Prieš serbes pusfinalyje neatsilaikusios septyniolikmetės dėl trečios vietos žais su Ukraina

2019-08-11

uvos merginų U17 rankinio rinktinė Europos čempionato B diviziono pusfinalyje rezultatu 26:32 (14:13) nusileido serbėms ir sekmadienį kausis dėl trečiosios vietos su Ukrainos rinktine.

serbija2

Rungtynes kiek geriau pradėjo Serbijos rankininkės, kurios susikrovė dviejų įvarčių pranašumą (3:1), nors lietuvės gana greitai rezultatą išlygino (3:3), tačiau varžovės vėl laimėjo atkarpą 2:0 ir persvarą susigrąžino (5:3). Tuomet lietuvės sužaidė geriausią rungtynių atkarpą ir vienu metu net pirmavo rezultatu 13:10, tačiau iki kėlinio pabaigos serbės atsilikimą sumažino iki minimumo ir prieš pertrauką Lietuvos pranašumas buvo minimalus (14:13).

Antrojo kėlinio pradžia lietuvaitėms nieko blogo nežadėjo. Sužaidus 10 minučių jame mūsų rinktinė dar buvo priekyje (18:17), tačiau tuomet rungtynėse įvyko lūžis. Per kitas 10 minučių serbės ne tik panaikino Lietuvos turėtą minimalią pervarą, bet ir solidžiai išsiveržė į priekį (28:22). Per likusį rungtynių laiką lietuvaitės intrigos sugrąžinto jau neįstengė ir pergalę šventė kol kas pralaimėjimų čempionate dar nepatyrusi Serbijos rinktinė (32:26).

Rezultatyviausiai Lietuvos rinktinėje šiame mače žaidė Dominyka Andronik ir Silvija Mackonytė, kurios pelnė po 6 įvarčius, 5 pridėjo Martyna Ustilaitė, po 3 Ula Vienažindytė ir Mantė Voskresenskaja, po kartą pasižymėjo Vakarė Damulevičiūtė, Gabrielė Paukštytė ir Gabrielė Skilandytė.

Rungtynėse dėl trečiosios vietos Lietuvos rinktinė sekmadienį 15:00 susitiks su Ukrainos rinktine. Savajame pusfinalyje ukrainietės tik po dramatiškos kovos 21:22 nusileido Šveicarijos merginų rinktinei. Finale sekmadienį 17:00 žais Šveicarijos ir Serbijos komandos, o čempionės įgaus teisę žaisti Europos čempionato A divizione bei pasaulio čempionate.

Varžybų rezultatai