Lietuvos rinktinė Slovakijoje sieks pergalės

2016-01-08

Lietuvos rankinio rinktinė penktadienį per pietus atvyko į Trnavos miestą Slovakijoje. Vakare bus surengta treniruotė šalia esančiame Hlodovece, kuriame šeštadienį vyks atrankos į 2017 m. pasaulio čempionatą Prancūzijoje rungtynės su šeimininkų ekipa.

rinktinėPo pirmųjų tarpusavio rungtynių ketvirtadienį Kaune, kuomet sužaista lygiosiomis 18:18, komanda nusiteikusi kautis tik dėl pergalės. Kaune pasiektas rezultatas vertinamas neigiamai, nors jis ir neužkirto kelio kovoti dėl grupės nugalėtojų vardo, kuris garantuoja kovą tolimesniame etape.

Vienas iš komandos trenerių Egidijus Petkevičius prieš vakarinę treniruotę pasidalino mintimis apie laukiančius „galvosūkius“ bei užduotis, kurios leistų galvoti apie pergalę rytojaus rungtynėse. Visų pirmą jis akcentavo, kad reiks pažinti varžovų teritoriją, tai yra priprasti prie naujos salės ir „įsivažiuoti“ į sportinį ritmą po kelionės. Toliau lauks žaidimo gerinimas.

„Gynyba pirmosiose rungtynėse likome patenkinti, lieka gerinti puolimą, atakų išpildymą. Norėtųsi, kad mūsų vartai ir toliau taip žaistų kaip ketvirtadienį, o puolimas būtų daug geresnis. Jei tą pasieksim, tai didelė tikimybė laukti teigiamo rezultato“, – didžiausias problemas, neleidusias iškovoti pergalės, ir taisytinas vietas įvardino E. Petkevičius.

P. BabarskasČia pat jis priduria esmines puolimo grandies problemas. „Visų pirma reikia geresnio centrinių žaidėjų indėlio į atakas nes jie yra pagrindiniai atakų organizatoriai, tad nuo jų žaidimo labai priklauso atakų sėkmė.“

Rinktinės žaidėjas Tadas Stankevičius po pirmųjų rungtynių susidaro aiškų varžovų „portretą“.

„Fiziškai stiprūs, aukšti, gerai sudėti, propaguoja grubų rankinį, mažiau techniški. Puolimo arsenalas nėra platus, yra tik keletas žaidėjų, kurie kuria žaidimą. Panašu, kad neturi kuom nustebinti, nuspėjamas ir jų žaidimas“, – įspūdžiais apie varžovą dalinasi T. Stankevičius.

Antroji dvikova su tuo pačiu varžovu per tris dienas, jo nuomone, turi ir savų pliusų ir savų minusų. „Mes galime juos išanalizuoti, jie gali mus. Per tą trumpą laiką žaidimo kardinaliai nepakeisi, galima  tik minimalius pokyčius padaryti. Pats žaidimo planas rungtynėms su slovakais buvo paruoštas praėjusią savaitę, dabar išryškėjo klaidos, kurias ir reikia pataisyti“, – teigė pašnekovas.

Š. Sakalauskas

Šiuo metu grupėje ekipos sužaidė po tris rungtynes. Lyderių poziciją turėtų išlaikyti bosniai, kurie namuose žais su autsaideriais iš Kosovo. Jei Lietuvos rinktinė šeštadienį iškovos bent tašką, tuomet viskas bus jų pačių rankose. Lauks dvejos rungtynės kuriose reikės pergalių – namuose sausio 13 d. su Kosovu , o po keturių dienų išvykoje su Bosnija ir Hercegovina.

Grupės lentelė

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Įvarčiai Taškai
1 Bosnija ir Hercegovina 2 1 0 89:81 5
2 Lietuva 1 2 0 75:71 4
3 Slovakija 1 1 1 81:67 3
4 Kosovas 0 0 3 75:101 0
Varžybų rezultatai