Skopjės „Metalurg“ (Makedonija), „Skjern“ (Danija), Zaporižės „Motor“ (Ukraina), Šafhauzeno „Kadetten“ (Šveicarija), „Baia Mare“ (Rumunija), „Elverum“ (Norvegija).

Varžybų rezultatai