Paskutiniuosius kelialapius į olimpines žaidynes pačiupo Europos rinktinės

2021-03-22

Savaitgalį buvo išdalinti paskutinieji kelialapiai moterų rankinio rinktinėms į šią vasarą vyksiančias Tokijo olimpines žaidynes.

Juodkalnija

Kiek anksčiau dėl savo dalyvavimo tikros jau buvo Japonijos, Prancūzijos, Brazilijos, Pietų Korėjos, Angolos ir Olandijos rinktinės.

I-ojoje grupėje dėl dviejų kelialapių į olimpines žaidynes kovojo Ispanijos, Švedijos ir Argentinos rinktinės. Pirmąją varžybų dieną švedės ir ispanės sužaidė lygiosiomis (28:28).  Argentinietės nesugebėjo pasipriešinti varžovėms iš Europos, tad ispanės prieš jas šventė pergalę 31:16, o švedes argentinietes pranoko 34:21. Be didesnio vargo kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo Švedijos ir Ispanijos rinktinės.

Nedaug intrigos būta ir II-oje grupėje, kurioje dėl dviejų kelialapių susikovė Rusija, Vengrija, Serbija ir Kazachstanas.  Vengrija 46:19 sutruškino Kazachstaną ir 31:23 nugalėjo Serbijos rinktinę. Rusaitės varžoves iš Kazachstano įveikė 33:26, o serbes – 29:24. Jau nieko nelėmusias rungtynes tarp Rusijos ir Vengrijos laimėjo rusės varžoves pranokusios 29:23. Trečiąją vietą užėmė Serbija, kuri 42:30 nugalėjo Kazachstaną.

Atkakliausia kova vyko III-oje grupėje, kur susitiko Rumunijos, Norvegijos ir Juodkalnijos rinktinės. Juodkalnijos rinktinė pirmąją varžybų dieną pateikė nemažą staigmeną ir 28:23 nugalėjo tituluočiausią pasaulyje Norvegijos rinktinę.  Į kampą įspraustos norvegės Rumunijos rinktinę palaužė taip pat 5 įvarčių skirtumu – 29:24. Viskas sprendėsi Rumunijos ir Juodkalnijos mače, kurį 28:25 laimėjo rumunės. Vis tik pergalėmis 3 įvarčiais Rumunijai nepakako ir kelialapius į olimpines žaidynes iškovojo Juodkalnijos ir Norvegijos rinktinės.

 

Varžybų rezultatai