Prestižiniame turnyre Prahoje lietuvaitės liko penktos

2018-06-24

Lietuvos merginų U18 paplūdimio rankinio rinktinė draugiškame turnyre Prahoje tarp dešimties ekipų užėmė penktąją vietą. Europos čempionatui besirengianti Lietuvos komanda viso turnyro metu iškovojo 5 pergales ir patyrė 3 pralaimėjimus.

36088130_1991340324232355_7660356613760352256_n
Turnyro pradžia lietuvaitėms klostėsi ne itin palankiai: patirti pralaimėjimai prieš Vengrijos U18 rinktinę bei „Ladybugs“ klubą iš tos pačios Vengrijos. Vėliau vis tik grupės varžybose mūsų merginų rinktinė atsitiesė ir iškovojusi dvi pergales prieš vokiečių bei lenkų klubus žengė į turnyro ketvirtfinalį. Ten, deja, sėkmė Lietuvos rinktinės nelydėjo ir rungtynės prieš vokietes pralaimėtos 0:2. Paguodos kovose dėl penktosios vietos Lietuvos rinktinė vėl parodė kovotojų charakterį ir šventė dvi pergales bei finišavo 5-oje vietoje.

Per šį turnyrą Lietuvos rinktinė net 4 kartus rungtynių likimą sprendė baudinių serijose. Tris kartus iš keturių lietuvaites šiose serijose lydėjo sėkmė. Rezultatyviausiai viso turnyro metu U18 rinktinėje žaidė Ugnė Kavalenkaitė bei Austėja Rimkutė.

Po turnyro Prahoje vyriausiasis rinktinės treneris Karolis Kaladinskas liko patenkintas savo auklėtinių pasirodmu: „Šiemet turnyras labai aukšto lygio, nebuvo nei vienų lengvų rungtynių. Tai parodė mūsų stipriasias ir silpnasias žaidimo vietas. Džiugina, kad visos žaidėjos gavo pakankamai laiko pasirodyti. Ypač, kad mūsų puolimas atranda tikrąjį braižą ir to ko norime, o tai dažniausia remiasi specialisčių žaidimu ir vadovavimu. Kiek neramina gynyba, nors Gretos Valatkevičiūtės veiksmai – puikūs, bet vienos žaidėjos indėlio nepakanka. Norisi, kad ir kitos svariai prisidėtų. Gavome daug informacijos, analizuosime, treniruočių metu gerinsime žaidimą. Čekijoje dar turėsime penkias treniruotes, todėl jau rytoj kimbame į darbus”

Svarbiausios sezono kovos Lietuvos rinktinės birželio 29 – liepos 1 dienomis Juodkalnijoje. Ten Lietuvos rinktinės lauks Europos U18 čempionatas. Praėjusiais metais Zagrebe vykusiose pirmenybėse ši rinktinė sugebėjo užimti 8 vietą. Dabar Lietuvos rinktinei burtai lėmė žaidimą vienoje grupėje su Olandija, Ukraina ir Juodkalnija.

 

Varžybų rezultatai