Rankinio savaitė. Nukraujavusi lyga, vartininko įvartis ir senas garvežys

2015-09-28

Vartininko Aisčio Pažemecko įmestas įvartis nepadėjo Klaipėdos „Dragūnui“ laimėti Baltijos lygos rungtynių, Vilniaus „Šviesos“ kraštinis Valdas Drabavičius ėmėsi pavaduoti į užsienio klubus išvykusius žaidėjus, Alytaus „Almeidos“ žaidžiantysis treneris savo komandą lygino su senu garvežiu, o Lietuvos moterų klubai antrajame Baltijos lygos ture atspausdino netikslią pirmojo turo kopiją. Tokia buvo praėjusi savaitė Lietuvos rankinyje.

Nuostoliai. Lietuvos vyrų lyga rudenį vėl pasitiko nukraujavusi. Į užsienio klubus išvyko praėjusio sezono geriausio žaidėjo rinkimuose trečiąją vietą užėmęs Jonas Truchanovičius (iš Klaipėdos „Dragūno“), geriausiais savo pozicijų rankininkais išrinkti Tomas Bernatavičius ir Skirmantas Plėta (abu iš Vilniaus „Šviesos“), dar keli savo tuometinėse komandose svarbius vaidmenis atlikdavę rankininkai.

Deja, net mūsų geriausiųjų kryptis – nestipriausių Europos lygų nestipriausi klubai. J.Truchanovičius karjerą tęsia Austrijoje, T.Bernatavičius – Nyderlanduose (šioms šalims net nėra skirta vietų Čempionų lygoje), o S.Plėta darbą rado Šveicarijos trečiojoje lygoje.

Permainos. Tarp ką tik prasidėjusio čempionato dalyvių nebėra ir vienos garsios komandos. Šį sezoną finansiniai sunkumai galutinai prismaugė daugkartinę Lietuvos pirmenybių prizininkę Kauno „Lūšį“. Vos prieš dvejus metus „Lūšis“ džiaugėsi bronzos medaliais, bet šalies rankinio tankmėse neišgyveno.

Vis dėlto komandų skaičius Lietuvos vyrų lygoje nepasikeitė – po trejų metų pertraukos rankinio žemėlapyje vėl atsirado Panevėžys. Panevėžio „VikingMalt“ komanda buvo 2006 ir 2007 metų Lietuvos čempionė, bet paskui penktas pagal dydį šalies miestas rankinio reikalus buvo apleidęs ir tik šį rudenį grįžo į stipriausiąją lygą.

Suprantama, didelių tikslų panevėžiečiai kol kas nekelia, o pirmosiose rungtynėse jų komanda, šiuo metu žaidžianti „Grifo“ pavadinimu, net 20:33 nusileido šalies čempionui „Dragūnui“.

Įvarčiai. Nors „Šviesa“ buvo kone didžiausių nuostolių tarpsezoniu patyrusi komanda, joje labai greitai atsirado užpildyti spragas pasiryžęs rankininkas. Pirmajame ture aiškiu „Šviesos“ lyderiu tapo Valdas Drabavičius, per rungtynes su Pasvalio „Rankininku“ įmetęs net 14 įvarčių ir po pirmojo turo išsiveržęs į pirmąją vietą rezultatyviausių lygos žaidėjų sąraše.

Vilniečiai Pasvalyje nugalėjo 27:22, tad V.Drabavičiaus sąskaitoje buvo daugiau nei pusė jo komandos įvarčių.

Vartininkas. Rankinyje vartininkai įvarčius pelno dažniau negu futbole. Vis dėlto ir rankinio aikštėse vartininkų įmesti įvarčiai yra nekasdienis įvykis. Šeštadienį tokio įvykio liudininkais tapo Klaipėdos sirgaliai, pamatę, kaip situacijoje staigiai susiorientavęs „Dragūno“ vartų sargas Aistis Pažemeckas per visą aikštę taikliai švysteli kamuolį į kolegos iš varžovų komandos neapdairiai paliktus vartus.

Deja, net ir taiklus A.Pažemecko metimas nepadėjo „Dragūnui“ laimėti Baltijos lygos rungtynių su „Viljandi“ komanda. Likimo ironija, praėjusį savaitgalį Lietuvos vyrų klubams tik šiose regioninio turnyro rungtynėse nepavyko įveikti pas juos apsilankiusių Estijos ir Baltarusijos klubų.

Klaipėdiečiai kitą dieną nugalėjo Kehros „Horizon“ rankininkus, o Kauno „Granitas“ laimėjo abejas rungtynes su Minsko „Vitiaz“ ir Bresto „Miaškov-2“.

Kopija. Pirmąjį rugsėjo savaitgalį dvi Lietuvos moterų komandos pirmajame Baltijos lygos ture Gomelyje per šešerias rungtynes su trimis Baltarusijos ekipomis iškovojo dvi pergales. Paskutinį rugsėjo savaitgalį antrasis turas vyko Kaune, o Lietuvos komandos atspausdino pirmojo turo kopiją: vėl laimėjo dvejas iš šešerių rungtynių.

Tiesa, kopija nebuvo visiškai tiksli. Jei Gomelyje dvi pergales iškovojo Kauno „Žalgiris“, tai Kaune po sykį laimėjo ir „Žalgiris“, ir „Garliava“. Abi Lietuvos komandos nugalėjo Gardino „Garadničanka“ rankininkes.

Koja kojon. Čempionų lygoje dvi komandos, kuriose žaidžia lietuviai, kol kas žygiuoja koja kojon: pirmajame ture abi laimėjo, antrajame – abi pralaimėjo. Tiesa, rungtynių siužetas ir Lietuvos žaidėjų indėlis buvo skirtingi, kaip diena ir naktis.

Celės „Pivovarna Laško“ su Povilu Babarsku beveik visą laiką pirmavo, bet nesėkmingai žaidė pabaigoje ir namie nusileido Zagrebo PPD klubui 20:21. Zaporižės „Motor“ su Aidenu Malašinsku iškart atsiliko ir išvykoje nesukėlė jokių problemų „Baia Mare“ komandai, kuriai pralaimėjo 30:35.

P.Babarskas įmetė 1 įvartį, A.Malašinskas – 7.

Citatos. Egidijus Petkevičius (Alytaus „Almeidos“ žaidžiantysis treneris po pirmosios pergalės Utenoje): „Pirmosios rungtynės visada būna sunkios, o mes kaip senas garvežys – kol įsivažiuojame…“

Aušra Fridrikas (geriausia 1999 metų pasaulio rankininkė): „Rankinis tapo dinamiškesnis, greitesnis, atletiškesnis, moterų rankinis – vyriškesnis, šiurkštesnis. Dėl to jame daugiau klaidų, įtampos, trūksta taiklių metimų. Man šiuolaikiniame rankinyje trūksta lyderių, dominuojančių žaidėjų. Dabartiniame rankinyje daugiau panašaus lygio ir stiliaus žaidėjų, bet nėra išskirtinių“.

Savaitės rezultatai

Lietuvos vyrų lyga. 1-asis turas. Panevėžio „Grifas“ – Klaipėdos „Dragūnas“ 20:33, Kauno „Granitas“ – Varėnos „Ūla“ 26:22, „Utena“ – Alytaus „Almeida“ 23:34, Pasvalio „Rankininkas“ – Vilniaus „Šviesa“ 22:27, „Vilnius“ – Šiaulių „Dubysa“ 31:23.

Baltijos vyrų lyga. 1-asis savaitgalis. „Dragūnas“ – „Viljandi“ 25:27, „Granitas“ – Minsko „Vitiaz“ 36:24, „Dragūnas“ – Kehros „Horizon“ 33:24, „Granitas“ – Bresto „Miaškov-2“ 31:30.

Baltijos moterų lyga. Kauno turas. „Garliava“ – Minsko BNTU 32:37, Kauno „ACME-Žalgiris“ – „Gomel“ 24:27, „Garliava“ – „Gomel“ 27:31, „ACME-Žalgiris“ – Gardino „Garadničanka“ 34:20, „Garliava“ – „Garadničanka“ 35:25, „ACME-Žalgiris“ – BNTU 27:36.

Vyrų Čempionų lyga. 2-asis turas. A grupė. Celės „Pivovarna Laško“ (P.Babarskas 1) – Zagrebo PPD 20:21. D grupė. „Baia Mare“ – Zaporižės „Motor“ (A.Malašinskas 7) 35:30.

 

AUTORIUS: Rolandas V. Eidvilas

Varžybų rezultatai