Po pralaimėtų rungtynių Juodkalnija vyriausiasis treneris K. Kaladinskas džiaugėsi merginų parodytu charakteriu (VIDEO)

2019-09-29

Lietuvos moterų rankinio rinktinė Europos čempionato atrankos rungtynėse Klaipėdoje rezultatu 24:32 (14:20) nusileido galingai Juodkalnijos rinktinei.

kavaliauskaitė
Rungtynes abi komandos pradėjo apsikeisdamos rezultatyviomis atakomis ir  prabėgus 5 pirmojo kėlinio minutėms rezultatas buvo lygus 3:3, tačiau tuomet varžovės surengė pirmąjį mini spurtą ir susikūrė keturių įvarčių pranašumą (7:3), vėliau uraganiškai puolusios juodkalnietės savąją persvarą dar labiau padidino (14:8). Drausmingai kėlinio pabaigą sužaidusi Lietuvos moterų rinktinė daugiau varžovėms didinti pranašumo nebeleido ir po pirmojo kėlinio ekipas skyrė 6 įvarčiai (20:14).
Antrajame kėlinyje Lietuvos rinktinei pavyko pagerinti savąją gynybą ir ilgą laiką skirtumas tarp komandų svyravo nuo 5 iki 6 įvarčių. Lemiamas juodkalniečių spurtas įvyko antrojo kėlinio viduryje, kuomet jų persvara pasiekė dviženklę ribą (28:18). Lietuvos moterų rinktinė rungtynių pabaigoje pademonstravo charakterį ir atsilikimą sumažino iki vienženklio. Pergalę Juodkalnijos rinktinė iškovojo 8 įvarčių skirtumu (32:24).
Juodkalnijos rinktinei tai buvo jau antroji pergalė šioje atrankoje. Dar šią savaitę Juodkalnijos rinktinė itales įveikė 41:17, o Lietuvos rinktinė Vengrijoje varžovėms pralaimėjo 19:33.
Nesustabdoma Lietuvos rinktinėje ir vėl  buvo Greta Kavaliauskaitė, kurį į varžovių vartus kamuolį pasiuntė net 11 kartų. Lietuvaitė po dviejų turų su 20 įvarčių yra rezultatyviausia šio Europos čempionato atrankos ciklo žaidėja. 4 įvarčius šiame mače pelnė Dovilė Ilčiukaitė, 3 pridėjo Brigita Ivanauskaitė, 2 kartus pasižymėjo Rita Repečkaitė, po kartą Martyna Vaitkutė, Viltė Lubytė, Greta Rinkevičiūtė ir Emilė Aglinskaitė. Juodkalnijos rinktinei 9 įvarčius pelnė Djurdjina Jaukovič.
Po dviejų sužaistų rungtynių grupėje pirmauja abi pergales iškovojusios Vengrijos ir Juodkalnijos rinktinės. Lietuvaitės ir italės kol kas pergalių neiškovojo ir pavasarį žais dvejas rungtynes tarpusavyje.


Po šio susitikimo vyriausiasis komandos treneris Karolis Kaladinskas teigė, jog nors žaidimas nebuvo blogas, tačiau pergalėms rinktinė dar turi pribręsti: „Vargu ar galėjome tikėtis pergalingo rezultato. Palikime tai ateičiai. Šiandien tikrai galiu pasidžiaugti, kad merginos parodė didelį charakterį ir norą kovoti dėl kiekvieno kamuolio. Jos įvykdė didžiąją dalį užduočių ką planavome tik dar yra tai, jog iš jaunatviško entuziazmo kartais perskubam. Labai greitai norime lyginti rezultatą, pirmauti. Bet tai, kad kovomės, stovėjome viena už kitą tikrai puiku. Per antrąjį kėlinį praleidome tik 12 įvarčių ir tai įrodo, jog galime žaisti dar geriau.“
Greta Kavaliauskaitė po rungtynių akcentavo varžovių kietą žaidimą: „Rungtynių tempas buvo didesnis nei Vengrijoje. Kova buvo daug kietesnė, buvo daug momentų, kai vos nesusimušėm, buvo diskusijų su teisėjais ir apsižodžiavimų su priešininkėms, bet po rungtynių viskas jau nurimę.“

Varžybų rezultatai