Prasideda Lietuvos rankinio lygos sezonas

2022-09-30

Šeštadienį prasideda Lietuvos rankinio lygos (LRL) 2022-2023 m. sezonas. Dėl Lietuvos čempionų vardų varžysis septynios komandos.

Sviesa_Granitas_12

Čempionų titulo jau trečius metus iš eilės sieks Vilniaus „Šviesos“ rankininkai. Rimčiausią iššūkį jiems ketina mesti praėjusį sezoną tik po atkaklios kovos finale pralaimėjęs Kauno „Granitas-Karys“ bei prizininku tapęs Klaipėdos „Dragūnas“. Čempionate taip pat žais dar du sostinės klubai HC „Vilnius“ ir „Amber“, Alytaus „Varsa-Stronglasas“ ir Panevėžio „SC-RSSG Grifas“.

Svarbiausias pakeitimas, lyginant su praėjusiu sezonu – Baltijos lygoje rungtyniaujantys Lietuvos klubai kovas LRL pradės nuo reguliariojo sezono pradžios. Praėjusį sezoną Baltijos lygoje rungtyniavusios ekipos prie LRL prisijungė tik nuo atkrintamųjų varžybų.

„Reguliariajame sezone vyks du turai ir visos komandos tarpusavyje sužais namuose bei svečiuose. 1-2 vietas iškovoję klubai iškovos tiesioginius kelialapius į pusfinalį. 3-6 vietas užėmusios komandos varžysis ketvirtfinalyje iki dviejų pergalių. Iki dviejų laimėtų rungtynių vyks ir pusfinaliai bei kova dėl bronzos medalių. Finale dėl aukso bus kovojama iki trijų pergalių“, – apie varžybų sistemą pasakojo LRL direktorius Tadas Jansonas.

Tadas Jansonas

Spalio 1 d. (šeštadienį) vyks trejos I turo rungtynės:
13.00 val. Panevėžio „SC-RSSG Grifas“ – Kauno „Granitas-Karys“ (Panevėžio rankinio centro sporto salė)
15.00 val. HC „Vilnius“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“ (HC „Vilnius“ sporto salė)
17.00 val. Vilniaus HC „Amber“ – „Dragūnu“ (SM „Sostinės tauras“ sporto salė)

Visas LRL rungtynes tiesiogiai galite stebėti LRL YouTube kanale.

Po nepriklausomybės atkūrimo Lietuvos čempionų vardus yra iškovoję šeši klubai. Net 17 kartų čempionu tapo „Granitas“, „Dragūno“ sąskaitoje 9 čempiono titulai. Dukart aukso medalius laimėjo „Šviesa“ ir Panevėžio „VikingMalt“. Po kartą čempione tapo „Varsa“ ir patį pirmąjį nepriklausomybę atgavusios Lietuvos čempionatą 1990 metais laimėjęs Klaipėdos „Maistas“.

Spalio 2 d. (sekmadienį) prasideda Lietuvos rankinio I lygos sezonas. Jame varžysis septynios komandos: Varėnos „Ūla“, Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“, Kauno raj. „SM-Garliava“, HC „Molėtai“, HC „Utena“, Šalčininkų raj. HC „Sokol“ ir RK „Šiauliai“.

I ture sekmadienį vyks trejos rungtynės:
13.00 val. Varėnos „Ūla“ – Kauno raj. „SM-Garliava“ (Ąžuolo gimnazijos sporto salė)
14.00 val. HC „Utena“ – RK „Šiauliai“ (Utenos daugiafunkcinis sporto kompleksas)
14.00 val. Klaipėdos „Viesulo SC/Dragūnas“ – Šalčininkų raj. HC „Sokol“ (Kaipėdos bazių valdymo centras)

Varžybų rezultatai