Prancūzijos čempionate – Gerdo Babarsko komandos pergalė prieš lyderius

2023-12-19

Savaitinėje rankinis.lt apžvalgoje – apie užsienio klubuose rungtyniaujančius Lietuvos rankininkus: Prancūzijos čempionate staigmeną pateikė Gerdo Babarsko komanda, Vokietijoje pergales šventė abi lietuvių atstovaujamos ekipos, o Benas Petreikis pratęsė kontraktą ir sužaidė rezultatyviausias sezono rungtynes, Austrijos lygoje pergalių seriją pratęsė Karolis Antanavičius, Šveicarijos čempionate rezultatyviausias rungtynes sužaidė Lukas Simėnas.

PRANCŪZIJA

Prancūzijos rankinio čempionate staigmeną pateikė „Aix“ klubas, kuriame žaidžia Lietuvos rinktinės kapitonas Gerdas Babarskas. „Aix“ svečiuose 41:37 įveikė net 10 tūkst. žiūrovų palaikomą vieną čempionato lyderių „Nantes“ ekipą.

Gerdas Babarskas_Nantes_Aix_1

Daugiausia gynyboje žaidžiantis G. Babarskas kartą perėmė kamuolį iš varžovų, o puolime nepasižymėjo.

Gerdas Babarskas_Nantes_Aix_2

Per 14 turų 14 taškų surinkę „Aix“ rankininkai užima 8 vietą. Tik antrą pralaimėjimą šį sezoną patyręs „Nantes“ klubas kartu su „Montpellier“ dalijasi 2-3 vietas ir nusileidžia tik vienvaldžiam Prancūzijos čempionato lyderiui „Paris Saint-Germain“ klubui.

VOKIETIJA

Vokietijos antrojoje lygoje pergales šventė abi komandos, kuriose rungtyniauja lietuviai. „N-Lubbecke“ komanda su Benu Petreikiu namuose minimaliu skirtumu 31:30 įveikė vieną lygos lyderių „Hamm-Westfalen“ klubą. B. Petreikis sužaidė rezultatyviausias rungtynes šį sezoną. Lietuvis pelnė 4 įvarčius ir atliko 2 rezultatyvius perdavimus.

Benas Petreikis_N-Lubbecke

Prieš šias rungtynes buvo oficialiai pranešta, kad B. Petreikis pratęsė kontraktą su „N-Lubbecke“ klubu iki 2025 m. birželio 30 d. „N-Lubbecke“ klubą B. Petreikis papildė 2020 m. ir jau pirmą sezoną padėjo komandai iškopti į aukščiausiąją Vokietijos rankinio lygą. Vilkėdamas „N-Lubbecke“ marškinėlius, B. Petreikis per 129 rungtynes pelnė 231 įvartį.

„Žinoma, esu labai patenkintas, kad Benas pratęsė sutartį su mūsų klubu iki 2025 metų. Per pastaruosius trejus su puse metų jis vėl ir vėl demonstruoja savo geriausias savybes ir paliko gerą įspūdį tiek aukščiausioje lygoje, tiek ir antrojoje lygoje“, – sakė „N-Lubbecke“ sporto direktorius Rolfas Hermannas.

„Labai džiaugiuosi pratęstu kontraktu. Buvo lengva apsispręsti, nes komandoje jaučiuosi labai gerai ir mano šeimai patinka gyventi Liubekėje. Be asmeninio gyvenimo, man svarbu, kad komanda nuolat tobulėtų ir kad būtų darnus komandinis darbas. Mūsų komandoje tikrai yra gerų vaikinų, su kuriais labai smagu kasdien dirbti treniruotėse ir žaisti rungtynes“, – teigė 31 metų B. Petreikis.

Įpusėjus sezonui, per 17 turų 21 tašką surinkę „N-Lubbecke“ rankininkai užima 5 vietą. Nuo 2 pozicijos, kuri garantuoja kelialapį į pirmąją „Bundesliga“, lietuvio ekipą skiria 7 taškai.

Tašku mažiau turintis ir laipteliu žemiau esantis Dresdeno „Elbflorenz“ klubas su Mindaugu Dumčiumi, namuose 30:26 nugalėjo Dormageno „Bayer“ ekipą.

Mindaugas Dumcius

M. Dumčius pelnė 5 įvarčius ir nugalėtojų gretose buvo rezultatyviausias.

AUSTRIJA

Austrijos rankinio čempionate trečią pergalę iš eilės iškovojo Hardo „Alpla“ komanda su Karoliu Antanavičiumi. „Alpla“ rankininkai išvykoje 34:30 pranoko „Hollabrunn“ septynetą. K. Antanavičius pelnė 4 įvarčius ir nugalėtojų gretose buvo trečias pagal rezultatyvumą.

Per 13 rungtynių 20 taškų surinkusi „Alpla“ komanda užima 2 vietą ir nuo lyderio „Tirol“ klubo atsilieka 2 taškais.

LENKIJA

Lenkijoje nesėkminga savaitė buvo „Azoty Pulawy“ komandai su Deividu Virbausku. 5 vietą užimanti lietuvio ekipa patyrė abu pralaimėjimus.

Deividas Virbauskas_1

16 turo rungtynėse „Azoty Pulawy“ išvykoje 28:34 neprilygo vienai čempionato lyderių, Čempionų lygoje žaidžiančiai Plocko „Wisla“ komandai. D. Virbauskas įvarčių nepelnė.

Deividas Virbauskas_2

17 ture „Azoty Pulawy“ svečiuose po atkaklios kovos 34:35 pralaimėjo 8 vietoje esančiai „Ostrovia“ komandai. D. Virbauskas pelnė 3 įvarčius.

ISLANDIJA

Islandijos čempionato autsaiderei „Selfoss“ komandai, kurios vartus gina Vilius Rašimas, nepavyko metus baigti pergale ir pakilti iš turnyrinės lentelės dugno. Paskutinę 12 vietą užimantys „Selfoss“ rankininkai namuose 28:33 pralaimėjo 4 vietoje esančiai „Afturelding“ ekipai. V. Rašimas atrėmė vieną metimą iš 15-os.

Vilius Rasimas

„Selfoss“ per 13 turų surinko 6 taškus. Nuo saugios 10-os vietos lietuvio komandą skiria vos taškas.

ŠVEICARIJA

Šveicarijos čempionate pralaimėjimų virtinės niekaip nepavyksta nutraukti Ženevos „Chenois“ klubui su Luku Simėnu. Aukščiausios lygos debiutantai pralaimėjo dvejas rungtynes lyderiams ir nesėkmių seriją pratęsė iki dvylikos. 17 ture „Chenois“ rankininkai svečių aikštelėje 31:48 neprilygo 3 vietą užimančiam „Kriens“ klubui. „Chenois“ ekipos neišgelbėjo rezultatyviausias sezono rungtynes sužaidęs L. Simėnas. Lietuvis pelnė 7 įvarčius ir savo komandoje buvo rezultatyviausias.

Lukas Simenas_2

L. Simėnas negalėjo padėti komandai 18 turo rungtynėse su čempionato lyderiu „Kadetten Schaffhausen“ klubu. „Chenois“ rankininkai namuose pralaimėjo lyderiams rezultatu 24:37.

Lukas Simenas_3

Per 18 rungtynių tik 5 taškus surinkę „Chenois“ rankininkai užima paskutinę 10 vietą ir nuo saugios 8 pozicijos autsaiderius jau skiria 9 taškai.

Varžybų rezultatai