Prancūzės, finale palaužusios Rusijos rinktinę, tapo Europos čempionėmis

2018-12-16

Prancūzijos moterų rankinio rinktinė savų žiūrovų akivaizdoje tapo stipriausia rinktine Europoje. Prancūzės keturiolikos tūkstančių sirgalių akivaizdoje finale įveikė Rusijos rankininkes rezultatu 24:21 (13:12).

france handball

Europos čempionato auksą iškovojusi Prancūzijos moterų rinktinė tai padarė pirmą kartą per visą šios šalies istoriją, o pergalė finale prieš Rusijos rinktinę tapo revanšu už pralaimėjimą rusėms Rio olimpinių žaidynių finale. Didžiąją dalį rungtynių pirmavusi Prancūzijos rinktinė prieš tai pusfinalyje buvo įveikusi olandes, kurios laimėjo mažąjį finalą prieš rumunes (24:20) ir pasidabino Europos čempionato bronza.

Prancūzės varžovėms leido pirmauti tik pačioje susitikimo pradžioje, tačiau saugaus pranašumo taip ir nesusikūrė. Po pirmojo kėlinio jų pranašumas siekė vos vieną įvartį (13:12). Sunkiausias momentas čempionėms buvo antrojo kėlinio pradžioje, kuomet raudoną kortelę prieš save išvydo viena šios rinktinės lyderių Marie Pineau.

Tokia antrojo kėlinio pradžia tik dar labiau mobilizavo Prancūzijos rinktinę, kuri iki pat rungtynių pabaigos nebeleido rusėms išlyginti rezultato. Nors pačios prancūzės visų rungtynių metu nebuvo susikūrusios solidesnio nei 3 įvarčių pranašumo, tačiau būtent tokios persvaros ir užteko pergalei. Prancūzės finalą laimėjo rezultatu 24:21.

Simboliška, jog pirmą kartą Europos čempionatą rengusi Prancūzija, pirmą kartą savo šalies istorijoje ir tapo čempionėmis nors jį pradėjo pralaimėjimu ir jį patyrė būtent prieš Rusijos rinktinę. Pirmosiose pirmenybių rungtynėse prancūzės rusaitėms nusileido rezultatu 26:23, tačiau vėliau jų žaidimo kreivė kilo ir tik vienintelėms švedėms su turnyro šeimininkėmis buvo pavykę sužaisti lygiosiomis 26:26.

Geriausia čempionato rankininke buvo išrinkta rusaitė Ana Viachireva, kuri ir finale buvo rezultatyviausia pralaimėjusių gretose. Jos sąskaitoje 7 pelnyti įvarčiai, 5 pridėjo Daria Dmitrieva, 3 – Anna Sen. Prancūzijos rinktinę į pergalę vedė Alexandra Lacrabere, pelniusi 6 įvarčius, 4 pridėjo Nze Minko.

Varžybų rezultatai