Podkastas „Iš 7 metrų“: problemos Islandijoje ir prisijungiantis J.Truchanovičius (VIDEO)

2020-11-06

Trečiadienį Lietuvos rankinio rinktinė pralaimėjimu Islandijai pradėjo atranką į 2022 metų Europos pirmenybes. Be kelių kertinių žaidėjų rungtyniavusi Lietuvos rinktinė varžovams nusileido 20:36, o jau sekmadienį Vilniaus „Siemens“ arenoje žais labai svarbias rungtynes su Portugalijos rankininkais.

Podkaste „Iš 7 metrų“ svečiavosi vienas iš rinktinės trenerių Vaidotas Grosas bei LRF generalinis sekretorius Miglius Astrauskas. Pastarasis pabrėžė, kad jau nuo kelionės organizavimo pradžios buvo susidurta su begale problemų.

„Šiame cikle teko pačios tolimiausios šalys Europoje, bet problema buvo ne čia. Skrydžių buvo pakankmai, viskas buvo užsakyta, tačiau likus kelioms dienoms viskas pradėjo byrėti. Buvo atšaukiami skrydžiai, keitėsi laikai. Tuomet nuskridus 2 žaidėjams, kurie jau buvo persirgę koronavirusu, buvo diagnozuotas susirgimas“, – situaciją nupasakojo M.Astrauskas.

Naujajame amplua debiutavęs V.Grosas teigė, kad rezultatas nors ir labai skaudus, tačiau iš pralaimėjimo reikia pasiimti, kas įmanoma.

„Vertinant visą situaciją ir kaip viskas vyko – smagu, kad galėjome išvis žaisti. Mūsų visas pasiruošimas ir taip buvo sudėtingas, o kuomet treniruotis teko devyniese viskas dar labiau apsunko“, – pasakojo treneris.

Vis dėlto Lietuvos rinktinė turi ir kuo pasidžiaugti. Prie Lietuvos rinktinės Vilniuje jau prisijungė koronavirusu persirgęs Jonas Truchanovičius, kuriam beliko sulaukti tik dar vieno koronaviruso testo rezultato ir jis galės rungtyniauti.

„Aidenas yra mūsų generolas puolime, Jonas toks pats yra gynyboje. Jeigu dar prisijungtų Gerdas Babarskas – tuomet turėtumėme net du tokius žaidėjus. Faktas, kad jų trūko, tačiau tiesiog neturėjome kitos išeities. Žaidėjai žinojo, kad reikės žaisti ir niekas už juos nepastovės. Vieniems tai pavyko geriau, kitiems ne taip gerai“, – pridėjo V.Grosas.

Apie būsimus rinktinės varžovus iš Portugalijos abu pašnekovai atsiliepė pagarbiai. M.Astrauskas išsiskyrė, kad komanda stipriai patobulėjo per pastaruosius metus.

„Negalima teigti, kad tai ta pati Portugalija, prieš kurią žaidėme praėjusioje atrankoje. Po to jie jau žaidė Europos čempionate ir ten užėmė 6 vietą. Tad natūralu, kad žaidėjai, turėdami tokios praktikos tobulėja. Taip pat rinktinė yra patekusi į olimpinę atranką ir finansavimas rankiniui Portugalijoje dabar stipriai išaugo“, – teigė LRF generalinis sekretorius.

Lietuvos ir Portugalijos rinktinės sekmadienį 16:00 susitiks Vilniaus „Siemens“ arenoje, o mačą tiesiogiai bus galima stebėti LRT Plius kanalu bei LRT portale.

Varžybų rezultatai