Prie U16 merginų rinktinės vairo stojęs ispanas I.Cotrina: komanda turi daug potencialo (VIDEO)

2020-01-03

Lietuvos merginų iki 16 metų rinktinei vadovaus specialistas iš Ispanijos Ike Cotrina, kuris šiuo metu dirba ir Čilės vyrų rinktinės trenerių štabe bei aukščiausioje Austrijos vyrų rankinio lygoje.

vicente ike
Naujasis vyriausiasis rinktinės treneris su merginose jau darbavosi keliose talentų stovyklose, o nuo šiol oficialiai stojo prie rinktinės vairo.

Jau šį savaitgalį merginų laukia pirmosios kontrolinės rungtynės su Latvijos bei Estijos bendraamžėmis, o vasarą rinktinė varžysis Europos U16 pirmenybėse.

Rinktinės treneris džiaugėsi merginų darbu treniruotėse bei pozityviai vertino jų galimybes.

„Puikiai darbuojamės treniruotėse. Merginų fizinės savybės yra tikrai puikios, taip pat jos yra labai motyvuotos. Tikrai yra žaidėjų, kurios turi daug potencialo, tačiau turime daug dirbti ir tobulėti ir individualiai, ir kaip komanda. Šiuo metu stengiamės dirbti ne per daug sudėtingai, merginoms reikia įsivažiuoti. Taip pat džiugu, kad nekilo problemų dėl kalbos – merginos mane supranta“, – kalbėjo treneris.

Paklaustas apie komandos silpnąsias vietas ispanas išskyrė kairiarankių žaidėjų trūkumą.

„Turime šiokių tokių problemų dėl kairiarankių trūkumo. Pastarojoje treniruotėje bandėme ir kiek jaunesnes žaidėjas, galbūt pavyks kažką pajungti iš jų ir ateityje. Viskam reikia laiko, dabar tik pradedame ir reikia tikrai pagerinti gynybą. Merginos yra jaunos ir labai nori pulti, joms tai smagu, o gynyboje jau reikia dirbi, todėl su tuo šiek tiek sunkiau“, – pažymėjo ispanas.

Šį savaitgalį vyksiančios rungtynės Latvijoje merginoms taps pirmuoju išbandymu. Anot vyriausiojo trenerio, įgauta patirtis turėtų duoti naudos ir ateityje.

„Tai pirmosios rungtynės kartu. Daugumai tai apskritai pirmas kartas, kai žais tarptautinį mačą ir tai yra labai svarbu. Turime padalinti minutes ir stengtis, kuo daugiau pasiimti iš šio turnyro. Tai tarsi treniruotė, tačiau jau visai kitokio pobūdžio“, – apie laukiančią išvyką teigė I.Cotrina.

Kartu su merginomis į Latviją vyks ir vaikinų U18 rinktinė, kuri žais draugišką mačą su šios šalies nacionaline komanda. Vaikinų vasarą laukia Europos čempionato B diviziono kovos.

Varžybų rezultatai