Rankinio rinktinė padovanojo dar vieną trilerį

2016-01-07

Lietuvos rankinio rinktinė ketvirtadienį vakare stojo į kovą su Slovakijos atstovais pirmojoje Europos zonos atrankos grupėje į 2017 m. Pasaulio čempionatą Prancūzijoje. Antrą kartą šiame atrankos cikle sužaista lygiosiomis – 18:18.

Labai nerezultatyvi rungtynių pradžia buvo palanki slovakams, kurie uždarė lietuvių puolimą ir 8 minutę pirmavo 3:0. Lietuvos rinktinė neblogai gynėsi, bet strigo puolimas. Daugiausiai prie to prisidėjo puikiai žaidęs varžovų vartininkas Richardas Stochlas. Galiausiai keliai prie varžovų vartų buvo atrasti, rezultatas netrukus pradėjo kisti lietuvių naudai. 15 min 5:3. Slovakai pradėjo strigti puolime, o lietuvių vartus puikiai saugojęs Giedrius Morkūnas „užkamšydavo“ gynyboje atsiradusias spragas.

Ir toliau lietuviai didino savo pranašumą, bei likus 10 minučių iki kėlinio pabaigos buvo priekyje 7:3. Po beveik dvidešimties minučių tylos slovakai pelnė savo įvartį – 7:4. Kėlinys pasibaigė rezultatyviomis abiejų ekipų atakomis, o po 30 minučių švieslentėje degė skaičiai 9:6.

Lt rinktine2Antrąjį kėlinį puikai pradėję slovakai jau 10-tą jo minutę pirmavo 12:11. Vėliau savo persvarą padidino iki trijų 18:15. Po šio epizodo lietuviai sustiprino gynybą ir varžovai įvarčių nebepelnė. Lietuvos rinktinė likus 2 minutėms išlygino rezultatą 18:18. Rungtynių pabaigoje emocijos pasiekė maksimumą.

Abi ekipos apsikeitė nerezultatyviais išpuoliais ir likus pusei minutės lietuviai pradėjo paskutinę rungtynių ataką. Lietuvių išpuolio metu iš sunkios situacijos vartus atakavęs Mindaugas Dumčius nepramušė varžovų gynybos ir ekipos pasidalino po tašką.

Po rungtynių rinktinės treneris Artūras Juškėnas apgailestavo, kad nepavyko pasiekti pergalės. Jo nuomone, lėtos ir nerezultatyvios rungtynės buvo palankesnis žaidimo braižas slovakams. Be to, rinktinės žaidėjus kamuoja traukos, kurios neleidžia visų rankininkų išnaudoti 100 proc. Vis tik prieš artėjančią šeštadienio dvikovą išvykoje su tuo pačiu varžovu, treneris teigė, kad pagreitinus tempą ir šiek tiek sėkmingiau sužaidus, galima išsivežti iš Slovakijos pergalę.

Po ilgokos priverstinės pertraukos į rinktinį grįžęs Adenas Malašinskas taip pat apgailestavo dėl lygiųjų, bet tiki, kad iki kitų rungtynių pavyks pagerinti individualų žaidimą, dėl kurio buvo daromos klaidos. Jis akcentavo netikslius perdavimus.

Varžovų gretose rezultatyviausi buvo lyderiais Urbanas Tomas ir Radoslavas Antlas pelnę atitinkamai 7 ir 4 įvarčius.

Lietuvius į priekį labiausiai traukė Rolandas Bernatonis pelnęs 6, Skirmantas Plėta – 4 ir Mindaugas Dumčius – 3 įvarčius. Po vieną pelnė Aidenas Malašinskas, Povilas ir Gerdas Babarskai, Benas Petreikis ir Vaidotas Grosas.

Geriausiais abiejų rinktinių žaidėjais pripažinti vartininkai G. Morkūnas ir R. Stochlas

Turnyrinė lentelė   

Vieta Komanda Pergalės Lygiosios Pralaimėjimai Taškai
1 Bosnija ir Hercegovina 2 1 0 5
2 Lietuva 1 2 0 4
3 Slovakija 1 1 1 3
4 Kosovas 0 0 3 0

 

Varžybų rezultatai