Pirmosios pergalės su Lietuvos moterų rinktine sieksiantis K.Kaladinskas: turime žaisti kur kas greitesnį rankinį

2019-11-21

Karolis Kaladinskas Lietuvos rinktinėLietuvos moterų rankinio rinktinė ketvirtadienį vyksta į Lenkiją, kur žais 3 kontrolines rungtynes prieš Baltarusijos, Ukrainos ir šeimininkes Lenkijos nacionalines komandas.

Europos čempionato atrankos starte Lietuvos rinktinė patyrė dvi nesėkmes prieš Vengrijos ir Juodkalnijos rankininkes, tačiau itin stiprioms bei tituluotoms varžovėms mesti iššūkį Lietuvos rinktinė įstengė. Artimiausios rungtynės Europos čempionato atrankoje mūsų nacionalinės komandos laukia kovo mėnesį su Italija. Būtent pasiruošimui šioms kovoms ir skirtas draugiškas turnyras Lenkijoje.

Lietuvos varžovėmis trijų dienų turnyre bus kol kas be taškų Europos čempionato atrankoje taip pat esančios Baltarusijos ir Ukrainos rinktinės bei abi pergales iškovojusios lenkės.

Pirmųjų pergalių prie rinktinės vairo sieksiantis Karolis Kaladinskas teigė, kad šiame turnyre komandos uždavinys bus geriau sustyguoti savąjį žaidimą.

„Esame viena iš žemesnių komandų, tad privalome žaisti kur kas greičiau. Būtent tai stengsimės akcentuoti šiose rungtynėse. Nors sudėtyje pokyčių yra, tačiau pats žaidimo braižas ir taktika per daug nesikeis“, – prieš išvyką į Lenkiją kalbėjo K.Kaladinskas.

Lietuvos rinktinei šiose kontrolinėse rungtynėse negalės padėti nė viena „ACME-Žalgiris“ žaidėja bei abi užsienyje rungtyniaujančios sesės Ivanauskaitės.

„Taip, kelios žaidėjos atvykti negalėjo, tačiau turime ir prisijungusias Jūratę Žilinskaitę, Simoną Kolosovę. Turime žaidėjas visose pozicijose ir galėsime jomis kiek lengviau laviruoti“, – toliau tęsė vyr. treneris.

Pagrindinė Lietuvos rinktinės problema dvejose draugiškose rungtynėse buvo neužtikrintas vartininkių žaidimas. Per du pirmus susitikimus Europos čempionato atrankoje Lietuva viso praleido net 65 įvarčių ir būtent geresnio vartininkių žaidimo trūko norint mesti dar rimtesnį iššūkį tituluotoms varžovėms.

„Tikrai turėjome problemų su vartininkių žaidimu, tad bandome ieškoti sprendimų. Pasikviesta patyrusi vartininkė Jovita Mikalauskienė, taip pat vėl bandome Kotryną Vasilaisukaitę, kuri žaidė su Juodkalnija bei Benitą Šliupaitę. Šį kartą į rinktinę nekvietėme Amandos Vareikienės“, – apie pokyčius vartininkių tarpe papasakojo K.Kaladinskas.

Pirmosiomis Lietuvos rinktinės varžovėmis Lenkijoje būtent ir taps šeimininkių rinktinė, antrąją dieną lietuvės jėgas išmėgins su Baltarusija, o turnyrą užbaigs susitikimu su Ukrainos nacionaline rinktine.

Varžybų rezultatai