Rankinio savaitė. Sezono aperityvas

2015-09-22

Garliavos moterys bei Klaipėdos vyrai iškovojo Lietuvos supertaures, mūsų šalies teisėjai vadovavo svarbiausioms Čempionų lygos pirmojo turo rungtynėms, o du lietuviai rankininkai su naujosiomis komandomis pagrindiniame žemyno turnyre džiaugėsi pirmosiomis pergalėmis. Tokia buvo praėjusi savaitė Lietuvos rankiniui.

Supertaurė. Sporto varžybų valgiaraštyje supertaurės rungtynės yra lyg aperityvas. Jis skirtas gražiai atidaryti sezoną ir sužadinti apetitą prieš pagrindinį patiekalą – ilgą, kelis mėnesius truksiantį nacionalinį čempionatą.Kauno rajono „HC Garliava SM-CASCADA“

Lietuvos rankininkėms ir rankininkams šeštadienį Garliavoje pavyko suplakti gerą aperityvą, kurio sudėtinės dalys buvo įdomi kova, daug įvarčių ir vienos pralaimėti atpratusios komandos nesėkmė.

Atpratusios pralaimėti buvo Kauno „Žalgirio“ rankininkės. Jos praėjusį sezoną laimėjo visus nacionalinius prizus, bet nepriekaištingo rezultato nebepakartos. Be susižeidusios Gabijos Vidūnaitės rungtyniavusios žalgirietės pralaimėjo „Garliavai“ 23:30. Tarp nugalėtojų plačiausiai šypsojosi garsi sugrįžėlė – Laima Bernatavičiūtė įmetė 10 įvarčių ir buvo rezultatyviausia rungtynių žaidėja.

Vyrų supertaurę iškovojo šių metų Lietuvos čempionas ir taurės laimėtojas Klaipėdos „Dragūnas“. Pernai klaipėdiečiai supertaurės negavo, bet pasimokė iš klaidų ir palaužė Kauno „Granitą“ 28:27.

Įvertinimas. Lietuvos rankininkai šiuo metu nekviečiami į elitinių Europos klubų gretas. Kur kas geriau vertinami mūsų šalies teisėjai – lietuviai Vaidas Mažeika ir Mindaugas Gatelis ketvirtadienį vadovavo karščiausiai Čempionų lygos pirmojo turo dvikovai, kurioje susirėmė Zagrebo PPD ir „Kiel“ komandos.

Kroatijos sostinėje buvo išties karšta. Lietuvos arbitrai net 12 kartų šalino rankininkus dviem minutėms, o PPD žaidėjui Zlatko Horvatui parodė raudoną kortelę. Tačiau net ir praradusi vieną geriausių žaidėjų, Zagrebo komanda nugalėjo 29:22. Beje, pirmąją savaitę būtent Zagrebe Čempionų lygos rungtynes stebėjo daugiausiai žiūrovų – 8600.

Sutapimas. Čempionų lygoje žaidžia ir du Lietuvos rankininkai. Aidenas Malašinskas ir Povilas Babarskas tarptautinį sezoną atidarė tą pačią dieną, o jų komandos laimėjo vienodu rezultatu 30:24.12009543_10153608258063486_9214643144738354929_n

Penkis įvarčius įmetęs A.Malašinskas padėjo Zaporižės „Motor“ namie įtikinamai nugalėti Skopjės „Metalurg“ ekipą, o triskart varžovų vartininkus nuginklavęs P.Babarskas su komandos draugais iš Celės „Pivovarna Laško“ džiaugėsi pergale svečiuose prieš Stambulo „Besiktas“.

Citata. A.Malašinskas apie naują komandą: „Pirmą sezoną žaidžiu Ukrainoje ir dar turiu priprasti prie komandos. Tačiau manau, kad mūsų komanda labai stipri. Privalome gerbti visus varžovus, bet jei žaisime iš visų jėgų, galime laimėti visas rungtynes“.

Šią savaitę. Netrukus rankinio mėgėjams bus patiektas ir pagrindinis patiekalas – šią savaitę prasidės vyrų lygos sezonas. Jis bus atidarytas trečiadienį Kaune bei į didžiojo rankinio šeimą sugrįžusiame Panevėžyje, o šeštadienį nacionalinė lygą įsiverš į Uteną, Pasvalį bei Vilnių.

Savaitgalį Kaune ir Klaipėdoje vyks Baltijos vyrų lygos, o Kaune dar ir Baltijos moterų lygos rungtynės. Rugsėjo pražioje Gomelyje Lietuvos moterų duetas pralaimėjo Baltarusijos tercetui 2:4, gal Kaune bus geriau?

Varžybų rezultatai