Rankinio supertaurė: favoritai klupo

2015-09-19

Šeštadienį Garliavoje vyko Lietuvos rankinio supertaurės rungtynės. Sezono atidarymo šventėje susitiko Moterų Kauno „Acme-Žalgiris“ ir Kauno rajono „HC Garliava SM-CASCADA“. Dėl vyrų taurės kovojo Klaipėdos „Dragūnas“ ir Kauno „Granitas-Gaja-Karys“.

Kauno „Acme-Žalgiris“ – Kauno rajono „HC Garliava SM-CASCADA“

Jau pirmosiose rungtynėse žiūrovai išvydo ne tik nuožmią kovą, bet ir pirmąją staigmeną. Kiek netikėtai, moterų supertaurę iškovojo Garliavos rankininkės.

Pirmajame kėlinyje nuolatos priekyje buvo Garliavos atstovės, tuo metu kaunietės blykstelėjo tik po minutės pertraukėlės kuomet pirmavo 8:6. Tačiau „HC Garliava SM-CASCADA“ vėl persvėrė rezultatą savo naudai. Besibaigiant kėliniui „Acme-Žalgiris“ išlygino rezultatą ir po 30 minučių švieslentėje degė skaičiai 14:14.

Antrajame kėlinyje Garliavos ekipa turėjo begalę puikių progų pelnyti įvarčius, tačiau dalį jų iššvaistė. Vistik kaunietės rungtyniavo tarsi ne savos ir jų atsilikimas vis didėjo. Daugybė spragų gynyboje ir statiškas puolimas nulėmė tai, kad Garliavos rankininkės net ir ne idealiai atakuodamos, susikrovo įtikinamą persvarą. Lemiamas rungtynių momentas įvyko besibaigiant antrajam kėliniu, kuomet Garliavos rankininkės žaisdamos keturios prieš šešias varžoves, ne tik neleido šioms priartėti, tačiau netgi padidino savo persvarą.

Finalinė rungtynių sirena užfiksavo daugiau nei įtikinamą „HC Garliava SM-Cascada“ persvarą 30:23. Rezultatyviausia kauniečių gretose buvo Dovilė llčiukaitė pelniusi 7 įvarčius. Nugalėtojų gretose nesulaikoma buvo Laima Bernatavičiūtė. Ji ne tik pelnė 10 įvarčių, tačiau ir sukūrė begalę progų savo komandos draugėms. Taip pat ėmėsi iniciatyvos sunkiais komandai momentais.

Nugalėtojų komandos trenerė Rita Urnikienė ypač išskyrė Laimos Bernatavičiūtės svarbą. Kuri, pasak trenerės, nuramina komandą ir padeda išvengti jaunatviškų klaidų. Taip pat R. Urnikienė pasidžiaugė, kad pagaliau pavyko nugalėti „Acme-Žalgiris“ ekipą, o taip pat atsikratyti antrojo kėlinio sindromo, kuomet paprastai jis būdavo sužaidžiamas prasčiau nei pirmas.

Klaipėdos „Dragūnas“ – Kauno „Granitas-Gaja-Karys“

Po itin įtemptos kovos bei panaikinę šešių įvarčių deficitą, taurę į viršų kėlė „Dragūno“ rankininkai.

Klaipėdiečiai sėkmingai pradėjo dvikovą ir jau šeštąją minutę, daugiausiai legionieriaus iš Ukrainos Igorio Kopišinskio dėka, pirmavo 6:2. Tačiau tuomet Paulius Šarkauskas pradėjo „bombarduoti“ varžovų vartus tolimais metimais ir persvara pradėjo tirpti. Prie Pauliaus prisijungus kitiems „Granito-Gaja-Kario“ rankininkams ir pagerėjus gynybai, klaipėdiečių „bombardavimas“ tolimais metimais tęsėsi ir likus minutei iki kėlinio pabaigos, rezultatas 14:12 kauniečių naudai, kurį „Dragūnas“ kiek aptirpdė. Po pirmojo kėlinio – 14:13.

Antrajame kėlinyje aikštėje nuo pat pirmųjų minučių siautėjo granitiečiai. Po eilinės jų sėkmingos atakos rezultatas tapo 22:16. Tuomet „Dragūnas“ paprašė minutės pertraukėlės, po kurios viskas vertėsi aukštyn kojomis. Klaipėdiečiai pagerino gynybą ir laimėjo atkarpą rezultatu 8:1 bei įgijo persvarą 24:23. Likusį laiką „Dragūnas“ nuolatos pirmavo 1-2 įvarčių persvara ir iškovojo taurę.

Rezultatyviausias nugalėtojų gretose buvo Mindaugas Dumčius pelnęs 6 įvarčius. „Granito-Gajos-Kario“ gretose išsiskyrė Paulius Šarkauskas įmetęs 8.

Klaipėdiečių treneris Artūras Juškėnas nebuvo patenkintas savo auklėtinių žaidimu, o ypač turėjo priekaištų vartininkams, kurie turėjo atremti dalį tolimų metimų. Kalbėdamas apie raktą į pergalę, jis akcentavo pakeistą gynybos sistemą, kuomet buvo atsilikinėjama šešiais įvarčiai, ir iškart po to pelnytus įvarčius, kurie leido „grįžti į rungtynes“.

Pasibaigusios supertaurės rungtynės parodė, kad Lietuvos rankinyje vyksta vertybių perkainojimas. Įprasti lyderiai nebedominuoja kaip anksčiau, o tai žada mums labai įdomius ateinančius vyrų ir moterų Lietuvos rankinio čempionatus.

Varžybų rezultatai