Rankinio savaitė. Ką reiškia skaičius „trys“?

2015-09-08

Praėjusį savaitgalį šalies rankinio čempionas Klaipėdos „Dragūnas“ parsivežė trijų įvarčių deficitą iš Estijos, Lietuvos moterų komandos daugiau pralaimėjo negu laimėjo Baltarusijoje, o Aidenas Malašinskas padėjo savo komandai iškovoti Ukrainos supertaurę.

Trys. Trys įvarčiai – daug ar mažai? Kol kas to nežino net patys Klaipėdos „Dragūno“ rankininkai, tokiu skirtumu išvykoje pralaimėję pirmąsias oficialias sezono rungtynes.

Klaipėdiečiai EHF taurės atrankos pirmajame etape nusileido Pylvos „Serviti“ komandai 26:29 (12:14). Atsilikimas nedidelis ir paliekantis neblogų galimybių žengti toliau. Tačiau atsakymą, kas antrajame atrankos etape susikaus su Vinterturo „Pfadi“ klubu, sužinosime tik šeštadienį (rugsėjo 12 d.) Klaipėdos „Švyturio“ arenoje.

Lyderiai. „Dragūno“ treneriui Artūrui Juškėnui prieš atsakomąsias rungtynes nerimo turėtų kelti tai, kad Estijoje varžovų vartams grėsmę kėlė labai nedaug jo komandos žaidėjų. Net 19 įvarčių įmetė du rankininkai Igoris Kopišinskis (10) ir Karolis Stropus (9), o iš viso bent kartą pasižymėjo tik penki klaipėdiečiai. Igoris Kopišinskis (Dragūnas)

Kita vertus, Lietuvos čempionai pranoko varžovus agresyvumu ir metė 6 baudinius. Estijos čempionai tokią teisę gavo tik 2 kartus.

Su kaimynėmis. Dvi stipriausios Lietuvos moterų komandos Kauno „ACME-Žalgiris“ ir „Garliava-Cascada“ pirmąjį rudens savaitgalį praleido Baltarusijos mieste Gomelyje. Ten vyko pirmasis Baltijos lygos turas.

Lietuvos ir Baltarusijos klubų dvikova baigėsi mūsų lygiu pergalių skaičiumi 3:3. Žalgirietės pralaimėjo čempionės vardą ginančiai Minsko BNTU-BelAZ ekipai, bet įveikė Gardino „Garadničanka“ ir „Gomel“ klubus, garliaviškės nugalėjo „Garadničanka“, net nusileido kitoms ekipoms.

Atsisakė. Baltijos moterų lygoje šį sezoną, kaip ir praėjusį, žaidžia penkios komandos. Organizatoriai tikėjosi, kad varžysis šešios ekipos, bet regioniniame turnyre jėgas pabandyti norėjusi Vilniaus „Šviesa-Eglė“, geriau pasvėrusi savo galimybes, kovoti Baltijos lygoje atsisakė.

Panašiai nutiko ir pernai, kai prieš pat varžybas planus pakeitė Rygos komanda.

Audinga Kniubaitė (ACME-Žalgiris)Įvarčiai. „Žalgirio“ rankininkės Gomelyje per trejas rungtynes įmetė 85 įvarčius. Tuo tarpu BNTU-BelAZ komandai užteko dvejų rungtynių, kad pelnytų 88 įvarčius.

Minskietės, kurios ruošiasi žaisti Čempionių lygos atrankos turnyre, atrodo, nenusiteikusios barstyti taškų Baltijos lygoje ir vėl yra aiškios regioninių varžybų favoritės.

Pusė komandos. 15 iš 28! Tiek Leobeno „Union“ komandos įvarčių – daugiau nei pusę – įmetė du buvę „Dragūno“ rankininkai Jonas Truchanovičius ir Benas Petreikis. Įmetė ne bet kur, o į Austrijos čempiono Hardo „Alpla“ klubo vartus. Itin rezultatyvus dviejų lietuvių žaidimas nulėmė sensacingą Romo Magelinsko treniruojamos „Union“ komandos pergalę išvykoje 28:26 (20:12) Austrijos lygos antrojo turo rungtynėse. J.Truchanovičius pasižymėjo 8 kartus, B.Petreikis – 7.

Supertaurė. Rungtynės dėl Lietuvos supertaurės dar tik artėja, o daugelyje užsienio šalių šio prizo savininkai jau paaiškėjo. Praėjusią savaitę dėl supertaurės kovojo ir trys lietuvių turinčios komandos, tačiau pergalę šventė tik Zaporižės „Motor“, kuriai atstovauja Aidenas Malašinskas.

„Motor“ pirmą kartą surengtose rungtynėse dėl Ukrainos supertaurės 26:25 (17:15) įveikė kitą Zaporižės ekipą ZTR, o A.Malašinskas pelnė 6 įvarčius.

Prasčiau sekėsi dviem ekipoms, kuriose žaidžia Lietuvos vartininkai. Islandijoje Hafnarfjordziro „Haukar“ su Giedriumi Morkūnu nusileido Vestmanajaro IBV komandai 24:25 (8:12), o Šveicarijoje Vinterturo „Pfadi“ su Arūnu Vaškevičiumi – Šafhauzeno „Kadetten“ klubui 21:30 (11:15).

Varžybų rezultatai