Rankinio lygoje pirmojo derbio turas

2016-09-27

lyyygaAntrajame Lietuvos Vivus.lt rankinio lygos ture laukia Vilniaus derbis. Be jokios abejonės tai centrinė turo dvikova. Tuo metu kituose miestuose nusimato rungtynės, kuriose aiškiems favoritams pabandys įkasti nominaliai silpnesnės ekipos. Dėmesio susilauks ir sezoną pradedantys vicečempionai „Dragūno“ rankininkai. Šiame ture ilsėsis Alytaus „Varsa-Stronglasas“.

Rugsėjo 28 d.

Vilniaus HC „Vilnius“ – Vilniaus VHC „Šviesa

HC „Vilnius“ sporto salė 19:30

Skirtingai sezoną pradėjusios ekipos apie pirmąsias rungtynes daug negalvos. Pastaraisiais metais dažnokai tarpusavyje atkrintamosiose ar taurės rungtynėse susitinkančios ekipos kibs į atlapus viena kitai Vilniaus miesto derbyje. Čia pilna vietos emocijoms, bet tik ne toms, kurios lydi po pastarųjų rungtynių. Pergalę Panevėžyje iškovoję HC „Vilniaus“ rankininkai atrodo šiai minutei kiek stipresnė ekipa, tuo metu namuose Šiaulių ekipai nusileidę „Šviesos“ atstovai toliau ieškos savojo žaidimo. Nuolatos jaunimu besiremiančio klubo rezultatai priklausys nuo jų rankininkų tobulėjimo ir nebijojimo imtis atsakomybės. Visada galima pasitikėti puikiai sezoną pradėjusiu Valdu Drabavičiumi, bet jis vienas rungtynių su būsimais varžovais „neištemps“. Jei VHC „Šviesa“ pademonstruos komandinį žaidimą, o savo vietą aikštėje ras dauguma ekipos žaidėjų, jų varžovams lengva nebus. Žiūrovams tai turėtų garantuoti gerą rankinio „porciją“, o nugalėtoją spėti itin sudėtinga. Viską gali lemti smulkmenos.

Prognozė:  60-10-30

Klaipėdos „Dragūnas“ – Varėnos „Ūla

Neptūno sporto salė 19:00

Gintaras-Cibulskis-2Pirmąsias reguliaraus sezono rungtynes žaisiantys klaipėdiečiai iš jų tikisi tik pergalės. Visų akys kryps ir į Lietuvą sugrįžusį Gintarą Cibulskį. Visoms ekipoms be išimties problemų turintis pridaryti linijos žaidėjas turėtų tapti vienu iš kertinių klaipėdiečių žaidėjų šiame sezone. Nors ir teko tarpsezoniu atsisveikinti su keletu lyderių, klaipėdiečiams tai anokia naujiena. Drąsiai galima teigti, kad ši vasara, kuomet pavyko pasikviesti G. Cibulskį, buvo geresnė nei įprastai komplektacijos prasme. Tuo metu Varėnos rankininkai pirmajame ture vos keliais įvarčiais nusileido stipriai Kauno ekipai ir parodė, kad potencialo šiame sezone jie turi. Net jei ir nepavyktų iškovoti taškų Klaipėdoje, ši ekipa gali pasidžiaugti pakankamai palankiu tvarkaraščiu – pirmuosiuose turuose žaidžiant su lyderiais bus puiki proga susižaisti, tuo metu sutikus panašaus pajėgumo ekipas, viskas gali pasirodyti kur kas lengviau nei buvo iki tol.

Prognozė:  75-10-15

Kauno „Granitas-Karys“ – Panevėžio „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC

Kauno sporto halė 19:15

Pirmosiose rungtynėse namuose kauniečiai sieks įrodyti, kad sunki pergalė Varėnoje buvo atsitiktinumas. Senokai pribrendę rimtoms pergalėms Lietuvoje, kauniečiai pastaraisiais metais čempionatuose nežiba. Šiemet tikimasi pagaliau prasibrauti į finalą. Tokius tikslus keliantys kauniečiai turėtų nebarstyti taškų žaisdami su tokiomis ekipomis kaip „Grifas-R.Sargūno sporto gimnazija-KKSC“. Tuo metu būsimų rungtynių svečiai yra viena iš tų komandų, kuri gali nustebinti savo varžovus. Praėjusiame sezone jie išvykoje įveikė HC „Vilnių“, šiemet taip pat pasistengs iš kelionių parsivežti kuo daugiau taškų. Lengva nebus, bet tikėjimas savimi gali leisti pagadinti gyvenimą Kauno ekipai.

Prognozė:  65-10-25

Spalio 1 d.

Šiaulių „SM Dubysa-Gubernija“ – Utenos HC „Utena

Šiaulių sporto rūmai 14:00

Dvi komandos, kurios praėjusiame ture sužaidė labai skirtingai. Jei šiauliečiai kiek netikėtai išsivežė pergalę iš VHC „Šviesos“ tvirtovės, tai Utenos atstovai beviltiškai pralaimėjo čempionams iš Alytaus. Tačiau rungtynės su Šiaulių ekipa gali būti kitokios. Pirmieji gali būti migtelėję ant laurų, antrieji bus nusiteikę rimtesnei kovai ir matys daugiau galimybių nei pirmose sezono rungtynėse. Nominaliai gerokai stipresni atrodo Šiaulių rankininkai, tačiau nurašyti uteniškių nevertėtų. Utenos krašte užaugo ne vienas talentingas ir šiuo metu nacionalinės rinktinės garbę ginantis rankininkas, tad ir jaunųjų HC „Utenos“ žaidėjų gretose gali būti dar neatrastas „perlas“, kuris pasistengs įrodyti savo vertę, o galbūt ir nulems rungtynių baigtį.

Prognozė:  70-10-20

 

 

Varžybų rezultatai