Prasidėjo 2015 metų pasaulio moterų rankinio čempionatas

2015-12-06

Šeštadienį Danijoje startavo pasaulio moterų rankinio čempionatas, kuriame dėl čempionų vardo kaunasi 24 ekipos, suskirstytos į keturis pogrupius. Europai šiame čempionate atstovauja 13 rinktinių, Amerikos žemynui – 4, Azijai – 4 ir Afrikai – 3 komandos. Tai jau 22-asis pasaulio čempionatas. Pirmasis čempionatas įvyko 1957 metais Jugoslavijoje. Iš pradžių čempionatai vyko nereguliariai kas 5, 4, 3, 2 metus, vieną kartą tarp čempionatų buvo net 6 metų tarpas, kai 1968 metais turėjęs vykti čempionatas Sovietų Sąjungoje neįvyko dėl „Pragos pavasario“ – Sovietų armijos intervencijos į Čekoslovakiją. Tačiau nuo 1993 metų pasaulio moterų rankinio čempionatai vyksta reguliariai kas dveji metai.

Šiemet nugalėtojų vardą gins Brazilijos ekipa, kuri gana netikėtai 2013 metais Serbijoje tapo pasaulio čempionėmis. Daugiausia kartų pasaulio čempionėmis yra tapusios Rusijos rankininkės, iš viso septynis kartus (įskaitant 3 Sovietų Sąjungos ir 4 Rusijos titulus), vokietės aukso medaliais puošėsi keturis kartus (įskaitant 3 Vokietijos demokratinės respublikos ir vieną Vokietijos rinktinės titulą), du kartus pasaulio čempionėmis buvo norvegės 1999 ir 2011 metais. Kitos šalys čempionėmis tapo po vieną kartą, tai Čekoslovakija, Rumunija, Vengrija, Jugoslavija, Pietų Korėja, Danija, Prancūzija ir Brazilija.

Čempionato Danijoje dalyvės kiek anksčiau buvo paskirstytos į šešis pajėgumo krepšelius, o ištraukus burtus sužinojo savo varžoves grupėse.

A grupė – Danija, Juodkalnija, Vengrija, Japonija, Tunisas, Serbija.

B grupė – Kuba, Švedija, Nyderlandai, Lenkija, Kinija, Angola.

C grupė – Brazilija, Prancūzija, Argentina, Pietų Korėja, Demokratinė Kongo Respublika, Vokietija.

D grupė – Norvegija, Ispanija, Rumunija, Rusija, Puerto Rikas, Kazachstanas.

Čempionato rungtynės vyksta Herningo, Koldingo, Frederikshavno ir Naestvedo miestų arenose. Po grupių etapo į tolimesnes kovas pateks po keturias geriausias kiekvienos grupės komandas. Tuomet prasidės aštuntfinaliai, ketvirtfinaliai, pusfinaliai, kuriuose ekipos su savo varžovėmis susitiks vieną kartą, o nugalėtojos keliaus į tolimesnį etapą. Finalai vyks gruodžio 20 d.

Favoritės

BrazilijaDauguma rankinio specialistų laukia Europos ekipų dominavimo, o pagrindinėmis pretendentėmis į titulą yra laikomos Norvegijos ir Danijos rinktinės, su kuriomis dėl medalių gali pakovoti tik Brazilijos, Juodkalnijos, Rusijos, Prancūzijos ar Ispanijos  rinktinės.

Įdomi detalė – jei čempionatą laimės nesenai Lietuvoje viešėjusi Norvegijos rinktinė – tuomet šiaurietės naujuosius metus sutiks būdamos pasaulio, Europos ir olimpinėmis čempionėmis.

Šis čempionatas svarbus ir tuo, kad viena ekipa gaus kelialapį į Rio Olimpines žaidynes, kuriose vietą jau užsitikrino Brazilija, Norvegija, Angola, Argentina ir Pietų Korėja.

Kitas pasaulio čempionatas vyks po dviejų metų Vokietijoje.

Lietuva pasaulio čempionatuose

EChQ [W] LTU vs NOR 63Lietuva pasaulio čempionate dalyvavo tik vieną kartą. Norvegijoje 1993 m. vykusiame čempionate grupės etape dviejų įvarčiu skirtumu pralaimėta Danijai ir Pietų Korėjai bei septyniais įvarčiais nusileista Rusijai. Vėliau iškovotos pergalės prieš Ispanijos, Kinijos ir Angolos ekipas bei užimta 13 vieta bendroje įskaitoje. Pergalių ir pralaimėjimų balansas 3-3.

2015 metų pasaulio čempionato atrankos turnyre Čekijoje Lietuvos rinktinė 35:29 nugalėjo Azerbaidžano rinktinę, bet vėliau 27:33 nusileido šeimininkėms čekėms ir nepateko į atkrintamąsias varžybas, kuriose Čekijos rinktinė 23:33 išvykoje pralaimėjo Olandijai, o namie atsirevanšavo tik  25:23.

Varžybų rezultatai