Paskelbtas išplėstinis Lietuvos rinktinės sąrašas rungtynėms su Prancūzija bei Portugalija

2019-05-08

Birželio mėnesį Lietuvos vyrų rankinio rinktinės laukia svarbios 2020-ųjų metų Europos čempionato atrankos rungtynės su Prancūzija ir vyriausiasis rinktinės treneris Mindaugas Andriuška jau paskelbė išplėstinį į rinktinę kviečiamų žaidėjų sąrašą. Birželio 13 dieną lietuviai namuose priims tituluotuosius prancūzus, o birželio 16 dieną išvykoje susigrums su Portugalijos rinktine

Lietuva pergalė

Laukiama lyderių

Vienas kertinių Lietuvos rinktinės žaidėjų Jonas Truchanovičius patyrė traumą rungtynių Rumunijoje metu ir negalėjo padėti mūsų šalies nacionalinei komandai atsakomosiose rungtynėse Klaipėdoje. Praėjusį sezoną Čempionų lygoje triumfavęs lietuvis vis dėlto, turėtų būti atsigavęs po traumos birželio mėnesį vyksiančių rungtynių metu ir tikimybė išvysti jį rungtyniaujantį Klaipėdoje labai didelė.

Rinktinei turėtų padėti ir praėjusias dvi rungtynes su Rumunija praleidęs Gerdas Babarskas. Aukščiausioje Prancūzijos lygoje rungtyniaujantis pusiau kraštas buvo vienas naudingiausių komandos žaidėjų pirmosiose dvejose rungtynėse su Prancūzija ir Portugalija dar 2018-ųjų metų rudenį. Jeigu ir G. Babarskas ir J. Truchanovičius galės padėti mūsų šalies rinktinei tai bus pirmas kartas, kai abu šie Prancūzijoje rungtyniaujantys lietuviai kartu vilkės Lietuvos rinktinės marškinėliais. Paskutinį kartą abu šiuos pusiau kraštus mūsų rinktinėje matėme lemiamų pasaulio čempionato atrankos kovų su Islandija metu.

Šansas jaunimui

Į Lietuvos rinktinės išplėstinį sąrašą itraukti trys 1998 metų gimimo rankininkai.  Vilniaus VHC „Šviesos“ klube rungtyniaujantis Karolis Antanavičius jau ne pirmą kartą yra pastebimas rinktinės trenerių, tačiau išbėgti į aikštę su Lietuvos vyrų rinktinės marškinėliais šiam uteniškiui dar nėra tękę.

Tuo tarpu Alytaus „Varsos – Stronglaso“ garbę ginantis Nedas Buronko ir Kauno „Ąžuole – KTU“ Deividas Jovaišas prie rinktinės stovyklos prisijungti kviečiami pirmą kartą. D. Jovaišui šiuo metu klubinis sezonas su Kauno ekipa jau yra baigtas ir neoficialiais duomenimis garliavietis nuo kito sezono turėtų persikelti į vieną iš Norvegijos komandų, o N. Buronko šiuo metu su Alytaus klubu dar kaunasi dėl Lietuvos rankinio lygos bronzos.

Iš vyriausiojo trenerio M. Andriuškos į rinktinę kviestų žaidėjų dėl asmeninių priežasčių atsisakė atvykti tik Benas Petreikis. B. Petreikis šiuo metu kartu su dar dviem lietuviais Viliumi Rašimu bei Mindaugu Dumčium rungtyniauja antroje Vokietijos lygoje „EHV AUE“ klube.

Gali užtekti ir vienos pergalės

Šiuo metu Lietuvos rinktinė šiuo metu 6-ojoje grupėje su dviem taškais dalinasi 3-4 vietas su Rumunijos nacionaline ekipa. Norint pakilti iki antrosios pozicijos, kuri garantuoja patekimą į Europos čempionatą, Lietuvai reiktų laimėti abejas rungtynes.

Vis dėlto, tam, jog prasibrautų tarp stipriausių Senojo žemyno rinktinių lietuvaičiams gali užtekti ir vienos pergalės. Į Europos pirmenybes viso pateks keturios geriausios trečiosios visų grupių rinktinės. Nors situacija visose Europos čempionato grupėse dar labai komplikuota, tačiau variantų patekti iškovojus vieną pergalę per dvi likusias rungtynes dar yra gana daug.

Į treniruočių stovyklą Klaipėdoje Lietuvos rinktinė rinksis jau birželio 8 dieną. Būtent uostamiestyje esančioje Klaipėdos „Švyturio“ arenoje Lietuvos rinktinė birželio 13 dieną žais paskutines namų rungtynes su Prancūzijos rankininkais.

Į Lietuvos rinktinę kviečiamų žaidėjų sąrašas

 

Vardas, pavardė Pozicija Gimimo data Klubas
Giedrius Morkūnas Vartininkas 1988 „Cocks“ FIN
Vilius Rašimas Vartininkas 1989 „EHF Aue“, GER
Lukas Gurskis Vartininkas 1997 „Granitas-Karys“ LTU
Skirmantas Plėta Kairys kraštas 1989 „Les Vikings de Caen“ FRA
Mindaugas Urbonas Kairys  kraštas 1991 „HC Spartak“, RUS
Laurynas Palevičius Dešinys kraštas 1990 “A.E.K Athens HC”, GRE
Vaidotas Grosas Pusiau kraštas 1983 „Istres Provence“, FRA
Povilas Babarskas Pusiau kraštas 1988 „Bregenz handball“, GER
Jonas Truchanovičius Kairys p. kraštas 1993 „Montpeller“ FRA
Gerdas Babarskas Kairys p.kraštas 1994 „Chambery Savoje Mont Blanch handball“, FRA
Aidenas Malašinskas Centras 1986 „Motor“ Zaporožė, UKR
Rolandas Bernatonis Kairys p. kraštas 1987 „Egger“, HUN
Mindaugas Tarcijonas Linija 1984 „Gwardia Opole“, POL
Tadas Stankevičius Linija 1990 „Dicken“, FIN
Mindaugas Dumčius Dešinys p. kraštas 1995 „EHV Aue“ GER
Gabrielius Virbauskas Dešinys p. kraštas 1997 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Valdas Drabavičius Dešinys kraštas 1991 VHC‘‘Šviesa“, LTU
Lukas Simėnas Kairys p.kraštas 1996 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Lukas Juškėnas Centras 1996 „Dragūnas“ Klaipėda, LTU
Karolis Antanavičius Kairys p. kraštas 1998 VHC „Šviesa“, LTU
Deividas Jovaišas Kairys kraštas 1998 „Ąžuolas-KTU“ Kaunas, LTU
Nedas Buronko Dešinys kraštas 1998 „Varsa-Stronglasas“Alytus, LTU

 

 

 
Varžybų rezultatai