Prie naujų pareigų besipratinantis V.Grosas: sieksime „Granitą-Karį“ grąžintį į ankstesnį lygį (VIDEO)

2020-09-01

Trečiadienį startuoja atsinaujinusios Baltijos rankinio lygos pirmenybės, kuriose šiais metais varžysis 4 stipriausios Lietuvos komandos – Klaipėdos „Dragūnas“, Vilniaus VHC „Šviesa“, Alytaus „Varsa“ ir Kauno „Granitas-Karys“.

Įkurta Baltijos šalių rankinio asociacija nusprendė, kad nuo šiol pirmenybėse varžysis tik stipriausios Lietuvos, Estijos ir Latvijos komandos – lygoje nebeliko komandų iš Baltarusijos, Suomijos ar Ukrainos.

Varžybos bus vykdomos dviejų ratų sistema, o 8 stipriausios komandos pateks į ketvirtfinalį. Tos pačios šalies komandų tarpusavio rungtynės užsiskaitys ir nacionaliniame čempionate.

Prieš pat sezono startą „Granito-Kario“ klubas paskelbė, kad prie komandos vairo stoja ilgametis Lietuvos rinktinės žaidėjas ir kapitonas Vaidotas Grosas, kuris dar praėjusį sezoną žaidė aukščiausioje Prancūzijos lygoje ir gynė „Istres“ komandos garbę.

„Dar įdomiai skamba, kai kreipiasi „treneri“. Reikia su tuo susigyventi, bet po truputį vis geriau įsijaučiu į šį vaidmenį“, – apie naujas pareigas kalbėjo „Granito-Kario“ vyriausiasis treneris.

– Kaip ilgai brendo sprendimas tapti vyriausiuoju Kauno ekipos treneriu ir kas paskatino imtis šio darbo?

– Visų pirma, paties, kaip sportininko, metai. Ilgai žaidžiau užsienyje, turiu vaikų ir planavau po karjeros grįžti į Lietuvą. Apie tai pradėjau mąstyti jau maždaug prieš pusantrų metų.

– Tai,  kad pasirinkote būtent „Granitą-Karį“ turbūt nėra atsitiktinumas? Vis tik tai klubas, kuris paliko ryškų pėdsaką jūsų žaidėjo karjeroje.

– Tai mano pirmas profesionalus, iš kurio išvažiavau į užsienį. Ten pasiekiau tai, ką pasiekiau. Klubas sužinojęs, kad planuoju grįžti susisiekė ir pavyko susitarti.

– Kiek pats dalyvavote komplektuojant šio sezono sudėtį?

– Su Luku Feoktistovu kontūrus pradėjome braižyti jau vasario mėnesį.

– Trečiadienį startuoja Baltijos rankinio lygos kovos. Ką išskirtumėte, kaip šios lygos favoritus?

– Sunku pasakyti. Yra nemažai ekipu: latvių „Tenax“, estų „Serviti“, mūsų šalies „Dragūnas“, „Šviesa“. Nėra ryškių favoritų, bet yra didelis būrys komandų su daugmaž panašiu pajėgumu.

– Kokie pirmiejį įspūdžiai po pertraukos vėl matant šalies rankinį iš vidaus?

– Dviprasmiškas įspūdis. Iš šalies stebėjau viską, tad žinojau, kaip viskas vyksta. Dabar matant jau iš arčiau tai galiu pasakyti, kad situacija nėra pati geriausia, bet nėra ji ir katastrofiška. Manau, kryptingai dirbant ir kažką darant galima tuos dalykus gerinti.

– Kokie klubo tikslai tiek šiame sezone, tiek ilgalaikėje perspektyvoje?

– Rezultatai su viena diena nepasidaro. Reikia kryptingo darbo visose srityse: komunikacijoje, marketinge ir klubo viduje. Norime, kad klubas būtų matomas, nes paskutiniais metais „Granitas-Karys“ buvo toks užmirštas.  Kalbant jau tik apie sportą, norisi grįžti į tą lygį, kuris buvo anksčiau. Stebuklų nebūna ir tokie dalykai per dieną neįvyksta, prireiks metų ar dviejų, kad pasiektume tai, kas buvo anksčiau.

Pirmąją Baltijos lygos varžybų dieną Lietuvos klubai jėgas išmėgins tarpusavyje. Kaune 19:00 „Granitas-Karys“ susitiks su savaitgalį LRF supertaurę iškovojusia „Šviesa“, o Klaipėdoje tuo pat metu startuos susitikimas tarp „Dragūno“ ir „Varsos“.

Varžybų rezultatai