Raimondas Maldžius: „Pasirodymą vertinu vidutiniškai“

2018-07-31

Lietuvos U20 rinktinė Europos čempionato B divizione Makedonijoje tarp 11 rinktinių užėmė šeštąją vietą. Lietuvaičiai Skopje mieste vykusiose varžybose iškovojo tris pergales, patyrė tris pralaimėjimus bei vienerias rungtynes sužaidė lygiosiomis.

Skaudi trauma bei atimtas šansas

maldžius

Lietuvos rinktinė pasirodymą pirmenybėse pradėjo itin svarbia pergale prieš Farerų salų rinktinę bei lygiosiomis su Suomija. Po šių dviejų rungtynių gerą nuotaiką sudrumstė tik žinia apie patirtą Luko Vanago traumą. Nors buvo kalbų, jog Lietuvos čempionu šį sezoną tapęs pasvalietis dar pirmenybių metu grįš aikštę, tačiau L. Vanagas daugiau nei vieneriose rungtynėse taip ir nepasirodė.

Nors ir be Vanago likusi Lietuvos rinktinė vos vieno įvarčio skirtumu pralaimėjo baltarusiams ir viltys žengti į kitą etapą buvo dar gana didelės. Palankiai susiklosčius kitiems rezultatams jos nedingo ir po labai skaudaus ir netikėto pralaimėjimo graikams.  Neabejotinai prasčiausias rungtynes sužaidę lietuviai graikams nusileido 34:39. Net ir šis pralaimėjimas Lietuvos rinktinės vilčių palaidojęs dar nebuvo. Paskutinę grupės varžybų dieną lietuviai pranoko estus (30:29) ir tereikėjo sulaukti atrodė, jog natūralaus rezultato iš rungtynių tarp Baltarusijos ir Farerų salų. Deja, tačiau netikėtai pergalę iškovoję tame mače Farerų salų vaikinai paliko Lietuvos rinktinę be pusfinalio. Paguodos kovose dėl 5 – osios vietos Lietuvos rankininkai įveikė italus (31:29), tačiau nusileido Ukrainai (28:29) ir liko 6 – oje pozicijoje.

Nors Lietuvos rinktinė liko toli nuo apdovanojimų pakylos, tačiau mūsų rankininkai buvo pastebėti. Deividas Jovaišas, rungtyniaujantys „KTU“ klube buvo išrinktas geriausiu čempionato kairiojo krašto pozicijos žaidėju, o Karolis Antanavičius tapo rezultatyviausiu pirmenybių rankininku.

Čempionato nugalėtojais tapo jo šeimininkai makedonai, kurie pusfinalyje tik po 7 metrų baudinių serijos įveikė Farerų salų rinktinę (27:25), o finale jau kur kas lengviau pranoko baltarusius (29:23).

Vyriausiasis treneris kitų kaltinti nelinkęs

Jau pasibaigus čempionatui Makedonijoje pakalbinome vyriausiąjį rinktinės trenerį Raimondą Maldžių, kuris Baltarusijos rinktinės kaltinti linkęs nebuvo.

Treneri, kiek tenkina užimta vieta bei pats demonstruotas žaidimas?

Atsižvelgiant į visas aplinkybes, manau, galima vertinti vidutiniškai. Kai kuriose vietose pritrūko galbūt ir sėkmės ir traumos pakišo koją, tačiau visose rungtynėse žaidėme iki galo ir kovojome dėl pergalių.

Tie žaidėjų individualūs apdovanojimai galbūt šiokia tokia paguoda?

Tikrai labai džiugu, jog mūsų žaidėjus pastebėjo. Abu vyrukai tikrai nusipelnė tų apdovanojimų ir tikrai visa komanda džiaugiamės už juos. Iškritus Lukui Vanagui reikėjo šiek tiek keisti žaidimo planą jau čempionato metu ir būtent Deividas ir Karolis tikrai sužaidė puikiai.

Kiek Luko Vanago patirta truma turėjo įtakos žaidimui bei rezultatams?

Be abejo, kad Lukas turėjo būti vienas mūsų svarbiausių žaidėjų ypač gynyboje. Bandėme ieškoti, kuo kompensuoti jo netektį, tačiau dabar jau po visko galiu pasakyt, kad greičiausiai taip ir nepavyko jo pilnai pakeisti. Nors jo patirta trauma galbūt ir nėra itin sudėtinga, tačiau žaisti jis negalėjo ir tikrai nenorėjome rizikuoti jo sveikata. Reik tikėtis, jog jis kuo greičiau pasveiks ir vėl grįš į aikštę.

Kas iš šios kartos artimiausiu metu galėtų pretenduoti ir į vyrų rinktinę?

Be jau mūsų aptartų žaidėjų tikrai išskirčiau Džiugą Jusį. Jo požiūris į darbą, treniruotes, visas elgesys tiek aikštėje, tiek už jos ribų buvo nepriekaištingas. Tai tikrai talentingas ir kovingas linijos žaidėjas. Manau, jog artimiausiu metu jį galime pamatyti jau ir vyrų rinktinėje.

Daug diskusijų sukėlė tas Baltarusijos pralaimėjimas Farerams, kuris užkirto kelią į pusfinalį mūsų rinktinei. Kaip pats vertinate šią situaciją?

Be abejo, jeigu kas prieš rungtynes būtų pasakęs, kad jos baigsis taip, tikrai nebūčiau patikėjęs. Tačiau reik suprast, kad jiems tos rungtynės nieko nelėmė, jie sprendė savo uždavinius, o Farerai sužaidė puikias rungtynes ir pelnytai laimėjo. Vėliau ši rinktinė gerai sužaidė ir pusfinalyje su Makedonija, kuriai nusileido tik po baudinių serijos, tad tai tikrai pajėgi ir gera komanda.

Varžybų rezultatai