Pirmose Lietuvos rankinio lygos finalo rungtynėse prireikė pratęsimo

2022-05-21

Neįtikėtinai dramatiška ir permaininga kova prasidėjo Lietuvos rankinio lygos finalas. Serijoje iki trijų pergalių dėl aukso kovoja čempionų titulą ginantys Vilniaus „Šviesos“ rankininkai ir reguliariojo sezono nugalėtojas Kauno „Granitas-Karys“.

Granitas_Sviesa_1

Kaune vykusiose pirmose finalo rungtynėse nuolat keitėsi pirmaujanti komanda. Svečiuose rungtyniavę „Šviesos“ rankininkai sėkmingiau pradėjo rungtynes ir pirmi išsiveržė į priekį. Pirmo kėlinio viduryje „Granitas“ trumpam persvėrė rezultatą, tačiau kėlinio pabaigoje vėl sėkmingiau žaidė svečiai. Per pirmą kėlinį „Šviesa“ susikrovė keturių įvarčių persvarą 17:13.

Antro kėlinio pradžioje „Granitas“ laimėjo atkarpą 9:3 ir persvėrė rezultatą. Vienu metu šeimininkų persvara siekė keturis įvarčius, tačiau „Šviesa“ antro kėlinio pabaigoje pakilo į lemiamą šturmą ir išlygino rezultatą. Du kėliniai baigėsi lygiosiomis 31:31.

Nugalėtojui išaiškinti prireikė pratęsimo. Vilniečiai pratęsimą pradėjo laimėdami 4:0 ir persvarą išlaikė iki finalinės sirenos. „Šviesos“ rankininkai laimėjo rezultatu 38:35 ir serijoje iki trijų pergalių išsiveržė į priekį 1:0.

Granitas_Sviesa_9

Rezultatyviausiai nugalėtojų gretose žaidė Šarūnas Ugianskis, pelnęs 8 įvarčius. Tadas Rasakevičius prie pergalės pridėjo 7-is, Valdas Drabavičius 6-is įvarčius. „Granito“ komandoje rezultatyviausias su 10 įvarčių buvo Deividas Jovaišas, po 6-is įmetė Paulius Šarkauskas ir Matas Jurkevičius.

Granitas_Sviesa_5„Rungtynės buvo žiauriai sunkios. To ir tikėjomės, nes „Granitas“ niekada nenuleidžia rankų, niekada nepasiduoda ir jie tai įrodė jau pusfinalyje. Reguliariajame sezone visos mūsų rungtynės su „Granitu“ buvo taškas į tašką ir laukia labai sunki serija. Noriu labai padėkoti vyrams už kovingumą, už atsidavimą, už vieni kitų palaikymą. Ačiū sirgaliams, kurie atvyko į Kauną ir mus palaikė. Antrose rungtynėse namuose tikimės dar griausmingesnio palaikymo“, – sakė „Šviesos“ treneris Žygimantas Sinkevičius.

Granitas_Sviesa_3„Rungtynės buvo lyg amerikietiški kalneliai. Susidarė toks įspūdis, kad vilniečiai buvo šviežesni ir greitesni, nes jiems pusfinalyje užteko tik dviejų rungtynių. Todėl jie geriau pradėjo rungtynes, bet vėliau mes jiems davėme grąžos. Antrame kėlinyje suveikė mūsų gynyba, gelbėjo vartininkas ir mums pavyko išsiveržti į priekį. Galėjome uždaryti rungtynes, reikėjo kelias atakas užbaigti įvarčiais ir būtų nereikėję pratęsimo. Deja, šįkart sėkmė buvo ne mūsų pusėje. Rungtynės vertos finalo vardo ir turėjo labai patikti žiūrovams. Tikimės, kad tokia atkakli kova išliks ir likusiose finalo serijos rungtynėse“, – tvirtino „Granito“ treneris Vaidotas Grosas.

Antrosios finalo rungtynės vyks Vilniuje gegužės 25 d. 19.00 val. SM „Tauras“ salėje.

Granitas_Sviesa_8

Prasidėjo kova ir dėl bronzos medalių. Pirmose rungtynėse Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai svečiuose po permainingos kovos 31:25 (10:15) įveikė Alytaus „Varsą“. Šeimininkai rungtynių pradžioje spurtavo 5:0 ir jau pirmame kėlinyje buvo įgiję net aštuonių įvarčių persvarą. Tačiau antrą kėlinį „Dragūnas“ laimėjo net 21:10 ir tai leido serijoje iki dviejų pergalių išsiveržti į priekį 1:0.

Varsa_Dragunas_1

Nugalėtojams Laurynas Simonavičius pelnė 7 įvarčius, 5-is įmetė ukrainietis Danilas Plakhotinas. „Varsos“ komandai 8 įvarčius surinko Nedas Buronko, po 5-is pelnė Žygimantas Micevičius ir Deividas Eidukonis.

Atsakomosiose rungtynėse „Dragūnas“ priims „Šviesą“ namuose gegužės 25 d. 19.00 val. BV centro sporto salėje.