Pirmieji iš pasaulio rankinio čempionato namo važiuoja teisėjai

2015-12-08

Sparčiau tobulėjančios technologijos jau įprastos sporto varžybose. Teisėjai gali peržiūrėti vaizdo pakartojimus, specialios sistemos iš karto nustato – buvo įvartis ar ne. Tačiau tai kas nutiko Danijoje vykstančiame pasaulio moterų rankinio čempionate gali priversti susimąstyti ar reali yra šių technologijų nauda. Organizatoriai jau trečią čempionato dieną jos atsisakė.

Pirmadienio vakaro rungtynėse susikovė Prancūzijos ir Pietų Korėjos rankininkės. Po įnirtingos kovos užfiksuotas lygus rezultatas – 22:22. Kiekvienas papildomas sėkmingas epizodas gynyboje ar puolime abiem ekipoms galėjo garantuoti pergalę, tačiau šį kartą teko tenkintis lygiosiomis. Gražios ir intriguojančios rungtynės būtų ramiai nugulusios istorijos metraščiuose, jei ne pirmojo kėlinio viduryje įvykęs incidentas.

Po Azijos atstovių atakos kelis kartus atsitrenkęs kamuolys į vartų konstrukciją ir grindinį, galiausiai iš vartų iššoko. Teisėjai sustabdė rungtynių laiką ir pasinaudojo galimybe peržiūrėti vaizdo įrašą naudojant „Video Proof“ sistemą. Beje, pastaroji buvo sėkmingai naudojama praėjusiame vyrų pasaulio čempionate Katare.

Peržiūrėję įrašą, oficialūs rungtynių asmenys nusprendė, kad įvarčio nebuvo. Tačiau vaizdo kamerų užfiksuotas vaizdas parodė, kad įvartis turi būti įskaitytas. Kiek vėliau paaiškėjo, kad sistema pateikė vieną iš dviejų kamuolio atšokimų nuo vartų konstrukcijos į grindinį, kuriame įvarčio nebuvo. Tuo metu žiūrovai matė kitą, ankstesnį epizodą, kuriame įvartis akivaizdus.

Po šios klaidos, kuri galėjo daryti įtaką galutiniam rungtynių rezultatui, nuspręsta atsisakyti „Video proof“ technologijos šiame čempionate. Tiesa, ateityje tikimasi, kad sistemos klaidos bus ištaisytos ir ją vėl bus galima naudoti. Beje, pagal galiojantį reglamentą, keisti rungtynių rezultatą, net ir dėl akivaizdžios klaidos, negalima.

Taip pat kartu su šiomis rungtynėmis čempionatas baigėsi ir visiems oficialiems asmenims vadovavusiems šioms rungtynėms. Teisėjai Jonas Eliassonas ir Gylfi Palssonas iš Islandijos bei sekretoriato darbuotojai Bjarne Munkas Jensenas iš Danijos, Miroslavas Baumas iš Lenkijos ir Victoras Poladenko iš Rusijos, nušalinti nuo darbų Danijoje vykstančiame pasaulio moterų čempionate.

Epizodo video galite peržiūrėti šioje nuorodoje.

Varžybų rezultatai