Pergalingas lietuvių savaitgalis Čempionų lygoje

2019-02-11

Abiejų lietuvių klubai, kurie dar tęsia kovą Čempionų lygoje, šį savaitgalį šventė svarbias pergales ir išsaugojo viltis žengti į atkrintamąsias varžybas. Jono Truchanovičiaus „Montpellier“ (Prancūzija) 29:23 (15:11) nugalėjo Bresto „Meshkov“ (Baltarusija), o Aideno Malašinsko Zaporožės „Motor“ (Ukraina) 28:26 (10:12) laimėjo prieš  „Flensburg – Handewitt“ (Vokietija).jonas truchanovicius

Praėjusių metų čempionai „Montpellier“ rankininkams šios savaitės rungtynės su baltarusiais buvo itin svarbios. Vos tris taškus iki šio mačo turėję prancūzai buvo paskutinėje turnyrinės lentelės vietoje. Namie žaidusi „Montpellier“ nuo varžovų iš Baltarusijos atitrūko jau pirmajame rungtynių kėlinyje, kurį laimėjo 15:11. Vis tik, po pertraukos Baltarusijos klubui keliskart buvo netgi pavykę išlyginti rezultatą ir viskas sprendėsi pačioje mačo pabaigoje. Ją kur kas sėkmingiau sužaidė lietuvio klubas, kuris ne tik pasiekė pergalę, bet tai įstengė padaryti dar ir didesniu skirtumu nei buvo pralaimėjęs pirmąjį tarpusavio mačą. Baltarusijoje J. Truchanovičiaus ekipa pralaimėjo 26:23, o namie atsirevanšavo 29:23. Lietuvis prie šios pergalės, leidusios pakilti iš lentelės dugno, prisidėjo 3 įvarčiais.

Pergale džiaugėsi ir Aideno Malašinsko „Motor“ klubas. Ukrainiečiai namuose priėmė Vokietijos lygos lyderius „Flensburg – Handewitt“ rankininkus. Pirmajame kėlinyje vokiečiai atrodė pranašesni ir jų gynyboje strigęs „Motor“ prieš pertrauką atsilikinėjo 2 įvarčiais (10:12). Vaizdas aikštėje kardinaliai pasikeitė po pertraukos. Lietuvio ekipa jau kėlinio viduryje išsiveržė į priekį ir saugų pranašumą išlaikė iki pat susitikimo pabaigos. Ramiai paskutines minutes sužaidę Ukrainos čempionai pergalę šventė 28:26, o Aidenas Malašinskas buvo antras pagal rezultatyvumą žaidėjas komandoje (7 įv.). Ši pergalė „Motor“ leido įsitvirtinti 6-oje turnyrinės lentelės vietoje.

Iki reguliaraus sezono pabaigos visoms ekipoms liko sužaisti vos po tris rungtynes, o į atkrintamąsias varžybas pateks po 6 stipriausias A ir B grupės komandas.

Varžybų rezultatai