Rankinio čempionate – finišo tiesioji

2017-05-09

Po rinktinės kovų pertraukos į Lietuvos arenas grįžta Vivus.lt rankinio lygos čempionatas. Beliko keturios ekipos, kurios kovos didžiajame ir mažajame finale.

Kovoje dėl aukso medalių komandos rungsis iki trijų pergalių, tuo metu bronza atiteks ekipai, kuri savo varžovus įveiks du kartus.

Gegužės 10 d.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Alytaus „Varsa-Stronglasas“

„Neptūno“ sporto salė 19:00

dragunasJau ne pirmą sezoną finale susitinka Klaipėdos ir Alytaus ekipos. Dabartiniai čempionai iš Alytaus turėtų gerokai sunerimti prieš lemiamas kovas. Pastaruoju metu šlubuojantis jų žaidimas ir reguliariajame sezone pralaimėtos abi tarpusavio dvikovos (19:18 Klaipėdoje ir 25:21 Alytuje) finalo favoritais verčia laikyti titulą siekiančius atgauti klaipėdiečius. Juolab pastarieji užtikrintai laimėjo ir reguliarųjį sezoną bei turės namų aikštelės pranašumą. Ir tik pusfinalio serija, kurioje užteko dviejų pergalių prieš „Granitą-Karį“, o varžovams sunkiai sekėsi su Vilniaus „Šviesa“ (serija laimėta 2:1), leidžia kiek „išlyginti“ ekipų jėgas. Nepaisant visko, tai bus finalas ir į išankstines prognozes ir prielaidas rankininkai nekreips dėmesio. Patirties faktorius taip pat vargu ar ką lems. Nors „Dragūno“ komanda gerokai jaunesnė, tai ne pirmasis jų finalas, didžiąją dalį kurių jie laimėdavo. Prognozės negailestingos Alytaus ekipai, kuri neatrodo stipresnė nei buvo pernai, bet viskas spręsis aikštelėje. Pirmosios rungtynės – puiki proga Alytaus komandai parodyti, kad čempionai turi parako, kurio dar nesušlapino uostamiesčio atakų bangos. Pasidžiaugti galima tuo, kad finale kausis ekipos, surenkančios daugiausiai žiūrovų, tad lauksime ir jų aktyvaus palaikymo bei galimos įtakos galutiniam rezultatui.

Prognozė: 60-10-30

Kauno „Granitas-Karys“ – Vilniaus VHC „Šviesa“

Kauno sporto halė 19:15   val.

varsa_granJau keli metai iš eilės žaidėjai ir sirgaliai tikisi, kad Kauno „Granito“ komanda kovos dėl aukso medalių. Ir ne be reikalo, nes kauniečių komanda yra labiausiai patyrusi lygoje, žaidėjai žaidžia kartu jau daug metų, komandą kasmet papildo jauni perspektyvūs žaidėjai. Kauno „Granitas“ visada kelia tik aukščiausius tikslus ir jau daug kartų yra laimėjęs čempionų titulus bei iškovojęs Lietuvos taurę. Tačiau ir šiemet žaidėjams bei sirgaliams teko nusivilti, nes granitiečiai kovos tik dėl bronzos medalių. Todėl treneriams bus sunkiau motyvuoti žaidėjus kovai, negu tai būtų buvusi kova dėl aukso. Tuo tarpu Vilniaus VHC „Šviesa‘ komanda bus stipriai motyvuota ir išalkusi medalių. Vilniaus klubas šiemet aplink patyrusį V.Drabavičių, A.Švilpą subūrė jaunų žaidėjų būrį, kurie dar nėra iškovoję titulų. Pastaruoju metu VHC „Šviesa“ demonstruoja vis geresnį ir greitesnį žaidimą.Tačiau

kauniečiai šiemet laimėjo abejas tarpusavio dvikovas (24:20 Vilniuje ir 31:25 Kaune), o reguliariajame sezone užlipo vienu laipteliu aukščiau nei jų varžovai. Tai suteikia namų aikštelės pranašumą. Pastaruoju metu itin pakiliai rungtyniavusi „Šviesa“ kelia galvos skausmą visoms ekipoms. Tą puikiai įrodo daugiau nei įtikinama pergalė namuose prieš „Dragūną“ 27:20. Jei pavyktų bent kartą įveikti Kauno ekipą, „Šviesa“ šiemet būtų bent po kartą įveikusi visas lygos ekipas. Kol kas tuo pasigirti gali tik „Dragūnas“. Tačiau nepaisant to, kokiame emociniame ir žaidybiniame pakilime yra vilniečiai, „Granitas-Karys“ yra pats nepalankiausios varžovas. Pastarieji taip pat neturėtų labai džiaugtis tekusiu varžovu, bet jie yra šios poros favoritai. „Šviesai“ reikės gerokai pasistengti siekiant palankaus sau rezultato ir, tikėtina, atrasti kažką naujo savo žaidime, žaisti greitai,  ir priversti kauniečius žaisti jiems neparankų rankinį, o ne atvirkščiai. Kauno „Granitas-Karys“ yra labiau patyrusi ir per daug neparanki ekipa vilniečiams. Tai ir suteikia nedidelį pranašumą Kauno ekipai, kuri rungtyniaus namuose.

 

Prognozė: 50-15-35

 

Varžybų rezultatai