Rankinio lygoje – lyderių mūšis

2015-12-09

Paskutinysis Vivus.lt Lietuvos rankinio lygos pirmojo rato turas prasideda nuo deserto – trečiadienį ginklus surems praėjusių metų finalo dalyviai.

2015-12-09

Alytaus „Almeida-Stronglasas“ – Klaipėdos „Dragūnas“

19:00                  Alytaus sporto rūmai

Šiemet nukraujavę praėjusių metų čempionai siekia išsaugoti pastaraisiais metais turimas pozicijas. Tuo metu jų varžovų akyse turėtų matytis revanšo ugnelės. Kaip ten bebūtų, ši dvikova nebus daug lemiantį bendroje galutinėje čempionato įskaitoje. Komandos turės dar visą antrą ratą ir atkrintamąsias kovas, tam, kad pasitaisytų. Bet kokiu atveju pergalė šiose rungtynėse leistų abiems ekipoms įkvėpti stiprių teigiamų emocijų prieš antrojo rato kovas bei įsitvirtinti pirmoje lentelės vietoje. Kalbėti apie prieš tai buvusias kovas ir komandų formą, ko gero, neverta. Lyderių mūšyje belieka tikėtis įnirtingos kovos, puikių įvarčių ir galbūt lygiųjų.

Prognozė: 45-20-35

HC „Grifas-Sporto gimnazija-KKSC“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“

19:00                  Panevėžio rankinio centras

Praėjusią savaitę iškovoję pergalę Šiauliuose, šį kartą kauniečiai vyksta į Panevėžį. Po pertraukos į lygą sugrįžę panevėžiečiai kol kas rungtyniauja neblogai ir ratą nusiteikę pabaigti skambia nata. Vis tik geriau sukomplektuotas „Granitas“ tikrai nepamirš savo ambicijų kovoti dėl aukso šiemet, tad tokie ekipos planai galvoti apie kažką kitai nei pergalę Panevėžyje, neleidžia.

Prognozė: 15-10-75

2015-12-12

Vilniaus VHC „Šviesa“ – Utenos HC „Utena“

15:00                  LEU salė

Savaitgalį net dvejos rungtynės vyks Vilniuje. Pirmojoje dvikovoje „Šviesa“ kausis su HC „Utena“. Remiantis pirmojo rato stereotipais, turime prognozuoti vilniečių pergalę. Kurie įveikė visas ekipas esančias žemiau lentelėje nei jie, ir pralaimėjo visas kovas aukščiau esantiems varžovams. Tačiau praėjusiame ture Utenos rankininkai metė rimtą iššūkį kitai Vilniaus ekipai ir pralaimėjo tik rungtynių pabaigoje. Kodėl atkaklių rungtynių scenarijaus negalima būtų tikėtis ir šį kartą? Antrą kartą iš eilės geriausiu mėnesio rankininku išrinktas sostinės ekipos lyderis Valdas Drabavičius turės savo planų dėl rungtynių pabaigos, tačiau savo pranašumą „ant popieriaus“ dar teks įrodyti aikštėje.

Prognozė: 65-15-20

Vilniaus HC „Vilnius“ – Pasvalio „Kurana-SM“

14:00                  HC Vilnius salė

Tadas-Padolskis-HC-Vilnius-LRL-nuotr.Dvikova, kurios favoritas aiškus – namuose rungtyniaujantys HC „Vilnius“ rankininkai. Rimtai į medalius šiemet nusitaikę vilniečiai demonstruoja vis geresnį žaidimą, ir galima teigti, kad rato pabaigoje yra šiuo metu stipriausia komanda Lietuvos Vivus.lt rankinio lygoje. Šešias pergales iš eilės iškovoję šeimininkai sieks septintosios. Šiuo metu tai ilgiausia pergalių seriją Vivus.lt rankinio lygoje. Pasvaliečiai praėjusiame ture iškovojo pirmąją pergalę, tad emocinis komandos mikroklimatas turėtų būti neblogas. Galbūt ir sunku tikėti jų pergale Vilniuje, tačiau jaunieji pasvaliečiai be kovos nepasiduos, o gal net sugebės ir „pavogti“ vieną tašką iš favoritų.

Prognozė: 80-10-10

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Varėnos „Ūla“

14:00                  Šiaulių sporto rūmai

Nors šiauliečiai praėjusiame ture turėjo pripažinti varžovų pranašumą po trijų pergalių iš eilės, akivaizdu, kad pirmąjį ratą jie sieks pabaigti pergale žaisdami su žemiau turnyrinėje lentelėje esančia ekipa. Pergalės atveju šiauliečiai po pirmojo rato su keturiomis pergalėmis būtų labai arti tikslo patekti į atkrintamąsias varžybas. Jei antrasis ratas nebus prastesnis, tuomet ši ekipa gali pakovoti ir dėl vietos geriausiųjų penketuke. Varėnos rankininkams, savo ruožtu, dėl vietos atkrintamosiose šį sezoną tenka kovoti iš visų jėgų. Kol kas jie tikrai negali būti ramūs dėl patekimo į atkrintamąsias. Norint būti ten, laikas pradėti gerinti savo žaidimą, juolab, kad ir lentelės apačioje jau darosi ankšta.

Prognozė: 70-10-20

Autorius: Gediminas Mačiulaitis

Varžybų rezultatai