Pralaimėjimo priežastis išskyręs G.Babarskas: panašu, kad dar nemokame susitvarkyti su įtampa (VIDEO)

2022-01-16

Lietuvos vyrų rankinio rinktinė nors pralaimėjo ir antrąsias Europos čempionato rungtynes Košicėje, tačiau teorines viltis žengti toliau išsaugojo.

Mažas vilties žiburėlis sužibo po to, kai šeštadienio vėlų vakarą nuaidėjo finalinis susitikimo tarp Rusjos ir Norvegijos švilpukas, netikėtai užfiksavęs rusų pergalę 23:22.

Vis tik šansai žengti toliau yra gana minimalūs – pergalę prieš norvegus reikia pasiekti bent 8 įvarčių persvara bei tikėtis, kad rusai neišbarstys taškų rungtynėse su Slovakija.

Po apmaudaus pralaimėjimo Slovakijos rinktinei mūsų komandos kapitonas Gerdas Babarskas akcentavo tai, kad lietuviai vėl nesusitvarkė su rungtynių įtampa.

„Panašu, kad dar nemokame susitvarkyti su įtampa, nemokame priešininkams duoti savo ritmo. Leidžiame jiems pasiimti iniciatyvą ir tada turime vytis varžovus, kas yra sudėtinga. Vėl sugebame antrame kėlinyje kažkiek sugrįžti antrajame kėlinyje, bet turime išmokti vesti rungtynes nuo pradžių ir nelaukti kol priešininkas paruoš savo planą, o tada vytis juos visą susitikimą“, – kalbėjo kapitonas.

 

– Antrajame rungtynių kėlinyje pasivyti varžovus galbūt jau pritrūko ir jėgų?
– Tai neturėtų būti pasiteisinimas. Mes atvažiavome į Europos čempionatą ir visi degėme noru. Taip, mes praradome 2 centro gynėjus, kas suteikė daug daugiau darbo kitiems, bet tai negali būti pasiteisinimas ir Europos čempionate žmogus negali sakyti, kad jis pavargo. Privalai sugebėti ištempti šitas tris rungtynes, o tada spėsi pailsėti.
– Problemų su progų realizacija buvo ir atrankoje. Kur gali slypėti to šaknys.
– Nemėgstu kalbėti apie realizacijas, nes tai yra individualaus žaidėjo pasirengimas. Tai yra jo individualus metimo pasirinkimas prieš vartininką, prieš gynybą ir nors negaliu to pakomentuoti, bet jų vartininkas šiandien buvo tikrai stiprus. Atrodė, kad situacijos buvo neblogos, bet metimai nesukrito, tad tai yra labai individualus dalykas, kurį sunku komentuoti.
– Lieka rungtynės su Norvegija. Ar motyvacijos tam susitikimui užteks?
– Nesvarbu, kas nutiks, mes atvažiavome sužaisti čia 3 rungtynes ir mes norime pasirodyti kaip įmanoma geriau ir prieš norvegus. Norime čempionatą pabaigti garbingai.

Lietuvos ir Norvegijos rinktinės susitiks pirmadienį 21.30 val., o rungtynes tiesiogiai transliuos LRT Plius kanalu.

Varžybų rezultatai