Po žiemos pertraukos į Lietuvos sales grįžta klubinis rankinis

2016-01-19

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Ilgokai užsitęsusi žiemos pertrauka leido Lietuvos rankinio klubams prieš lemiamas reguliaraus sezono kovas „perkrauti“ savo baterijas ir pradėti siekti užsibrėžtų tikslų. Prasitrynę akis ir pamatę ar prisiminę savo pozicijas turnyrinėje lentelėje, klubai bunda ir keliauja į naujus mūšius su naujais iššūkiais.

Dvejos rungtynės, dėl savaitgalį laukiančių Baltijos lygos rungtynių, bus sužaistos savaitės viduryje. Tuo metu likusios ekipos tarpusavyje jėgas išbandys šeštadienį. Net trijose dvikovose realu tikėtis, kad ekipos atsirevanšuos už pralaimėjimus pirmajame rate.

2016-01-20

Utenos HC „Utena“ – Klaipėdos „Dragūnas“                         

Daugiafunkcinis sporto komplektas 19:00

Atakuoja-Lukas-Juškėnas-Dragūnas-LRL-nuotr.Rungtynės, kuriose daug intrigos neturėtų būti. Skirtingose lentelės pusėse esančios ekipos susitinka Utenoje. Šeimininkų ginklas turėtų būti po rinktinės kovų pavargę klaipėdiečių lyderiai. Taip pat  „Dragūnui“ negalės padėti rinktinėje susižeidę Mindaugas Dumčius ir Mindaugas Meškauskas. Bet kokiu atveju, net ir pavargęs „Dragūnas“ turėtų įveikti Utenos rankininkus. Tiesa, šis faktorius gali lemti, kad galutiniam rezultate skirtumas tarp komandų nebus didelis. Bet kokiu atveju patirties ir meistriškumo pranašumas leis klaipėdiečiams švęsti pergalę. Pirmosios tarpusavio rungtynės Klaipėdoje baigėsi rezultatu 39:17, o tai puikiai atspindi ir komandų statistiką – kol kas geriausias sezono puolimas, prieš blogiausią gynybą.

Prognozė: 20-10-70

Kauno „Granitas-Gaja-Karys“ – Vilniaus HC „Vilnius“

Kauno sporto halė 19:00

Be jokios abejonės tai įdomiausia šio turo dvikova. Du klubai, surinkę po 16 taškų, turi ir tuos pačius tikslus – kautis dėl lygos aukso. Puiki proga įrodyti ko verti jų žodžiai. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse Vilniuje išvydome neįtikėtiną dramą ir rungtynės baigėsi 26:28 „Granito“ naudai, nors paskutinę minutę šeimininkai turėjo galimybę išlyginti rezultatą. Nuo tų rungtynių abi ekipos pagerino savo žaidimo kokybę. HC „Vilnius“ šiuo metu yra iškovojęs šešias pergales iš eilės, tarp jų ir pergalės prieš alytiškius ir klaipėdiečius. Žiemos pertrauka galėjo juos išmušti iš žaidybinio, bet ne psichologinio ritmo. Rinktinėje debiutavęs Šarūnas Sakalauskas iš jos parsiveš teigiamą emocinį užtaisą. Tačiau vilniečiai turi ir nuostolių: vienas iš lyderių Petras Raupėnas grįžo rungtyniauti į Italiją, neaišku ar visi vilniečiai jau išsigydė traumas. Kauniečiai, savo ruožtu, turėjo nemažai laiko dar labiau suderinti tarpusavio supratimą. Nemažai naujokų sezono pradžioje sulaukusiai ekipai laikas atrasti savo geriausią žaidimą. Jei taip ir bus, po labai įtemptos kovos pergalė turėtų likti Kaune.

Prognozė: 55-15-30

2016-01-23

Pasvalio „Kurana-SM“ – Alytaus „Almeida-Stronglasas“

Pasvalio sporto rūmai 13:00

Rankinio lygaDar viena dvikova, kurioje yra aiškus favoritas. Alytiškiai šventiniu laikotarpiu nesnaudė ir savo ekipą papildė patyrusiu Remigijumi Čepuliu. Tad šios, iš pirmo žvilgsnio, svečiams lengvos rungtynės bus puiki proga naujokui pajausti ekipos žaidimo stilių. Pirmosiose tarpusavio rungtynėse pergalę rezultatu 33:27 šventė alytiškiai. To paties jie sieks ir Pasvalyje. Pasvalio rankininkai gali sukelti nemalonių siurprizų svečiams, bet tams reiks itin darnaus ir gero žaidimo. Bus įdomu pažiūrėti kaip pertrauką išnaudojo jaunieji pasvaliečiai, kurie ir toliau tobulėja.

Prognozė: 20-10-70

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Vilniaus VHC „Šviesa“                             

Šiaulių sporto rūmai 14:00

Dar viena intriguojanti dvikova. Nežinia ar vilniečiams galės padėti traumą patyręs rezultatyviausias čempionato žaidėjas Valdas Drabavičius. Tokiu atveju šiauliečiai tampa dvikovos favoritais. Net ir žaidžiant „pilnų“ sudėčių, lauks intriguojanti kova. Pirmajame mūšyje ją jau išvydome – 23:22 pergalę šventė vilniečiai. Be jokių abejonių šios dvikovos šeimininkai sieks revanšo. Neblogai rezervinėje šalies rinktinėje pasirodęs Gabrielius Virbauskas , rezultatyviausių žaidėjų sąraše esantis antras, turės puikią progą įrodyti, kad sėkmingas žaidimas rinktinėje pertraukos metu nebuvo atsitiktinumas. Prieš sezoną į atkrintamąsias nusitaikę šiauliečiai, panašu, gali pakovoti ir dėl penktosios pozicijos, kurią dabar užėmę vilniečiai. Tai dar vienas stimulas abiems ekipoms. Tarpusavyje kaunasi turnyrinės lentelės kaimynai.

Prognozė: 35-20-45

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Varėnos „Ūla“

Panevėžio rankinio centras 15:00

Varėnos-Ūla-LRL-nuotr.Blogiausią sezono puolimą demonstruojanti Panevėžio ekipa namuose sieks tik pergalės. Tiesa, problemos puolime, šios ekipos, kuri su trimis pergalėmis rikiuojasi septintoje pozicijoje, itin neskandina. Laipteliu žemiau esantys Varėnos rankininkai šiemet sau neįprastai žemose pozicijose. Reikia tikėtis, kad dzūkiškas kraujas duos savo ir ekipa kovos visose likusiose rungtynėse iki paskutinių minučių. To tikrai reikės, nes į aštuntąją poziciją, kurioje šiuo metu yra varėniškiai, kėsinasi Pasvalio ir Utenos klubai. Panevėžiečiai taip pat neturėtų būti ramūs dėl vietos atkrintamosiose varžybose. Bilietą ten garantuotų pergalės prieš turnyrinėje lentelėje žemiau esančias ekipas. Pirmojoje tarpusavio dvikovoje stipresni buvo dzūkai – 24:20, tad pakovoti dėl pergalės gali abi ekipos.

Prognozė: 50-15-35

Varžybų rezultatai