Rankinio lygoje – lemiamas mūšis Klaipėdoje

2016-05-23

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Lietuvos Vivus.lt rankinio lygoje trečiadienį lemiama sezono dvikova Klaipėdoje. Šalies čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ sieks apginti titulą, kurį jau ne pirmus metus medžioja Alytaus „Almeida-Stronglasas“. Serijoje iki trijų pergalių rezultatas lygus – 2:2. Tad trečiadienį 19:00 prasidės rungtynės, po kurių vyrų rankinio lygos sezonas bus oficialiai baigtas.

Puikiai seriją pradėję klaipėdiečiai laimėjo pirmąsias dvejas rungtynes 21:20 ir 27:25. Tačiau po to alytiškiai atsitiesė ir dvejose nervingose rungtynėse atstatė serijos pusiausvyrą – 21:19 ir 21:18. Abi ekipos iškovojo po pergalę namuose ir išvykoje ir analogiškai patyrė pralaimėjimus.

Rankinio stilių mūšis

1Komandų žaidimo braižas skiriasi kaip diena ir naktis. Jei jauna „Dragūno“ ekipa paprastai laimi demonstruodama greitą ir rezultatyvų rankinį, tai alytiškiai mėgsta įvelti varžovus į lėtą nerezultatyvų žaidimą, kurio eigoje susikuria nedidelę, bet pergalingą persvarą.

Skiriasi ir atakų organizavimas. Greitas ir judrus klaipėdiečių puolimas leidžia atlikti ir tolimesnius metimus iš patogių pozicijų, tuo metu alytiškiai puikiai žaidžia prie 6 m. linijos. Nors tai nėra tiesiogiai proporcingas rodiklis, tačiau 7 m. baudinių metimų dažnumas pasako daug. „Dragūnas“ – 11/6, „Almeida-Stronglasas“ – 19/14.

Verta paminėti ir Dzūkijos atstovų labai patyrusius ir individualiai stiprius rankininkus. Žygimantas Misevičius per visą seriją sumetė 26 įvarčius, Gintautas Adamkevičius – 16, Tadas Stankevičius – 13, Rokas Lastauskas ir Aurelijus Sabonis – po 12 įvarčių. Šie žaidėjai gali komandai padovanoti taip senai siekiamą titulą. Tačiau tai gali tapti ir Alytaus ekipos problema lemiamoje kovoje. Jei šie rankininkai bus „uždaryti“, arba tiesiog bus ne jų diena, tuomet gali kilti rimtų problemų puolime.

3„Dragūnas“ šiuo atveju kiek mažiau priklausomas nuo kelių žaidėjų. Visose finalo serijos rungtynėse įvarčių pelniusių žaidėjų sąrašas būdavo ilgesnis nei varžovų gretose. Labiausiai išsiskyrė Igoris Kopyšinskis – 17, Mindaugas Dumčius ir Lukas Simėnas – po 15 įvarčių. Nereikia pamiršti ir tokių žaidėjų kaip Gražvydas Juška, kuris gali labai ilgai tylėti, bet savo darbą padaryti kai to labiausiai reikės. Šioje serijoje patyręs rankininkas pelnė 6 įvarčius ir visus juos antrosiose pergalingose rungtynėse išvykoje.

Favoritai

Abi ekipos turi savo privalumų ir trūkumų. Paskutinėse serijos rungtynėse kiekviena smulkmena gali lemti labai daug. Ir jei prieš seriją prognozavome, kad nežymią persvarą turi „Dragūnas“, nes jie yra čempionai, tai šį kartą svarstyklės jau persisvėrė. Ne tik dėl to, kad Alytaus klubas laimėjo dvejas rungtynes iš eilės, bet ir dėl to, kad klaipėdiečių jaunimas turbūt ir neatsimena kada paskutinį kartą žaidė rungtynes Lietuvos Vivus.lt rankinio lygoje, kurių negalėjo pralaimėti.

Tuo metu alytiškiai pusfinalyje lemiamoje kovoje susitvarkė su „Granitu“, o taip pat panašiose situacijose buvo ir ankstesniais sezonais. Tokių rungtynių svarbą ir psichologiją jie puikiai prisimins ir pasistengs šią patirtį išnaudoti, tuo metu daugumai klaipėdiečių tai bus pirmas kartas. Ir nors rungtynėms prasidedant švieslentėje dega rezultatas 0:0, akivaizdu, kad šiai minutei iniciatyva priklauso alytiškiams. Kaip bepasibaigtų rungtynės, ekipa iškovojusi pergalę ir titulą bus to verta. Ir viena ir kita ekipa, pergalės atveju, bus atsitiesusi po dviejų pralaimėjimų iš eilės – čempioniškas charakteris.

Varžybų rezultatai