Pergales šventė „Granitas-Karys“, „Dragūnas“ ir „Varsa“

2020-09-19

Šeštadienį Lietuvos rankinio lygoje vyko trejos rungtynės. Klaipėdoje „Dragūnas“ įveikė į aukščiausiąją lygą sugrįžusį Panevėžio „SC-RSSG-Grifą“ – 40:28 (16:11), Alytaus „Varsa-Stronglasas“ Šiauliuose nugalėjo „SC Dubysą“ – 42:29 (24:16), o sostinėje „Granitas-Karys“ įveikė HC „Vilnius“ komandą 29:27 (13:13).

Klaipėdoje pergalę iškovojo „Dragūnas“

DRA-GRI2Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių klaipėdiečiai persvėre rezultatą į savo pusę trimis įvarčiais ir arčiau priešininkų neprisileido (4:1, 11:4, 12:9). Pirmasis kėlinys baigėsi pirmaujant aikštelės šeimininkams 16:11.

Antrajame kėlinyje „Dragūnas“ didino savo persvarą tol, kol atitolo 15 įvarčių (20:13, 27:17, 32:17). Nors rungtynių pabaigoje panevėžiečiai pradėjo žaisti aktyviau, tačiau „Dragūnas“ per arti priartėti jiems taip ir neleido. Rungtynės baigėsi klaipėdiečių pergale – 40:28.

„Tai, kad sugrįžome į lygą, yra sveikintinas dalykas ir Panevėžio miestui, ir lygai. Manau, gėdos lygai tikrai nedarome. Pirmosios rungtynės su „Dragūnu“, galima sakyti, rezultatas neblogas. Išleidau pasibandyti jaunimą ir, galima sakyti, tai buvo mums rimta treniruotė prieš laukiantį rungtynių ciklą, kai žaisime su Utenos, Šiaulių ir kitomis komandomis.

Gana stipriai stringame puolime, pirmame kėlinyje per penkiolika minučių įmetėme du ar tris įvarčius, tai viską pasako, yra ir nesusižaidimas. Mums tai išvis pirmos rungtynės po karantino, puikiai suprantu, kad dar daug ko trūksta. Manau, įsivažiuosime.

Šiemet laimėjome jaunimo čempionų titulus, taigi, komandoje yra perspektyvaus jaunimo, šiandien juos išbandžiau ir gana netradicinėse pozicijose.  Prieš tokį varžovą kaip „Dragūnas“ galima daug ką išbandyti. „Dragūniečius“ sveikinu, tai graži pergalė“, – po rungtynių kalbėjo Panevėžio komandos treneris Mindaugas Vėta.

Klaipėdos „Dragūno“ vyriausiasis treneris Artūras Juškėnas teigė, kad šiandien, deja, buvo daugiau neigiamų dalykų.

„Tai reiškia, kad turime daug dirbti. Vienokių problemų turime su jaunesniais žaidėjais, kitokių – su vyresniais žaidėjais, kurie galbūt neišpildo to, ką būname susikūrę. Tai darbiniai dalykai. Reikia dirbti ir judėti tolyn. Labai geras dalykas, kad į aikštelę sugrįžo Gytis Šmantauskas, o antras geras dalykas yra pergalė“, – sakė A. Juškėnas.

Klaipėdos „Dragūnas“: Mykolas Lapiniauskas – 8, Žanas Gabrielius Virbauskas ir Tomas Valentukevičius – po 5, Arvydas Bučius ir Orestas Biknius – po 4, Laurynas Simonavičius ir Gytis Šmantauskas – po 3,  Rokas Palskys, Edvinas Aikukonis ir Tomas Drakšas – po 2, Benas Butkus ir Deividas Virbauskas – po 1.

Panevėžio „SC-RSSG-Grifas“: Mindaugas Barzdenis ir Erikas Vilkoicis – po 6, Žilvinas Maslauskas – 4, Amandas Šarkanas, Gabrielius Čekanauskas ir Evaldas Vėta – po 3, Eligijus Leveika – 2, Egidijus Narakas – 1.

Dzūkai įveikė „SC Dubysą“

DUB-VARŠiauliuose vykusioje kovoje dzūkai nuo pat rungtynių pradžios atitolo 5 įvarčiais ir šią persvarą išlaikė didžiąją kėlinio dalį – (8:3, 10:5, 15:10). Antroje kėlinio pusėje dzūkams pavyko padidinti atotrūkį ir užbaigti kėlinį rezultatu 24:16.

Beveik visą antrąjį kėlinį komandas skyrė 8-9 įvarčiai, ir nei alytiškiams, nei šiauliečiams nepavyko skirtumo pakeisti sau naudinga linkme (27:18, 33:25,  36:27). Rungtynių pabaigoje sėkmingiau sužaidė „Varsa-Stronglasas“, kuri ir šventė pergalę rezultatu 42:29

„Pirmajame kėlinyje puolimu buvau patenkintas, ko nepasakyčiau apie gynybą. Antrame kėlinyje pradėjo šlubuoti ir puolimas, galbūt pavyko geriau apsiginti, bet iš esmės rezultatu likau patenkintas. Rungtynėms su Utena bandysime šlifuoti žaidimą, kadangi su naujais žaidėjais dar nerodome to žaidimo, kurį norime matyti. Reikia daugiau susižaidimo ir tą bandysime daryti žaisdami Utenoje“, – komandos žaidimą ir silpnąsias puses apžvelgė Alytaus „Varsos-Stronglaso“ treneris Egidijus Petkevičius.

„Antrosios rungtynės mane tenkina. Žinoma, dar daug broko, tačiau, palyginti su pirmąja mūsų kova, šios skiriasi kaip diena ir naktis“, –  neslėpė „SC Dubysa“ treneris Arūnas Balčiūnas.

Šiaulių „SC Dubysa“: Tomas Baliutavičius – 11, Donatas Stripeika – 6, Aivaras Budrys – 5, Gedvinas Jocas ir Rokas Lesčinskas – po 2, Timonas Bložė – 1.

Alytaus „Varsa-Stronglasas“: Rokas Lastauskas, Žygimantas Micevičius ir Vilius Juozaitis – po 7, Karolis Jankauskas – 6, Gintautas Adamkevičius – 5, Tautvydas Petrušauskas – 4, Eimantas Tumasonis ir Edvinas Grėbliūnas – po 2, Simonas Babarskas – 1.

„Granitas“ iš sostinės parsivežė pergalę

VIL-GRAKone įdomiausia kova vyko Vilniuje. Nuo pat pirmųjų rungtynių minučių buvo akivaizdu, kad nugalėtoju kovoje tapti bus sunku. Kėlinio pradžioje persvarą pavyko pasiekti kauniečiams 6:3. Tačiau po dešimties minučių „Vilnius“ persvėrė rezultatą į savo pusę 8:6. Likusią kėlinio dalį vilniečiai pirmavo minimalia persvara, o „Granitas“ vis išlygindavo rezultatą (8:7, 9:9, 11:10, 12:12). Pirmasis kėlinys baigėsi lygiosiomis 13:13.

Antrojo kėlinio pradžioje „Granitas“ vėl buvo priekyje ir pamažu didino savo persvarą (15:14, 18:16, 20:17, 22:18). Tačiau rungtynėms einant į pabaigą vilniečiai sužaidė sėkmingą atkarpą ir vėl išlygino rezultatą (22:22). Lygus rezultatas laikėsi iki paskutinių rungtynių minučių, kurios buvo sėkmingesnės Kauno komandai – rungtynės baigėsi rezultatu 29:27.

„Sunkios rungtynės. Pavyko rezultatą persverti į savo pusę, bet padarėme klaidų ir rezultatą turime tokį, kokį turime. Man tai apskritai pirmosios čempionato rungtynės ir dar prieš komandą, kurioje žaidžiau. Man tai buvo įdomu. Bandysime taisyti klaidas ir siekti pergalių“, – savo pirmąsias rungtynes naujoje komandoje apibūdino HC „Vilnius“ žaidėjas Mindaugas Urbonas.

„Geros rungtynės, nes laimėjome. Blogos, nes neišlaikėme 5 įvarčių persvaros. Viską, ką planavome, įgyvendinti pavyko, tik neįmetėme laisvų metimų, dėl ko kova buvo sunki“, – trumpai rungtynes apžvelgė Kauno „Granito-Kario“ žaidėjas Tadas Bučinskas.

HC „Vilnius“: Martynas Žala ir Mindaugas Urbonas – po 6, Vaidas Drevinskas ir Šarūnas Sakalauskas – po 5, Martynas Lapinskas – 2, Ignas Valiušis, Arminas Milaknis ir Domantas Raudonius – po 1.

Kauno „Granitas-Karys“: Tadas Bučinskas – 13, Paulius Šarkauskas, Aurimas Balčiūnas, Karolis Grigas ir Mantas Sturonas – po 3, Marius Kairys, Matas Jurkevičius, Aurimas Stankūnas ir Andrius Montvilas – po 1.

Artimiausios Lietuvos rankinio lygos rungtynės vyks jau kitą šeštadienį. Tuomet Panevėžyje „SC-RSSG Grifas“ priims HC „Utena“ rankininkus.

Varžybų rezultatai