Rankinio lyga artėja prie pusiaukelės

2015-12-02

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Netrukus prasidėsiantis aštuntasis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos turas noromis nenoromis primena, kad netrukus baigsis pirmasis reguliaraus sezono ratas. Iki jo pabaigos komandoms po šios savaitės kovų beliks sužaisti po kartą.

Po praėjusios turo kovų pralaimėjusių ekipų nebeliko, o tai žada dar didesnę intrigą kovoje dėl nugalėtojo laurų. Grūstis lentelės viršuje tai tik patvirtina.

2015-12-02

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“

Šiaulių sporto rūmai 19:00

12238031_930365113685427_4271151229316478405_oTris pergales iš eilės iškovoję šiauliečiai namuose priims grėsmingą kauniečių iššūkį. Pastarieji sieks nutraukti šią šiauliečių pergalių seriją. Jei jiems tai pavyks, tuomet jau jie galės girtis trimis pergalėmis iš eilės. Šiauliečiai be kovos tikrai neatiduos taškų, nes žaidžia pakankamai stabiliai, moka išnaudoti savo stipriąsias puses ir žaidėjus, turi stabilią sudėtį. Tuo metu susidaro įspūdis, kad granitiečiai dar vis ieškojimų kelyje, treneris bando įvairius žaidėjus įvairiose pozicijose. Stabiliausia vienintelė pozicija – vartininkas Tadas Sveikauskas. Pastarosiose pergalingose šiauliečių rungtynėse siautėjantis Gabrielius Virbauskas rezultatyviausių žaidėjų sąraše išsiveržė į antrąją poziciją ir kauniečiams sieks įrodyti, kad ne veltui. Tuo metu kauniečiai tokio aiškaus lyderio neturi, tačiau tai ir yra jų stiprybė – pakankamai lygi sudėtis ir ilgesnis atsarginių žaidėjų suolelis turėtų leisti nuliūdinti šiauliečius. Beje, tik vienose „Granito“ rungtynėse, pasibaigus joms, skirtumas buvo didesnis nei 5 įvarčiai. Intriguojančios kovos laukiame ir Šiauliuose.

Prognozė: 35-15-50

2015-12-05

Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“    

Alytaus sporto rūmai 14:00

Alytiškiai praėjusiame ture svečiuose įveikė „Šviesą“, tad rungtynėse namuose su Panevėžio ekipa tikslas bus tik vienas – pergalė. Panevėžiečiai pirmo rato viduryje iškovoję tris pergales iš eilės, šiuo metu kiek kluptelėjo ir pralaimėjo dvejas pastarąsias rungtynes. Norėtųsi drąsiai prognozuoti alytiškių pergalę, tačiau prisiminkime, kad jų varžovai išvykoje įveikė šiuo metu lyderius šluojančią HC „Vilniaus“ ekipą. Tai rodo, kad Alytuje laukia įdomi kova, nors vis tik pranašumą turi šeimininkai. Beje, praėjusiame ture Alytaus ekipa tapo pirmąja ekipa šiame sezone, neleidusi „Šviesos“ lyderiui Valdui Drabavičiui pelnyti 10 įvarčių. Prasčiausią puolimą lygoje demonstruojantiems svečiams tokia alytiškių gynyba nėra geras ženklas.

Prognozė: 75-10-15

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Klaipėdos „Dragūnas“

LEU salė 14:00

Vilniečių laukia antros sunkios rungtynės iš eilės. „Tik“ šešis įvarčius alytiškiams įmetęs V. Drabavičius sieks įrodyti, kad neveltui buvo išrinktas geriausiu spalio mėnesio žaidėju ir bandys vėl mesti dviženklį įvarčių skaičių. Klaipėdiečiai, po pirmojo pralaimėjimo šiame sezone, kurį patyrė rungtynėse su HC „Vilniumi“, tikrai nenusiteikę grįžti iš Vilniaus tuščiomis ir negalvos apie nieką kitą kaip tik apie pergalę. „Šviesos“ ekipa, nepaisant jaunos sudėties, pirmajame rate demonstruoja pakankamai stabilų žaidimą. Tiesa, kovoti su aukščiau lentelėje esančiomis ekipomis nesiseka, tačiau viena po kitos renkamos pergalės prieš silpnesnius varžovus. Klaipėdiečių pasitikėjimas ir užtikrintesnis vartininkų ir stabilesnis komandos žaidimas, turėtų leisti čempionams grįžti į pergalingą kelią skambia nata. Duok dieve aš neteisus ir išvysime įtemptą kovą.

Prognozė: 25-10-65

Vilniaus HC „Vilnius“ – Utenos HC „Utena“                           

HC Vilnius salė 14:00

12235088_930270683694870_3701917078813974091_nŠios dvikovos šeimininkai, be jokios abejonės, yra komanda labiausiai pagyvinusi pirmąjį ratą. Pralaimėjimas namuose Panevėžio ekipai ir pergalės prieš „Almeidą-Stronglasą“ bei „Dragūną“ tarsi sako, kad šiemet vilniečių žaidimas kaip amerikietiški kalneliai. Jei pastaroji ekipa tinkamai nusiteiks, o rankinio dievai šeštadienį nebus pagirioti, vargu ar Utenos ekipa, sudaryta vien tik iš šio miesto rankininkų, galės kažką priešpastatyti savo varžovams šiose rungtynėse. Tuo labiau, kad uteniškiai išvykose rungtyniauja prasčiau, nei namų arenoje. Iš kitos pusės, panašios mintys kilo ir prieš Vilniaus ekipos dvikovą su Panevėžio atstovais. Šiose rungtynėse šeimininkai sieks įrodyti, kad tos rungtynės su panevėžiečiais buvo atsitiktinumas arba pastarųjų amerikietiškų kalnelių vežimėlis dar kartą pasileis žemyn.

Prognozė: 75-10-15

Pasvalio „Kurana-SM“ – Varėnos „Ūla“

Pasvalio sporto rūmai 13:00

Šiose rungtynėse susitiks dvi lentelės apatinėje dalyje esančios ekipos. Varžovų jėgos bus apylygės. Įdomi turėtų būti jaunųjų Luko Vanago ir Deivo Eidukonio dvikova. Pasvaliečiai puikiai supranta, kad tai viena geriausių progų, turėtų iki šiol, iškovoti pirmąją pergalę sezone. Varėnos rankininkai, savo ruožtu, pasižiūrėję į savo pergalių krepšelį, mato, kad prieš sezoną tikėjosi ne to. Kova dėl kiekvieno metro, dėl kiekvieno kamuolio ir pirmosios lygiosios šiemet? O kodėl gi ne? Tikėtina, kad tai bus kietos rungtynės su daug fizinio kontakto ties pražangos riba, netrūks pašalinimų, galbūt bus net ir kraujo… Rankinis – kietas žaidimas, o Dzūkijos ir Pasvalio vyrai dar kietesni.

Prognozė: 35-20-45

Varžybų rezultatai