Paskutiniajame ture – lyderių dvikova ir paskutiniai atsakymai turnyrinėse pozicijose

2017-03-14

Paskutiniajame Vivus.lt Lietuvos vyrų rankinio lygos ture dėl geresnių pozicijų kovos tik Vilniaus klubai. Laukia ir lyderių akistata, kuri įtakos turnyrinei lentelei nedarys, o taip pat paskutinė galimybė sulaukti lygiųjų šiame sezone.

Jau žinomos visos aktrintamųjų varžybų poros, beliko sužinoti kuri Vilniaus ekipa finišaus aukštesnėje pozicijoje ir turės namų pranašumą tarpusavio dvikovoje. Įdomus faktas yra tas, kad ekipos tarpusavio rungtynėse pasidalino po pergalę vienoda įvarčių persvara. Jei abi ekipos iškovos pergales paskutiniajame ture, viską lems bendras įvarčių santykis. Kol kas geresnėje sitaucijoje HC „Vilnius“ su +43. „Šviesos“ santykis +35.

Kovo 15 d.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“ – Klaipėdos „Dragūnas“

Alytaus sporto rūmai 19:00

varsa_dragDvi stipriausios pastarųjų metų ekipos savo santykius aiškinsis Alytuje. Tai leidžia spėti, kad bus surinktas šio sezono lankomumo rekordas. Aktyviai rungtynėse besilankantys alytiškiai gali tapti svarbiu faktoriumi šioje dvikovoje. Vis tik nepaisant principingumo ir dviejų stipriausių ekipų mūšio, motyvacine prasme idealių sąlygų nėra. „Dragūnas“ jau užsitikrino reguliaraus sezono nugalėtojų vardą, o varžovai tikrai liks antroje pozicijoje. Tad laukia mūšis dėl garbės ir, ko gero, psichologinio pranašumo prieš laukiančias ateities kovas. Šiai minutei užtikrinčiau atrodo klaipėdiečiai, kurie sieks sezoną pabaigti be pralaimėjimų. Tuo metu Alytaus klubas buvo įkritęs į duobę, iš kurios pastaruoju metu kapstosi. Favoritai klaipėdiečiai, bet žaidėjų sveikata ir kondicija gali būti svarbesnis faktorius. Pergalė jiems nebūtina. Beje, pirmosios rungtynės buvo įdomios – 19:18.

Prognozė: 40:15:45

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Utenos HC „Utena“ 

LEU sporto salė 18:30

Pirmojoje dvikovoje vilniečiai savo varžovus įveikė 36:18. Šį kartą galima tikėtis dar didensio sutriuškinimo. „Šviesa“ turėtų žaisti iš visų jėgų ir nebaigti varžovų vartų šturmo net paskutinėmis minutėmis. Kiekvienas įvartis gali būti svarbus siekiant ketvirtosios pozicijos. Reikia ne tik panaikinti aštuonių įvarčių deficitą, kuris juos skiria nuo kitos miesto ekipos, bet ir susikrauti pranašumą, kurio HC „Vilnius“ nesugebėtų įveikti. Utenos ekipą belieka užjausti dėl susiklosčiusių aplinkybių. Panašu, kad ekipa šiemet liks be taškų ir už atkrintmaųjų varžybų borto.

Prognozė: 90:5:5

 

Kovo 18 d.

Varėnos „Ūla“ – Vilniaus HC „Vilnius“

hcvDar viena dvikova, kurioje viena iš komandų „vaikysis“ įvarčius. Pastaruoju metu vis tvirčiau atrodanti „Ūla“ namuose gali mesti rimtą iššūkį HC „Vilniui“, o tai nėra gera žinia šiai ekipai, kuri kovoja dėl ketvirtosios vietos. Vilniečių privalumas – jie žais savaitgalį, tad savo tiesioginių varžovų rungtynių baigtį jau žinos. Tai leis tiksliai žinoti koks rezultatas juos tenkins. Dzūkai visus tuos skaičiavimus gali gerokai apsunkinti. Greitą ir kontraatakomis grįsta rankinį mėgstantys varėniškiai sieks pergalės namų arenoje. Ketvirtfinalyje jų laukia Alytaus klubas, tad puiki galimybė „pasipraktikuoti“ patampyti nervus favoritams prieš artėjančias atkrintamąsias kovas.

Ažuolo G. Sporto salė 13:00

Prognozė: 20:10:70

HC „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija- KKSC“ – Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“

Rankinio centras 15:00

Dar dvi ekipos, kurios jau ruošiasi atkrintamosios kovoms žinodamos savo varžovus. Abiems joms nusimato nelengvas ketvirtfinalis. Panevėžio klubas grumsis su Klaipėdos ekipa, tad šios rungtynės greičiausiai yra šansas paskutinį kartą šiame sezone iškovoti pergalę. Šiauliečiai jau mintyse ruošiasi mūšiui su Kauno „Granitu-Kariu“, tad didesnės motyvacijos taip pat neturės. Puikiai pradėtas sezonas vis tik baigiasi įprastu ritmu. Nepavyko pakilti aukščiau šeštosios pozicijos, o tai garantuoja vienus stipriausių varžovų jau pirmajame atkrintamųjų etape. Susitiks dvi ekipos, kurios neturės itin daug motyvacijos. Ir vis tik, įtampos nebuvimas gali leisti jaustis laisviau abiejų ekipų žaidėjams ir padovanoti gražų rankinio spektaklį, kuris neturėtų baigtis tokiu dideliu skirtumu kaip pirmojo dvikova – 35:23. Tuomet laimėjo šiauliečiai.

Prognozė: 30:15:55

Varžybų rezultatai