Rankinio bendruomenė gedi netekusi Aloyzo Linksmučio Samuolio

2018-05-10

žvakėLietuvos rankinio federacija su giliu liūdesiu praneša dėl žymaus rankininko sporto meistro ir Lietuvos nusipelniusio trenerio Aloyzo Linksmučio Samuolio netekties.

Aloyzas Linksmutis Samuolis prieš 80 metų gimė Jurbarko rajone Skirsnemunėje, o Šilutėje 1956 metais baigė vidurinę mokyklą. Mokykloje jis  pasižymėjo kaip puikus lengvaatletis ir krepšininkas.

Rankinį pradėjo žaisti Lietuvos kūno kultūros institute ir 1962 metais tapo pirmojo SSRS rankinio čempionato bronzos medalio laimėtoju, o 1963 metais –  net SSRS čempionu. Tuomet jam vienam iš pirmųjų ir buvo suteiktas SSRS sporto meistro vardas. Jis atstovavo ir buvusios SSRS rinktinei.

Ilgą laiką Aloyzas Linksmutis Samuolis dirbo Lietuvos veterinarijos akademijoje ir jo treniruojama studentų komanda tapo daugkartiniais Lietuvos čempionato prizininkais, ne kartą tapo buvusios SSRS žemės ūkio aukštųjų mokyklų spartakiados čempionais ir prizininkais.

Vėliau, persikėlęs į Šiaulius, treniravo „Tauro“ vyrų komandą, kuri taip pat ne kartą tapo Lietuvos čempionais bei prizininkais ar taurės laimėtojais. Dirbdamas Šiaulių sporto internate išugdė daug didelio meistriškumo rankininkų, kurie sėkmingai atstovavo įvairaus amžiaus Lietuvos rinktinėms.

Laidojama bus gegužės 12 d. šeštadienį 16 val. Šilutės senosiose kapinėse.

Varžybų rezultatai