Prie Baltijos moterų lygos starto linijos trys Lietuvos klubai
Jau šį savaitgalį startuoja atsinaujinusi Baltijos moterų rankinio lyga. Prie nuolatinių dviejų šios lygos dalyvių iš Lietuvos – „Cascada – HC Garliava SM“ merginų bei Kauno „ACME – Žalgirio“ jungiasi ir Vilniaus „Eglės – Šviesos“ rankininkės. Viso naujajame 2018-2019 metų sezone varžysis 6 komandos iš trijų skirtingų valstybių.
Kauniečių tikslas – pirmoji vieta
Praėjęs sezonas „ACME – Žalgiriui“ buvo sėkmingas – pergalės vietiniame fronte bei istorinis žygis Europoje. Nepaisant to, jog komanda tarpsezoniu neteko net kelių lyderių vyriausiasis ekipos treneris Antanas Skarbalius tikisi, jog šiame sezone jo komandai Baltijos lygoje pavyks išlaikyti aukštą žaidimo lygį.
Kokie tikslai komandai keliami Baltijos pirmenybėse?
Užimti pirmąją vietą ir ypač, žaidžiant su užsienio komandomis, patobulinti individualų sportinį meistriškumą, o taip pat žaidžiant su skirtingo stiliaus komandomis – tobulinti komandinį žaidimą.
Kuo žaidimas prieš kaimyninių valstybių ekipas yra naudingas?
Kaip ir atsakiau (taip pat žaidžiant su skirtingo stiliaus komandomis – tobulinti komandinį žaidimą)
Ką matote kaip artėjančio sezono lyderes savo komandoje?
Negalėčiau išskirti, nes Supertaurė parodė, kad lyderėmis gali tapti tariamos „autsaiderės“.
Kuris varžovas šiuo metu atrodo grėsmingiausiai?
Net negalėčiau pasakyti, nes nematėme užsienio komandų. Vis dėlto tikėtina, kad Lomža ir Gardina tikriausia bus pajėgiausios.
Garliavos komanda naujajame sezone remsis savuoju jaunimu
Jau įvykusiose LRF Supertaurės rungtynėse buvo galima matyti pakitusį tiek garliaviečių žaidimą, tiek kintantį ekipos veidą. Nors pirmasis trofėjus Kauno rajono merginoms išslydo iš rankų, tačiau ekipa parodė, jog ir šiemet ir pasiruošusi kautis dėl aukščiausių pozicijų, o į tą kovą komandą vest pasiruošęs Miglius Astrauskas. Anot jo žaidimas Baltijos lygoje turėtų ženkliai prisidėti prie žaidėjų meistriškumo kėlim
Kokie tikslai komandai keliami Baltijos pirmenybėse?
Keliame tikslus kovoti dėl prizinės vietos.
Kuo žaidimas prieš kaimyninių valstybių ekipas yra naudingas?
Mūsų labai jaunai komandai, kurios amžiaus vidurkis 19 metų, labai naudinga žaisti Baltijos lygoje kaupiant patirtį. Baltijos lygos rungtynės užpildys rungtynių stygių, būtiną jaunųjų rankininkių meistriškumo kėlimui. Kadangi Lietuvos čempionato aukščiausioje lygoje šiemet dalyvaus tik keturios komandos.
Ką matote kaip artėjančio sezono lyderes savo komandoje?
Mūsų jaunos komandos lyderėmis turėtų tapti tos žaidėjos, kurios jau turi daugiau patirties rungtyniaudamos Lietuvos moterų lygos rungtynėse. Tai Emilė Aglinskaitė, Karolina Sparnauskaitė, Evelina Dževerkaitė, Greta Rinkevičiūtė bei beveik visą praėjusį sezoną dėl traumos praleidusi moksleivė septyniolikmetė Rusnė Markinaitė.
Kuris varžovas šiuo metu atrodo grėsmingiausiai?
Šiųmetinių varžovių iš užsienio dar nematėme, bet manau, kad visos komandos bus apylygės, todėl laukia įdomi kova.
„Eglės – Šviesos“ merginos pasiruošusios patriukšmauti
Turbūt vienintelė Vilniaus komanda gali teigti, jog šį sezoną pasitinka sustiprėjusi. Karolio Kaladinsko vadovaujamos vilnietės jau praėjusiame sezone kartkartėmis pakutendavo padus lyderėms iš Garliavos bei Kauno. Šį sezoną vilnietės ir šios komandos treneris jau tikisi patriukšmauti dar rimčiau.
Kokie tikslai komandai keliami Baltijos pirmenybėse?
Šiemet į klubą atėjo arba sugrįžo septynios žaidėjos, kurios labai greit įsiliejo į kolektyvą. Todėl teko kiek pakeisti žaidimo planą, turime daugiau variacijų tiek puolant, tiek ginantis. Dar laukiame kada sugrįš abi Gretos po traumų, tada tikrai galėsime sakyti ir kelti labai aukštus tikslus. Šiandienai tikslai keliami labai aukšti, treniruotės vyksta produktyvios, turime geras sąlygas, kolkas visas pasirengimas vyksta kryptingai.
Kuo žaidimas prieš kaimyninių valstybių ekipas yra naudingas?
Kadangi moterų lygoje rungtyniausime keturių komandų čempionate, o su Garliava ir Žalgiriu abiejuose čempionatuose, tai varijuoti ir strateguoti gali įvairiai žaidžiant prieš šias komandas. O žaidžiant su kaimyninėmis komandomis galime sulaukti kitų taktikų, įvairių situacijų, o tai ypač naudinga žaidėjoms, kurios sieja save ir su rinktinėmis. Norime, jog žaidėjos būtų įvairiapusiškesnės ir mėgautųsi žaidimu, jaustų azartą ir adrenaliną bei susikaupimą kiekvienose rungtynėse.
Ką matote kaip artėjančio sezono lyderes savo komandoje?
Šiemet mus sustiprino iš Japonijos grįžusi Daiva Aleksandravičiūtė, kuri užpildė labai trūkstamą grandį tiek puolime tiek gynyboje. Ji bus neabejotinai labai svarbi žaidėja šiame sezone. Juolab, kad tokia žaidėja ateina su patirtimi, naujom idėjom ir teigiamu pavyzdžiu jaunoms žaidėjoms. Aušra Šponė jau gali žaisti ne tik jaunimo čempionatuose ar epizodinį vaidmenį atlikti aikštelėje. Jau bandomosios rungtynės su Garliava ir Žalgiriu parodė, kad ji gali imtis lyderės puolime vaidmens. Auksės Sviderskienės ir Ritos Repečkaitės žaidimas nekelia abejonių ir tai yra klubo lyderės. Žinoma, labai laukiame grįžtančių po traumų Gretos Sadauskaitės ir Gretos Makovskytės, kurių vaidmuo komandoje nėra epizodinis.
Kuris varžovas šiuo metu atrodo grėsmingiausiai?
Neturime informacijos apie Vitebsko ar Lomžos komandas, bet ruošimės artimiausioms rungtynėms. Šiandienai, nors ir mūsų varžovės iš Lietuvos skelbia, jog yra netekusios kelių žaidėjų, bet matėme ir Supertaurės finalą, kuriame abi komandos parodė charakterį ir, manyčiau, tai bus vienos pagrindinių ir grėsmingiausių varžovių.
Šį sezoną Baltijos moterų lygoje varžysis: „ACME – Žalgiris“ (Kaunas), „Cascada – HC Garliava SM“ (Kauno rajonas), „Gorodnichanka“ (Baltarusija.), „Vitebchanka“ (Baltarusija), MKS „Dwojka“ (Lenkija). Šį savaitgalį visos trys Lietuvos komandos egzaminuos „Gorodnichanka“ ekipą iš Baltarusijos. Rugsėjo 22 d. su jomis namuose žaidžia „ACME – Žalgiris“, rugsėjo 23 d. „Eglė – Šviesa“, o 24 d. „Cascada – HC Garliava SM“.