Po pirmųjų Baltijos lygos ketvirtfinalio mačų – skirtinga Lietuvos klubų situacija

2020-03-08

Baltijos pirmenybių ketvirtfinalyje Lietuvos ekipoms sekėsi skirtingai. Klaipėdos „Dragūnas“ net ir žaisdamas išvykoje su Polvos „Serviti“ susikūrė 1 įvarčio persvarą, o Vilniaus „Šviesa“ į Latviją vyks su 4 įvarčių deficitu.

antanavičius tenaxŠeštadienį vykusiose rungtynėse „Šviesa“ namuose priėmė Dobelės „Tenax“ rankininkus. Vilniaus klubas į atkrintamąsias varžybas pateko, kaip B grupės nugalėtojas, o jų varžovai stipresnėje A grupėje užėmė 3 vietą.

Mačo pradžia geriau susiklostė svečiams iš Latvijos, kurie prabėgus 10 minučių buvo priekyje 6:5, prabėgus dar 10 minučių jau pirmavo 10:7. Po pirmojo kėlinio „Šviesos“ deficitas siekė 2 įvarčius – 13:15.

Antroje susitikimo pusėje „Tenax“ pranašumas ėmė dar sparčiau augti ir likus 10 minučių latviai pirmavo 27:21, tačiau mačo pabaigoje „Šviesa“ priartėjo ir į Latviją vešis 4 įvarčių deficitą – 27:31.

Rezultatyviausias „Šviesos“ gretose su 7 įvarčiais buvo Karolis Bliuvas, po 4 pelnė Karolis Antanavičius ir Laurynas Palevičius. „Tenax“ ekipai net 9 įvarčius surinko Latvijos rinktinės marškinėliais Europos čempionate vilkėjęs Maris Veršakovas.

Išvykoje žaidęs Klaipėdos „Dragūnas“ žengė pirmąjį žingsnį finalo ketverto link. Klaipėdiečiai mače su „Serviti“ šventė pergalę 29:28 (17:14) ir prieš atsakomąjį susitikimą namuose turės 1 įvarčio persvarą.

Mačas prasidėjo lygia kova ir šiokį tokį pranašumą Klaipėdos klubas sugebėjo susikurti tik pirmojo kėlinio pabaigoje – 17:14. Po pertraukos klaipėdiečiai nors ir kontroliavo situaciją likus 10 minučių iki mačo pabaigos vis dar pirmavo 3 įvarčiais (27:24), tačiau per mačo pabaigoje pradėjo strigti puolime ir jų pranašumas aptirpo – 29:28.

Klaipėdos klubui po 6 įvarčius surinko Lukas Simėnas ir Žanas Gabrielius Virbauskas, Deividas Virbauskas ir Gytis Šmantauskas pridėjo po 5, 3 įmetė Benas Butkus, kurio metimas mačo pabaigoje ir sukūrė 1 įvarčio persvarą „Dragūnui“.

Varžovams 6 įvarčius pelnė Henris Sillaste, 5 pridėjo Kristjanas Muuga.

Atsakomieji Baltijos lygos ketvirtfinalio susitikimai bus žaidžiami kitą savaitgalį. Vieta finaliniame ketverte jau turi Minsko SKA. Kitoje ketvirtfinalio poroje po pirmo mačo Rihimiahio „Cocks“ turi 8 įvarčių persvarą prieš „Kehra/Horizon“ rankininkus.

Varžybų rezultatai